
Opozicija traži ispunjenje zahteva do petka u 18 časova
Poslanik Aleksandar Jovanović iz kluba "Moramo zajedno" poručio je predsedniku Srbije, predsedniku Skupštine i Vladi Srbije da zahteve opozicije ispune odmah.

Foto: FoNet (Zoran Mrđa)
Poručio je da zahteve ispune najkasnije do sutra u 18h za kada je pred Skupštinom zakazan protestni skup, kao i da neće dozvoliti "mrcvarenje tako da sednica traje danima".
On je pozvao ministra unutrašnjih poslova Bratislava Gašića i Savet REM-a da odmah podnesu ostavke što opozicija traži.
Naveo je da list Informer danas piše da opozicija "preti ubistvom i silovanjem dece" i da zbog takvih stvari "ovo zlo mora da se prekine".
Poslanik Radomir Lazović iz Zeleno levog kluba rekao je na početku sednice da su tragdije koje su se desile 3. i 4. maja najveći izazov sa kojim se suočila Srbija i da posle te traume ljudi zahtevaju da se zaustavi nasilje i medijsko trovanje mržnjom koje se širi posebno sa Pinka i Hepija.
"Imam pitanje za Anu Brnabić. Rekli ste da sistem nije zakazao. Na osnovu kojih analiza dan nakon ubistava vi to znate? Zar nije normalno da se pokrene istraga, da se utvrde greške. Ona je premijerka, ima najveću odgovornost, a ona samo gleda da je skine sa sebe", rekao je Lazović.
On je poručio da u izveštaju REM-a koji će biti pred poslanicima stoji da je na televizijama sa nacionalnom frekvencijom sve u redu i pitao da li to znači da je normalno kad Milomir Marić "vitla" pištoljem na Hepiju, ili kada se na Pinku čita uporedni horoskop silovatelja i žrtve, ili kada se osuđeni kriminalac zaklinje u decu da će ubiti drugog gosta.
Poslanik Demokratske stranke Srđan Milivojević pitao je premijerku i predsednika Skupštine da li su čuli zahteve "probuđene Srbije" da se oduzmu nacionalne TV-frekvencije Hepiju i Pinku, da budu smenjeni Savet REM-a i ministar Bratislav Gašić.
Poslanik Dveri Borko Puškić pitao je koliko je kazni naplaćeno zato što maloletna lica ulaze u kladionice. On je naveo da se na televizijama neprestano vrte reklame za kladionice u kojima učestvuju poznati sportisti i glumci.
Puškić je pitao i kada će biti zabranjen rijaliti Zadruga na Pinku u kojem se, kako je rekao poslanik "promoviše pederlik, kurvarlik, nasilje i agresija".
Poslanica Stranke Slobode i pravde Marinika Tepić osvrnula se na naslovnu stranu tabloida Informer i zatažila da Ministar policije i tužilaštvo odgovore šta su uradili povodom tvrdnji da opozicija "preti ubistvima i silovanjima".
"Da li su zvali urednika Informera da iznese saznanja o tome ili svi znaju da je ovo monstruozna laž. Ja pozivam ako se utvrdi da su optužbe tačne da se moje kolege privedu, a ako nisu, da se privede Dragan Vučićević jer vi deset godina sejete mrnju i agresiju", rekla je Tepić.
Poslanik SNS Aleksandar Mirković tražio je od REM-a da odgovori kada će prestati kampanja pretnji predsedniku Vučiću i naveo izjave na Novoj S i N 1 gde je rečeno da je i rumunski vođa Nikolae Čaušesku napravio veliki miting pre no što je uvaćen i streljan, kao i da će "naprednjaci bežati po ulici i skakati u Savu i Dunav".
Mirković je citirao i vlasnika Tabloida koji je psovao majku Aleksandru Vučiću i rekao da se "puškom stvari moraju rešiti", a kako tvrdi, od toga se niko nije ogradio, niti traže zabranu pomenutih televizija.
Muamer Bačevac iz SDPS-a osvrnuo se na Dan žena žrtava nasilja, podsetio na broj ubijenih žena i apelovao na Koordinaciono telo za rodnu ravnopravnost da se više radi na rešavanju tog velikog problema.
Sednica Skupštine Srbije završena je u 18 časova, a nastaviće se sutra u 10 ujutru.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
VIDEO Predsednik protiv blokada: Vučić prošetao u Borči, spontano
07.09.2025.•
0
Iako su građani snimali kako autobusi dovoze pristalice vlasti na današnje skupove, predsednik Srbije Aleksandar Vučić tvrdi da SNS ne organizuje građane i da je sve spontano.
Vučić iz Borče: Dobro je što je smenjen komandant SAJ-a, smene tek dolaze, biće ih mnogo
07.09.2025.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da, iako nije bio za smenu komandanta SAJ-a Spasoja Vulevića, da je ipak dobro što će on uskoro biti penzionisan.
Đilas: Vučić pretvara bezbednosne strukture u ličnu gardu
07.09.2025.•
0
Predsednik SSP-a Dragan Đilas ocenio je da smena komandanta Specijalne antiterorističke jedinice Spasoja Vulevića ukazuje na to "da predsednik Aleksandar Vučić bezbednosne strukture pretvara u ličnu gardu".
Tribina o osvetničkoj pornografiji sa studentkinjom Sinđelić neće biti održana, sumnja se da je stopirana
07.09.2025.•
0
U Domu kulture "Studentski grad" neće biti održana tribina o osvetničkoj fotografiji na kojoj je trebalo da učestvuje i studentkinja Nikolina Sinđelić.
Letonija od 1. septembra uvela nova pravila za ulazak u zemlju: Evo šta to znači za državljane Srbije
07.09.2025.•
0
Letonija od 1. septembra primenjuje nova pravila za ulazak u zemlju državljana trećih zemalja, koji nemaju vizu ili dozvolu boravka.
Kurti reagovao na Vučićevu prozivku: "Proteste organizuje narod Srbije, a ne premijer Kosova"
07.09.2025.•
0
"Protesti u Srbiji izraz su nezadovoljstva samih građana Srbije, a ne bilo kakvo mešanje sa Kosova", kazao je kosovski premijer u ostavci, Aljbin Kurti.
Srbija najviše izdvaja za vojsku u regionu, to se pravda - "novim pretnjama iz susedstva"
07.09.2025.•
0
"Odvraćajući faktor za svakog eventualnog agresora iz susedstva", predsednik Srbije Aleksandar Vučić ovako je obrazložio potrebu za novim nabavkama naoružanja koje je razmatrao tokom prisustva vojnoj paradi u Pekingu.
U Srbiji ima oko 300.000 samohranih roditelja: Evo koliko njih ne plaća alimentaciju
07.09.2025.•
2
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Jelena Žarić Kovačević izjavila je da u Srbiji ima oko 300.000 samohranih roditelja, a da je negde do oko 80.000 onih koji ne plaćaju alimentaciju.
Samoopredeljenje predložilo Kurtija za premijera Kosova
07.09.2025.•
0
Pokret Samoopredeljenje je na sednici Glavnog odbora predložio svog lidera Aljbina Kurtija za premijera Kosova.
Stručnjak za Balkan: Izbori su put ka normalnosti i demokratiji za Srbiju
07.09.2025.•
1
Stručnjak za Balkan Vedran Džihić ocenio je da se Srbija "praktično nalazi u vanrednom stanju i da bi njen predsednik Aleksandar Vučić mogao da pribegne još autoritarnijoj vladavini".
Bivši komandant SAJ-a Vulević: Smenjen sam jer SAJ nije pod apsolutnom kontrolom Vučića
07.09.2025.•
17
Komandant Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) MUP-a Srbije Spasoje Vulević potvrdio da je da je smenjen s mesta komandanta SAJ-a i da na svoj zahtev odlazi u penziju.
Ministarka Lazarević: Inspekcija kontroliše trgovce, neki nisu poštovali uredbu, neki ukinuli akcije
07.09.2025.•
3
Tržišna inspekcija je krenula u petak u kontrole trgovinskih lanaca kako bi proverila da li poštuju primenu uredbe o trgovinskim maržama.
Dačić o penzionisanju komandanta SAJ-a: O kadrovskim rešenjima u MUP-u odlučujem ja, ne Vučić
07.09.2025.•
53
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oglasio se saopštenjem povodom, kako je navedeno u saopštenju MUP-a, "gnusnih neistina i laži" o penzionisanju komandanta SAJ-a Spasoja Vulevića.
Slobodni univerzitet: Vučić sprovodi državni udar
07.09.2025.•
7
Slobodni univerzitet ocenio je da je u Srbiji na delu državni udar koji sprovodi predsednik države Aleksandar Vučić.
Smenjen dugogodišnji komandant SAJ-a Spasoje Vulević
07.09.2025.•
52
Dugogodišnji komandant Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) Spasoje Vulević razrešen je dužnosti i od ponedeljka formalno odlazi u penziju.
U Srbiji sve niža podrška pristupanju EU: Bar dva razloga za to
07.09.2025.•
26
Prema poslednjem Eurobarometar istraživanju o pitanjima proširenja EU, Srbija je jedina zemlja Zapadnog Balkana koja nema natpolovičnu podršku za članstvo u EU.
Vojni sporazum Hrvatske, Albanije i Kosova: Dizanje tenzija u tabloidima ili stvarna pretnja Srbiji?
07.09.2025.•
27
Iako u regionu postoji neiscrpan broj izvora međunacionalnih tenzija, uvek se pronađe novi način da se zategnuti odnosi između nacija dodatno zategnu.
Studenti najavili novi protest: "U ponedeljak sve staje"
07.09.2025.•
29
Studenti u blokadi održaće protest "Indeks jači od pendreka" u ponedeljak, 8. septembra u centru Beograda.
Reakcije na Đukanovićev ponos "Ćacilendom": "Beograd to ne zaslužuje, Novi Sad to neće dozvoliti"
07.09.2025.•
5
Prošlo je skoro pola godine otkako su "studenti koji žele da uče" formirali kamp u Pionirskom parku ispred Narodne skupštine.
U centru Bujanovca osvanuo grafit Ratku Mladiću
06.09.2025.•
6
U centru Bujanovca osvanuo je grafit posvečen Ratku Mladiću, osuđenom za ratne zločine.
Komentari 16
xqt
HEGEL
Statističar
Vama je prestanak propagiranja nasilja, prostakluka, agresije, mržnje, alkololizma, narkotika, promiskuiteta sa nacionalnih frekvencija u vreme kada deca gledaju TV - poklon? Vi to ne želite sebi i svojoj deci?
Da li vi imate decu?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar