Pljusak omeo skup "Srbija nade", deo građana napustio miting
Skup "Srbija nade" počeo je ispred Narodne skupštine u Beogradu, a veliki broj građana od jutros neprestano stiže u prestonicu države.
Skup Srpske napredne stranke pod nazivom "Srbija nade" održava se na Trgu Nikole Pašića, ispred Doma Narodne skupštine.
Predsednik SNS i Srbije Aleksandar Vučić ga je ranije nazvao "najvećim skupom ikada".
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić je u svom govoru izjavio da je ovaj skup posvećen "borbi protiv nasilja Srba prema Srbima".
"Nema tog čoveka kojeg nije pogodilo ubistvo dece, ubistva u Mladenovcu, nasilje nad ženama. Nije prošlo ni 40 dana, minut ćutanja je malo da sva tragedija i tuga stane. Zato je važno da pokažemo poštovanje prema žrtvama, da saučestvujemo u velikom bolu i da podržimo ono što je Vučić rekao – zatrti nasilje i nasilnike da se nikad ne ponovi u Srbiji", rekao je.
Govoreći o predaji Slobodana Miloševića Hagu, on je istakao - "ne dam našeg predsednika, ne dam predsednika kojeg smo svi izabrali".
Organizatorima protesta "Srbija protiv nasilja" poručio je da ne organizuju demonstracije jer brinu o deci, već da bi došli na vlast i istakao da im neće biti dozvoljeno da ponovo osvoje vlast na ulici kao 5. oktobra.
Ocenio je da je važno pokazati poštovanje prema žrtvama i da svi zajedno saučestvuju u bolu koji je pogodio celu Srbiju.
"I da podržimo ono što je predsednik Srbije rekao – zatrti nasilje i nasilnike, da se više nikada ne ponovi nasilje u Srbiji", kazao je Dačić.
Nešto posle 19 časova je počeo SNS miting, a sa njim i veliki pljusak praćen grmljavinom.
Ljubica Vranješ otpevala je himnu "Bože pravde", a potom se okupljenima obratila i Mina Mijailović, "majka i ratnica".
Nakon nje se okupljenima obratio i glumac Lazar Ristovski i u govoru istakao da je "ovaj miting pokazao da postoji Srbija van Beograda".
"Jedan način da izađemo iz ovoga je da doživimo katarzu uz veliki zagrljaj, uz suze radosnice i da Srbija krene u novu budućnost, ali nažalost u to malo verujem. Drugi način je da se desi katarza u kojoj pada krv na ulicama u kojoj gori skupština i u kojoj se gine, posle te katarze Srbija se bvraća sto godina unazad", naglasio je.
Posle Ristovskog, okupljenim građanima se obraća ministar spoljnih poslova Ivica Dačić. Zatim i predsednik Republike Srpske Milorad Dodik i mađarski šef diplomatije Peter Sijarto.
Publici su se obratili i crnogorski političar i jedan od lidera koalicije "Za budućnost Crne Gore" Milan Knežević, kao i predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.
Posle svih govora, nešto posle 20 časova je krenuo da se obraća predsednik Aleksandar Vučić, prvo minutom ćutnje za preminule u masovnim pucnjavama u osnovnoj školi u Beogradu i u okolini Mladenovca.
Novinari beogradskih medija izveštavaju da je zbog pljuska koji se sručio na Beograd deo okupljenih napustio skup.
Šta se sve dešavalo pred skup u Beogradu?
Saobraćaj u centru Beograda je potpuno blokiran zbog mitinga i ne funkcioniše na Terazijama do kružnog toka na Slaviji, a blokirane su i sporedne ulice u okolini Doma Narodne skupštine.
Okupljenima bi trebalo da se obrate osim Vučića i predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, predsednik SPS i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, kao i mađarski šef diplomatije Peter Sijarto.
Širom grada su parkirani autobusi registarskih tablica iz brojnih okolnih država kao što su Mađarska, Bugarska, Bosna i Hercegovina i druge.
Na pojedinim autobusima stoje natpisi Socijalističke partije Srbije (SPS) i Jedinstvene Srbije (JS), koje su najavile da podržavaju skup SNS i da će na njemu prisustvovati.
Nekoliko hiljada Novosađana se u popodnevnim časovima uputilo ka Beogradu, a pristalice iz unutrašnjosti od ranih jutarnjih sati stižu u prestonicu.
.jpg)
Pristalice koje su iz Niša dolazile u Beograd nosile su majice sa likom Aleksandra Vučića, ali i logoima Pinka i Hepija.
Vučić je, govoreći o ovom događaju, rekao da će tada biti donete velike i važne odluke za Srbiju.
Najavio je da od 27, odnosno 28. maja više neće biti predsednik SNS, ali da to nikako ne znači gašenje stranke.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - šta još znate
21.03.2026.•
11
Novi 021.rs dnevni kviz stiže da vas razonodi.
MUP: Na skupu SNS oko 70.000 građana - u "Beogradskoj areni" i oko nje
21.03.2026.•
54
Predizborni miting "Za Srbiju, za našu porodicu" koji Srpska napredna stranka (SNS) organizuje u Beogradskoj areni počeo je oko 16 časova muzičkim programom na kome će nastupati uglavnom izvođači narodne muzike.
Šabić: Oduzimanje novca od donacija studentima još jedan primer nezakonitog postupanja policije
21.03.2026.•
2
Advokat Rodoljub Šabić ocenio je da slučaj u kom je policija od studenata zaplenila oko dva miliona dinara predstavlja još jedan u sve dužem spisku zabrinjavajućih primera nezakonitog postupanja policije.
Profesor Šumarskog fakulteta: Na vreme početi nabavku drvnog peleta
21.03.2026.•
0
Profesor na Šumarskom fakultetu Branko Glavonjić poručio je građanima da na vreme počnu sa nabavkom drvnog peleta tokom cele godine i da kupovinu rasporede po mesecima, kako bi se troškovi ravnomernije rasporedili.
Movsesijan: Posetom Rešetnjikova, Srbija se svesno udaljava od EU i gura u političku izolaciju
21.03.2026.•
4
Potpredsednik Pokreta slobodnih građana Aris Movsesijan ocenio je da se Srbija potezima poput posete ruskog ministra za ekonomski razvoj Maksima Rešetnjikova svesno udaljava od EU i gura u sve dublju političku izolaciju.
SDS doneo odluku o podršci studentskim listama na lokalnim izborima
21.03.2026.•
9
Socijaldemokratska stranka (SDS) donela je na današnjoj sednici Glavnog odbora odluku da pruži pomoć i punu podršku studentskim listama na lokalnim izborima koji će biti održani u 10 gradova i opština.
Lekcije iz komšiluka: Kako izgleda status roditelja-negovatelja u Hrvatskoj i šta možemo naučiti?
21.03.2026.•
6
U domu Ane Alapić Mihajlović dani počinju uvek isto. Rutina se ne menja. Ana uvežbano presvlači svog sina, potom menja tupfere koji se nalaze ispod njegove traheostome i gastrostome, a jutarnja nega zahteva i drugo.
Manojlović: Vučić zatvara ljude u Arenu da ne bi mogli da pobegnu sa mitinga
21.03.2026.•
12
Lider pokreta Kreni-Promeni, Savo Manojlović, ocenio je da odluka predsednika Srbije Aleksandra Vučića da danas organizuje miting u beogradskoj Areni predstavlja pokušaj da se kontroliše prisustvo građana.
Da li je "glavna meta" kineskih raketa bilo glasačko telo vlasti - i u Srbiji i u Hrvatskoj?
21.03.2026.•
5
Uz svu buku koja se u regionu podigla, reklo bi se da su CM-400 pogodile svoj pravi cilj, bez potrebe da ih iko montira na MiG - propagandno delanje sa obe strane Dunava.
FOTO: Hapšenje u Mladenovcu: U golfu pronađena automatska puška i municija
21.03.2026.•
0
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su u Mladenovcu M. T. (28) nakon što je u njegovom automobilu pronađeno vatreno oružje i veća količina municije.
SSP: Savet Evrope šalje ad hok posmatračku misiju za lokalne izbore u Srbiji
21.03.2026.•
4
Stranka slobode i pravde saopštila je danas da je Savet Evrope (SE) prihvatio zahteve srpske opozicije i poslaće ad hok posmatračku misiju za predstojeće lokalne izbore koji se održavaju 29. marta u 10 gradova i opština
"Poslednje utočište uzdrmane vlasti" - Kako izgleda režimska kampanja za lokalne izbore?
21.03.2026.•
10
"Vučić čini sve da očuva utisak neokrnjene snage, neophodan za zadržavanje pokolebanih birača. Odatle i borba takoreći na život i smrt čak i za najmanju jedinicu lokalne samouprave".
Krivične prijave protiv troje Beograđana zbog internet prevare "OKE Green"
21.03.2026.•
0
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova podneće krivične prijave protiv T. A. (34), K. A. (29) i D. J. (48) zbog sumnje da su putem lažne investicione platforme "OKE Green" prevarili veći broj građana za više miliona
Tribina studenata danas ispred Rektorata u Beogradu o sudbini Univerziteta u Prištini
21.03.2026.•
0
Ispred zgrade Rektorata u Beogradu danas od 15 časova biće održana tribina na kojoj će se razgovarati o sudbini Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici.
Da li su upotrebne dozvole bile ukinute i za Olimpijske igre u Parizu i Svetsku izložbu u Osaki?
21.03.2026.•
2
“Upotrebna dozvola, po postojećem Zakonu o planiranju i izgradnji, u našem slučaju je isključivo birokratski korak“, pravda direktor EXPO 2027 Danilo Jerinić to što lex specialisom nije obavezno izdavanje ove dozvole.
Lučić: Znamo ko je haker koji je ukrao podatke, nalazi se "istočno od Srbije"
21.03.2026.•
25
Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić izjavio je za RTS da znaju ko je haker koji je izvršio krađu podataka iz korisničke baze i da je u pitanju osoba koja se nalazi "istočno od Srbije".
Škoda tvrdi da su srpskim vlastima ponudili tramvaje i vozove
21.03.2026.•
10
Daleko od očiju javnosti i bez zvučnih imena iz vlasti, u Ambasadi Češke u Beogradu potpisan je Memorandum o razumevanju između Škoda Grupe i MIND Parka u Kragujevcu o lokalizaciji proizvodnje šinskih vozila u Srbiji.
Dok vlast obećava plate od 1.320, svaki deseti zarađuje 541 evro
21.03.2026.•
19
Tri od četiri zaposlena primaju manje od proseka, koji podiže deset odsto onih sa platama većim od 1.577 evra.
Harec: Izvoz oružja iz Srbije u Izrael porastao 40 puta u poslednje dve godine
20.03.2026.•
10
Izvoz oružja iz Srbije u Izrael povećan je gotovo 40 puta u poslednje dve godine, sa tri na 113 miliona evra, piše izraelski list Harec.
Izvestioci Parlamentarne skupštine Saveta Evrope iduće sedmice u Beogradu
20.03.2026.•
1
Izvestioci Parlamentarne skupštine Saveta Evrope za praćenje ispunjavanja obaveza preuzetih članstvom Srbije u SE dolaze naredne nedelje u dvodnevnu posetu Srbiji u okviru redovnog monitorniga.
Komentari 97
Debili
NS
nebesky
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar