Gašić: Građani predali više od 25.000 komada oružja i više od milion metaka
Ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić kaže da su građani do 18. maja predali policiji 23.503 komada oružja, više od 1,2 miliona metaka i više od 5.000 minsko-eksplozivnih sredstava.
Foto: Beta/AP
U nastavku skupštinske rasprave o izveštaju o bezbednosnoj situaciji u zemlji posle dva masovna ubistva početkom maja u kojima je stradalo 18 a ranjeno 20 osoba, Gašić je rekao da je u raznim akcijama u prethodnih šest meseci policija oduzela oko 57.000 komada oružja, ali da do završetka sudskih procesa i upravnih postupaka nije mogla da izlazi u javnost sa tim informacijama.
Gašić je pred poslanicima pročitao i podatke o angažovanju školskog policajca u beogradskoj OŠ "Vladislav Ribnikar" u prethodnom periodu i dodao da je protiv osumnjičenog za masovno ubistvo na području Mladenovca, Uroša Blažića podneto više prijava, između ostalog i za napad na službeno lice pošto je 31. maja 2020. godine motociklom udario policajca.
Poslanik Zeleno levog kluba Radomir Lazović ocenio je da o stabilnosti trenutne bezbednosne situacije u Srbiji "dovoljno govori" jučerašnji incident iz Rume gde je čovek iz ručnog raketnog bacača gađao napuštenu zgradu u blizini stare železničke stanice.
"Dok se premijerka juče trudila da potroši svo vreme opozicije za postavljanje pitanja, čovek je 'zoljom' srušio kuću u Rumi. To dovoljno govori koliko je bezbednosna situacija stabilna", rekao je Lazović.
On je pozvao građane na današnji protest "Srbija protiv nasilja", a Vladu Srbije da ne ignoriše zahteve učesnika protesta.
Ocene poslanika Zeleno levog kluba odbacila je premijerka Ana Brnabić koja je kazala da je tokom jučerašnje sednice odgovarala na "brojna pitanja" poslanika opozicije jer je po njenim rečima, važno za građane da čuju odgovore izvršne vlasti na pokrenute teme.
"Ne znam kako sam potrošila sve vreme kako poslanici ne bi mogli da postavljaju pitanja. Biću i sutra tu ako treba i prekosutra jer nemam šta da krijem", rekla je premijerka.
Odbacila je zahtev učesnika protesta za smenu članova Regulatornog tela za elektronske medije (REM) jer kako je rekla, Vlada ne bira nijednog od njih.
"Dva su zahteva protesta, smena ministra unutrašnjih poslova i o tome ćemo raspravljati i smena direktora Bezbednosno-informativne agencije. Svi ostali zahtevi o kojima ste juče pričali nikakve veze nemaju sa Vladom Srbije", rekla je premijerka.
Dodala je da su protesti "u redu" samo dok se po njenim rečima, "ne maltretiraju drugi građani".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Podignuta optužnica za bacanje bombe na kuću Zdravka Čolića u Beogradu
27.05.2026.•
0
Više javno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv Senada M. (32) i Perice S. (27) zbog sumnje da su 20. novembra i 3. februara 2026. godine aktivirali i bacili dve ručne bombe na dve porodične kuće u Beogradu.
Supruzi osumnjičenog za ubistvo na Senjaku određen pritvor
27.05.2026.•
0
Supruzi Saše Vukovića, koji je osumnjičen za teško ubistvo Aleksandra Nešovića 12. maja u restoranu "27", Viši sud u Beogradu je po žalbi Višeg javnog tužilaštva odredio pritvor do 30 dana, potvrđeno je za N1.
Kamioni na granicama čekaju i do šest sati, putnička vozila bez zadržavanja
27.05.2026.•
0
Auto-moto savez Srbije (AMSS) je saopštio da automobili na graničnim prelazima prolaze bez zadržavanja, dok kamioni čekaju od sat do šest na izlazima iz Srbije.
Zastupnik udruženja u Novom Sadu uhapšen zbog nenamenskog trošenja gradskog novca
27.05.2026.•
3
Policija je uhapsila 26 osoba zbog sumnje da su raznim krivičnim delima pribavili protivpravnu imovinsku korist od skoro 197 miliona dinara i oštetili budžet Srbije i pravna lica za oko 203 miliona dinara.
Počinje era marketinga bez prečica: Google, Teads i vodeći svetski stručnjaci stižu na Digital Day 2026
27.05.2026.•
0
Ako je prethodnih godina pitanje bilo koje nove tehnologije menjaju industriju, danas je mnogo važnije – kako ih koristiti smisleno.
Nestorovićev pokret demantovao: Nećemo u koaliciju sa Vulinom
27.05.2026.•
7
Pokret Mi snaga naroda Branimira Nestorovića demantovao je danas da će biti u koaliciji sa Pokretom socijalista Aleksandra Vulina.
Muškarac uhapšen jer je gađao kordon policije kamenicama nakon skupa na Slaviji
27.05.2026.•
18
Policija je uhapsila tridesetosmogodišnjeg B.R. zbog sumnje da je nakon javnog okupljanja 23. maja u Ulici kralja Milana gađao kordon policije kamenicama, flašama i pirotehničkim sredstvima.
Od 1. jula kazne za teretna vozila koja ne koriste TAG uređaje za plaćanje putarine
27.05.2026.•
7
Putevi Srbije saopštili su da će od 1. jula 2026. godine početi primena kaznene politike za sve vlasnike i korisnike vozila 4. kategorije koji putarinu ne plaćaju elektronski, upotrebom TAG uređaja.
Bratina osuđuje napade na Vučićevića: "Antonijević svet posmatra razrokim očima"
27.05.2026.•
7
Ministar informisanja i telekomunikacija Srbije Boris Bratina osudio je "kontinuirane napade" na televiziju Informer i njenog glavnog urednika Dragana J. Vučićevića.
Interaktivna baza podataka o nabavkama: Od EXPO nabavki do preduzeća povezanih sa vlašću
27.05.2026.•
0
"Integrity Watch Srbija" je platforma otvorenih podataka na kojoj Transparentnost Srbija predstavlja odabrane skupove podataka namenjene građanima i medijima koji žele da se javni novac troši u javnom interesu.
Slučaj Veselina Milića: Za sad ništa od ostavki i političke odgovornosti
27.05.2026.•
15
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ponavlja da nema razloga da podnese ostavku zbog umešanosti vrha policije u slučaju "Senjak", a nameće se pitanje političke odgovornosti u Srbiji u ovakvim slučajevima.
Milan Antonijević: Trenutna medijska scena u Srbiji je polarizovana
27.05.2026.•
5
Poverenik za zaštitu ravnopravnosti Milan Antonijević, rekao je da je sada u društvu mnogo više nipodaštavanja, dehumanizacije, pokušaja da se bude "najgori".
VIDEO Vučić: Proizvodnja humanoidnih robota u Srbiji počeće u julu
27.05.2026.•
21
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će prva faza proizvodnje robota u Srbiji početi u julu, te da će Srbija za dva meseca prva u Evropi imati humanoidne robote.
Odbijena tužba Andreja Vučića protiv Vijesti zbog Skaj poruka
27.05.2026.•
20
Osnovni sud u Podgorici odbio je tužbu Andreja Vučića, brata predsednika Srbije, protiv Vijesti zbog objavljivanja delova Skaj komunikacije u kojima se pominje.
Đukić: Vlada Srbije nadigrana i nadmudrena, nadmudrivanje sa Rusima nas mnogo košta
27.05.2026.•
27
Nekadašnji ambasador u Belorusiji Srećko Đukić kaže da je Vlada Srbije nadigrana i nadmudrena, te da igra autsajdersku ulogu, a da se Rusija u pregovorima oko NIS-a pokazala kao krajnje tvrda i sebična.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - stiže poklon
27.05.2026.•
10
Novi 021.rs kviz u kom vas darujemo je pred vama.
Vučić u Kini: "Dogovorene nove investicije za Srbiju"
27.05.2026.•
27
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, prilikom potpisivanja komercijalnih sporazuma sa četiri kineske kompanije, da su dogovorena 953 miliona evra novih investicija za Srbiju.
Studenti u blokadi najavili protest ispred Niš TV-a
27.05.2026.•
5
Studenti u blokadi niškog univerziteta organizovaće danas protest ispred Niš TV-a.
Otklonjen kvar na sistemu Rzav, stigla tehnička voda
27.05.2026.•
0
Kvar na magistralnom cevovodu sistema "Rzav" je otklonjen nakon čega je stigla tehnička voda, javlja Radio-televizija Srbije (RTS).
Amerika menja politiku prema Balkanu: Šta novi izveštaj Stejt departmenta znači za Srbiju?
27.05.2026.•
11
Era američkog intervencionizma na Zapadnom Balkanu je završena - ključna je poruka novog izveštaja Stejt departmenta koji donosi zaokret u odnosu Vašingtona prema našem regionu.
Tageblat: Vučićev model vladanja sve slabije prolazi
26.05.2026.•
10
Srpska vlastoljubiva vladajuća klika davno je zrela za smenjivanje i Srpska napredna stranka predsednika Aleksandra Vučića će na najavljenim izborima imati poteškoća da se dokaže, piše luksemburški dnevnik Tageblat.
Komentari 5
max
Ništa nam se dobro neće desiti dok ovi troumnici sede u vladi.
Cokanj
marvo bezrepa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar