O preostalih 68 preporuka koje je Srbija dobila u okviru 4. ciklusa Univerzalnog periodičnog pregleda, Vlada Srbije će se izjasniti do jesenjeg zasedanja Saveta UN za ljudska prava, na kojem će biti usvojen konačni izveštaj o Srbiji, navodi se u saopštenju.
Delegacija Srbije prihvatila je one preporuke čije je sprovođenje već započelo ili su procesi planirani Programom rada Vlade Srbije.
"To su preporuke u oblasti antidiskriminacije, zaštite od porodičnog i rodno zasnovanog nasilja, unapređenja prava i položaja dece i mladih, žena, osoba sa invaliditetom, nacionalnih manjina, medijskih sloboda, slobode okupljanja i izražavanja, kao i preporuke iz oblasti pravosuđa“, navodi se u saopštenju.
Izveštaj je sačinilo Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog u saradnji sa drugim ministarstvima, specijalizovanim kancelarijama, parlamentom i nezavisnim institucijama, za period od 2018. do 2023. godine.
Radnu grupu Saveta UN za ljudska prava, koja je usvojila izveštaj, činili su predstavnici SAD, Kostarike i Gabona.
Savet UN za ljudska prava je pozdravio napore koje je Srbija sprovodila u prethodnih pet godina unapređivanjem institucionalnog i normativnog okvira u oblasti zaštite i ostvarivanja ljudskih prava, navodi se u saopštenju Ministarstva za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog.
U ime delegacije Srbije obratio se ambasador u Stalnoj misiji Srbije pri UN i drugim međunarodnim organizacijama u Ženevi, Dejan Zlatanović, koji je istakao čvrstu volju Srbije da nastavi saradnju sa svim mehanizmima UN za ljudska prava i predano radi na sprovođenju dobijenih preporuka u okviru tog Univerzalnog periodičnog pregleda.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
zztop
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar