Poljoprivrednici očekuju ispunjenje zahteva, u suprotnom u utorak protesti

Predstavnik Inicijative za opstanak poljoprivrednika Đoka Ćurčić rekao je da od premijerke sutra očekuju odgovor da će biti ispunjeni svi zahtevi ratara i stočara koje su saopštili prošle nedelje.
Poljoprivrednici očekuju ispunjenje zahteva, u suprotnom u utorak protesti
Foto: Pixabay

U suprotnom, navodi, u utorak, 16. maja, organizovaće proteste u više gradova.

On je rekao da su prošle nedelje u razgovorima sa premijerkom Anom Brnabić, ministrom finansija Sinišom Malim i ministarkom poljoprivrede Jelenom Tanasković izneli više zahteva i dogovoreno je da ti predstavnici vlasti pripreme odgovore za sutrašnji sastanak.
Među zhtevima Inicijative za opstanak sela Srbije i još šest udruženja poljoprivrednika je da se obezbedi garantovana otkupna cena mleka od 75 dinara po litru, bez poreza na dodatu vrednost (PDV).
 
"Tražimo subvencije po hektaru od 300 evra i da se na dizel ne obračunava akciza i PDV, kao i da subvencija po kravi iznosi 40.000 dinara", rekao je Ćurčić.
 
Dodao je da ratari i stočari od vlasti očekuju i da im se obezbedi cena poljoprivrednih proizvoda, pšenice, kukuruza, soje i drugih, kao na berzama u Budimpešti i Parizu.
 
Ćurčić je rekao da će, ukoliko ne budu ispunjeni svi zahtevi, 16. maja biti organizovani protesti u Novom Sadu, Kragujevcu, Kruševcu, Pančevu, Subotici, Čenti, Kovinu, Bogatiću i još nekim mestima.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Zoran

    15.05.2023 12:16
    Zoran
    Vreme je da se seljačkoj mafiji stane na kraj, treba uvesti imovinske kartice za seljake pa da se vidi koliko su poreza uplatili državi a koliko imaju. Za razliku obračunati porez i ukinuti subvencije. Dosta je bilo njihovog terora prema gradjanima ove države.
  • Bane

    15.05.2023 07:31
    Bane
    Nejce vam ni biti ispunjeni ili cete opet progutati laz po obicaju! Imate priliku u Petak sa svoim Narod da uzmete to sto vam pripada ako ne...jos vise propadnite dok nestanete! Hvala!
  • Ssy

    15.05.2023 07:30
    Lopine ostaju lopine
    Spremajte se za proteste. Ne gubite vreme. Ne tražite od slepaca oči.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Sandžačka demokratska partija se sprema za izbore

Sandžačka demokratska partija Novog Pazara usvojila je na večerašnjoj sednici odluku da formira izborni štab za predstojeće izbore, saopšteno je posle sednice Gradskog odbora u proširenom sastavu.