On, međutim, kaže da mu je potvrdu te informacije dao "jedan državni sekretar".
"Komunikaciju sa Apelacionim sudom završio sam sa dva zaključka. Prvi zaključak je da na osnovu komunikacije ne mogu tvrditi da je doneta (oslobađajuća) presuda. Drugi da mogu pretpostaviti da je (oslobađajuća) presuda doneta, samo da nije dalje ekspedovana", rekao je Matić za list Danas.
Dodao je da mu, ukoliko presuda jeste doneta, nije jasno zbog čega nije do danas objavljena, ali da bi to moglo da se tumači kao određeno taktiziranje, odnosno kao znak da je odluka doneta pod određenim uticajem i pritiskom.
Matić je naveo i da bi oslobađajuća presuda predstavljala kontinuitet u celokupnoj opstrukciji - od istrage ubistva, preko opstrukcija na suđenjima u kojima je dva puta doneta prvostepena presuda na ukupno 100 godina zatvora za četvoricu optuženih, do toga da nakon presude Apelacionog suda neće postojati mogućnost za bilo koju pravnu radnju koja bi donela neki drugi rezultat.
"Desetogodišnje suđenje proizvelo je dovoljno materijala da, kakvu god presudu donese ovo Alelaciono veće, novinari imaju mogućnosti da kroz dalja istraživanja, tekstove i filmove, dodatno rasvetle ovo ubistvo kao i sam tok suđenja i njegov epilog, ali i razlog za ovakvo ponašanje suda", kazao je Matić.
Novinar i izdavač listova Dnevni telegraf i Evropljanin Slavko Ćuruvija ubijen je 11. aprila 1999. godine, u vreme NATO bombardovanja Jugoslavije.
Osumnjičeni za ubstvo Ćuruvije, bivši rukovodioci Resora službe bezbednosti Srbije Radomir Marković, Milan Radonjić i Ratko Romić, dva puta su prvostepeno osuđeni na ukupno 100 godina zatvora.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Žika
Bumbar
Bot i moler
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar