
Vladimir Đukanović kažnjen sa 300.000 dinara zbog intervjua sa Koluvijom
Disciplinski sud Advokatske komore Beograda (AKB) osudio je advokata i narodnog poslanika SNS Vladimira Đukanovića na novčanu kaznu od 300.000 dinara.
List Danas piše da je Đukanoviću kazna izrečena zbog teže povrede discipline jer je u oktobru 2021. godine intervjuisao Predraga Koluviju, vlasnika plantaže Jovanjica koga zastupa u postupku koji se protiv njega vodi u Posebnom odeljenju Višeg suda u Beogradu.
Đukanović, koji je istovremeno i predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe, tereti se da je svojim postupcima naneo štetu advokaturi i ugrozio njenu samostalnost i nezavisnost.
U optužnici disciplinskog tužilaštva AKB-a navodi se da je Đukanović "sa umišljajem, svestan da je delo zabranjeno" na portalu Objektiv.rs u emisiji "Ozbiljno sa Đukom" kao branilac Predraga Koluvije koga zastupa u postupcima Jovanjica 1 i Jovanjica 2, istovremeno u ulozi novinara, intervjuisao svog branjenika.
Đukanović, dodaje se u optužnici, tom prilikom je koristio informacije do kojih je došao kao Koluvijin branilac, te prihvatao sve njegove tvrdnje da je bio ucenjivan "tako što mu je iz Kabineta Ministra unutrašnjih poslova nuđena sloboda ako za Jovanjicu optuži Andreja Vučića, brata predsednika Srbije, da je ponuda uključivala i pominjanje Zvonka Veselinovića, biznismena sa severa Kosova, ali i Bratislava Gašića, šefa BIA".
U optužnici se ističe da je Đukanović tom prilikom, ali i u kasnijim javnim nastupima, postupke protiv svog branjenika pripisivao korupciji i drugim zloupotrebama, a da "pri tom protiv odgovornih nije podneo krivičnu prijavu nadležnim organima, niti je raspolagao validnim dokazima koji bi predstavljali osnov za podnošenje krivične prijave".
Iznošenjem ovakvih tvrdnji, dodaje se, on je putem medija vršio pritisak na javno mnjenje, te "agitovao i podsticao nedozvoljene pritiske u korist klijenta i neprofesionalnim sredstvima uticao na tok postupka".
Na početku disciplinskog postupka Đukanović je istakao da ne smatra da je svojim postupcima povredio etičke kodekse advokatske profesije.
"Svi smo ovde kolege. Šta biste vi uradili u situaciji u kojoj je vaš klijent medijski stigmatizovan i unapred osuđen? Apsolutno sam smatrao da javnost ima pravo da čuje i drugu stranu. Ja bih isto ovo učinio", kazao je Đukanović u izjašnjavanju na optužnicu.
Đukanović je dodao da je on inicirao intervju sa Koluvijom, a da mu je motiv bio "bestidna medijska kampanja" koja se vodi protiv njegovog klijenta.
"Ja sam mogao da stavim nekog novinara da uradi intervju, ali ja sam želeo da ga uradim. Sve ono što je on govorio u emisiji, on je već rekao pred sudskim većem, ali mediji ništa od toga nisu preneli. Očigledno da je bio u pitanju bojkot medija i smatrao sam da je bilo u interesu javnosti da se čuje i druga strana", kazao je Đukanović.
Ceo tekst o intervjuu Đukanovića i Koluvije čitajte OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
MUP: Prevara na Fejsbuku u kojoj je zloupotrebljen premijer Macut
01.08.2025.•
7
MUP je upozorio građane da je na Fejsbuku identifikovana nova sofisticirana investiciona prevara u okviru koje je zloupotrebljen lik premijera Đura Macuta.
Goran Vesić operisan rano jutros
01.08.2025.•
14
Bivši ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić primljen je juče hitno u bolnicu.
Kompanija Ringier raskinula ugovor sa Ivanom Ivanovićem
01.08.2025.•
19
Novinar i voditelj Ivan Ivanović saopštio je da se prekida emitovanje emisija "Veče sa Ivanom Ivanovićem" i "Četiri i po muškarca sa Ivanom Ivanovićem" na Blic televiziji.
Macut: Kao društvo u ovom trenutku nismo zreli za vanredne izbore
01.08.2025.•
30
Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je da "kao društvo u ovom trenutku nismo zreli za vanredne parlamentarne izbore, jer su strasti podignute i nemamo protivtežu u standardnim partijama".
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - za kraj radne nedelje
01.08.2025.•
10
Za kraj radne nedelje još jedan 021.rs dnevni kviz.
U gradovima Srbije danas okupljanja uz pitanje: "Ko je kriv?"
01.08.2025.•
0
Studenti i građani danas će, osim u Novom Sadu, komemorativnim i protestnim skupovima i u drugim gradovima obeležiti devet meseci od pada nadstrešnice novosadske železničke stanice.
Olivera Kovačević: Smenjena sam zbog podrške studentima i što sam tužila Vučića
01.08.2025.•
17
Olivera Kovačević smenjena je sa mesta supervizorke i urednice festivala Pesma za Evroviziju, odlukom generalnog direktora Radio-televizije Srbije Dragana Bujoševića.
Profesor Filozofskog fakulteta: Ne može biti poništen prijemni zbog pitanja koje se vlasti ne dopada
01.08.2025.•
25
Profesor beogradskog Filozofskog fakulteta Oliver Tošković kaže da ne može biti poništen prijemni ispit na tom fakultetu zbog jednog pitanja koje se ministru prosvete i političkoj opciji koju podržava ne dopada.
Pojačan saobraćaj zbog nove smene turista
01.08.2025.•
0
Predstoji vikend i još jedna velika smena turista karakteristična za prve dane avgusta.
Od danas nova pravila za proizvode sa palminim uljem
01.08.2025.•
5
Od danas u Srbiji važe nova pravila za proizvode sa palminim uljem, tako da mlečni proizvodi koji sadrže palmino ili drugo biljno ulje neće moći da se označavaju ili predstavljaju kao da su u potpunosti od mleka.
VIDEO Šabac protiv iskopavanja litijuma: Dogovoreno zajedničko delovanje sa Valjevom i Loznicom
31.07.2025.•
12
U Šapcu je održan protest protiv iskopavanja litijuma u Srbiji, u kojem su učestvovali građani, predstavnici ekoloških organizacija, studenti i maturanti.
Policija u akciji suzbijanja “Netfliks” fišing prevare na internetu uhapsila osam osoba
31.07.2025.•
0
Policija je u nastavku akcije suzbijanja "Netfliks" fišing prevare na internetu uhapsila osam osoba, zbog sumnje da su falsifikovali i zloupotrebili platne kartice građana u vrednosti od više od dva miliona dinara.
VIDEO: Greta Tunberg na protestu u Beogradu
31.07.2025.•
22
Švedska klimatska aktivistkinja boravi danas u Beogradu, vidi se na video snimcima sa društvenih mreža.
Beograđanin star 86 godina vozio u suprotnom smeru kod Čačka: Izazvao udes, dobio prekršajnu
31.07.2025.•
6
Pripadnici Policijske uprave u Čačku podneli su prekršajnu prijavu protiv osamdesetšestogodišnjeg T. T. iz Beograda, koji je vozio suprotnim smerom na auto-putu Miloš Veliki kod Čačka i izazvao saobraćajni udes.
VIDEO: Na Novom Beogradu blokirane četiri raskrsnice u sklopu protesta Omladinska blokada
31.07.2025.•
2
Zborovi građana i studenti su večeras na Novom Beogradu blokirali četiri raskrsnice u ulici Omladinskih brigada, u okviru protesta "Omladinska blokada".
FOTO, VIDEO: Građani i studenti blokirali kružni tok u centru Novog Pazara
31.07.2025.•
3
Građani i studenti u blokadi Državnog univerziteta u Novom Pazaru blokirali su oko 17 časova kružni tok u centru grada.
Studenti Filozofskog: Pitanje o studentskim zahtevima na prijemnom je stvar opšte informisanosti
31.07.2025.•
3
Studenti u blokadi Filozofskog fakulteta u Beogradu saopštili su "da se zbog krize u državi pitanje o studentskim zahtevima na prijemnom ispitu podvodi pod opštu informisanost".
Nastavljena isplata zarada na fakultetima koji su obnovili nastavu
31.07.2025.•
3
Ministarstvo prosvete uplatilo je visokoškolskim ustanovama ostatak sredstva za plate nastavnog osoblja za februar mesec.
Usvojene izmene Uredbe o uslovima isporuke i snabdevanja strujom
31.07.2025.•
1
Vlada Srbije usvojila je izmene Uredbe o uslovima isporuke i snabdevanja električnom energijom.
Vlada Srbije osniva Komisiju za analizu rada visokoškolskih ustanova
31.07.2025.•
3
Vlada Srbije donela je na današnjoj sednici odluku o obrazovanju Komisije za analizu rada visokoškolskih ustanova.
Ministarstvo prosvete: Rešeni sporni slučajevi upisa na fakultete
31.07.2025.•
0
Ministarstvo prosvete ocenilo je da je model rangiranja za upis na fakultete kojim se prvo vrši rangiranje kandidata koji prvi put upisuju studije u potpunosti usaglašen sa akademskom zajednicom.
Komentari 9
9
Predrag
Danka1
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar