Policija u Beogradu uhapsila je šest pripadnika organizovane kriminalne grupe zbog udruživanja radi vršenja krivičnih dela i posredovanja u vršenju prostitucije.
Uhapšeni su J. D. (50), D. K. (64), A. S. (41), Ž. Š. (40), B. G. (30) i D. M. (34).
Sumnja se da su oni, od septembra 2022. do maja 2023. godine, vrbovali ženske osobe da se bave prostitucijom, a potom iznajmljivali stanove na teritoriji Beograda u kojima su se one nalazile sa klijentima.
Osumnjičeni se terete i da su preko društvenih mreža organizovali oglašavanje prostitucije, podvodili više od 10 devojaka kojima su organizovali prevoz do klijenata.
Novac dobijen od prostitucije su, kako se sumnja, pripadnici organizovane grupe delili između sebe.
Pretresom stanova i drugih prostorija koje su oni koristili policija je pronašla 203.000 dinara, 3.200 evra, 39 mobilnih telefona, tri laptopa, koji su, kako se sumnja, korišćeni za evidenciju o devojkama koje pružaju seksualne usluge, evidenciju o zarađenom novcu, o početku i završetku pružanja seksualne usluge korisnicima usluga.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.
Zato sto se trgovina ljudima po Zakonima RS kvalifikuje u nivou ratnog zlocina, kako i treba da se kvalifikuje. Sa ovakvim likovima obican pozornik bi ispao smesan bas kao i tvoj komentar sto je ispao smesan u ocima ljudi koji se bave ovom tematikom.
Podržavam privođenje osumnjičenih,uvođenje nekog reda u društvo samo ne znam čemu ovakva brutalnost policije i sve to snimanje kamerama i posle prikazivanje? Čemu ovo nasilje, brutalnost, razvaljivanje vrata,silne čarape na licima policajaca? Mogao je ovo hapšenje da izvede i pozornik običan tako što će kulturno pozvoniti na vrata i saopštiti razloge privođenja. Ako ne postupi po naredbi i upustvima pozornika onda nastupaju ovi...Tako se uvodi red u društvu i smanjuje stepen nasilja a ne ovako nasilnim upadima i prikazivanju tog nasilja putem medija.Nije zalud ona narodna da riba uvek od glave smrdi.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Doneta je odluka da se, zbog nerešenog problema dužine boravka profesionalnih vozača u zemljama Šengen sporazuma, 14. aprila blokiraju teretni granični prelazi.
Ambasada Srbije u Lisabonu služila je 2020. godine kao sigurna kuća za skrovište kokaina kriminalne grupe okupljene oko bivšeg poslanika Demokratskog fronta Mila Božovića.
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da automobili na graničnim prelazima trenutno prolaze bez čekanja, dok kamioni na nekim prelazima čekaju od jednog do pet sati.
U Šapcu je danas, od petorice uhapšenih na protestu poljoprivrednika, nedavno u Badovincima, dvojici određen pritvor, a trojica su puštena da se brane sa slobode, javila je televizija Insajder.
Generalni sekretar Saveta Evrope Alan Berse boraviće u Srbiji petog i šestog marta, gde će imati sastanke sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vućićem i premijerom Đurom Macutom.
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) saopštilo je da je ispitivanjem svedoka započelo sprovođenje dokaznih radnji, a povodom navoda iznetih na sednici Visokog saveta tužilaštva održanoj 27. februara.
Zaštitnik građana utvrdio je da nije bilo nepravilnosti u postupanju uprave KPZ u Kragujevcu prema transrodnoj osobi na izdržavanju kazne u tom zavodu, nakon prijave seksualnog zlostavljanja 11. januara.
Fondacija "Alek Kavčić" saopštila je danas da je dostavila ponude i cenovnike udžbenika izdavača "Arhiknjiga" svim školama na teritoriji Srbije, u procesu izbora udžbenika za narednu školsku godinu.
Komisija za Hilandar na sednici u Ministarstvu kulture usvojila je izveštaj o realizovanim radovima i aktivnostima u okviru programa obnove manastira za 2025. godinu i donela program rada i finansijski plan za 2026.
Policija je uhapsila dvoje pripadnika organizovane kriminalne grupe koja se sumnjiči za pranje 180 miliona dinara stečenih trgovinom drogom na teritoriji Ekvadora i Evrope.
Sastanak predstavnika Kabineta ministra poljoprivrede sa predstavnicima poljoprivrednih proizvođača koji su prethodnih dana protestovali održan je u Preljini kod Čačka.
"Rastu cene, ne raste vrednost." Tako potpredsednik Stručnog saveta Klastera nekretnina Srbije Milić Đoković za Insajder opisuje trenutno stanje na tržištu nekretnina u Srbiji.
Direktorka Poreske uprave Dragana Marković izjavila je da je Poreska uprava do sada za imovinu za koju nije moglo da se dokaže poreklo naplatila 170 miliona dinara poreza.
Putnički vozovi od Beograda do Budimpešte trebalo bi da krenu 27. marta, kaže ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević.
Nakon isteka Vladine Uredbe o ograničenju trgovinskih marži ne treba očekivati drastičan rast cena u marketima, ocenio je za FoNet predsednik udruženja "Zaštita potrošača" Nenad Bumbić.
Šef poslaničke grupe Srpske napredne stranke Milenko Jovanov izjavio je da je siguran da bi došlo do građanskog rata da predsednik Srbije Aleksandar Vučić nije bio na čelu države tokom protesta i blokada.
Vlada Srbije usvojila je Predlog zakona o potvrđivanju Finansijskog ugovora "Održivo unapređenje putne mreže" između Republike Srbije i Evropske investicione banke.
Komisija za hartije od vrednosti upozorila je na sve veću pojavu različitih oblika prevara koje se šire putem interneta i društvenih mreža u oblasti investiranja i trgovanja finansijskim instrumentima.
Komentari 2
Lale
Pitam se
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar