
Predsednik (ponovo) u lovu na "Bolje cene": Vučić najavio nova pojeftinjenja, od marmelade do sapuna
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je pojeftinjenje još 16 proizvoda, u sklopu akcije "Bolja cena", i to uživo u programu Pink TV.
Vučić je u emisiji Hit tvit govorio o cenama namirnica, sniženjima, ekonomiji i drugim temama.
Tako se razgovor dotakao i liste sniženih proizvoda, a Vučić je uživo na televiziji predstavio produženu listu.
"Evo da obradujem Đilasa, Šolaka i sve njih, evo vam ulje", rekao je predsednik Srbije najavljujući pojeftinjenje suncokretovog ulja sa 160 na 144 dinara.
Nabrajao je i druge proizvode – marmelada, džem, ulje, brašno, keks, Sirko, pasulj gradištanac, smrznuti grašak, kupus, margarin, kiselo mleko, viršle, pašteta, crni luk, sapun i pasta za zube.
"Nemam ja problem da kupim suvi vrat i junetinu - da se ne lažemo. Isto tako, čak i manje (problem), jer su mnogo bogatiji od mene, nemaju ni oni koji se ovoj akciji rugaju, ali imaju ljudi sa malim primanjima. Zato je akcija i pokrenuta. Da se njima olakša", rekao je Vučić.
On je dodao da nema problem ni da pojede parizer kojem su se "najviše rugali" jer ga je, kako je rekao, kao mali, dok je trenirao, jeo svakodnevno.
"Brat i ja bismo posle treninga uzeli pola hleba, svaki po četvrt i 200 grama parizera i to nam je bio obrok. Nekad je bilo za majonez nekad nije", rekao je Vučić.
On je naglasio da su se mnogi rugali kako taj parizer neće niko da jede, ali da se ispostavilo da su pogrešili jer je prodaja za samo tri dana skočila za 1.086 odsto.
"Za tri dana prodato je 2.259 kilograma ovog parizera", izneo je Vučić.
Predsednik je najavio da će pojeftiniti:
- Domaća marmelada - sa 290 na 199 dinara
- Džem od jagoda - sa 339 na 229 dinara
- Suncokretovo ulje - sa 160 na 144 dinara
- Brašno tip 500 - sa 79 na manje od 50 dinara
- Keks "petit" - sa 180 na 119 dinara
- Namaz "sirko" - sa 217 na 159 dinara
- Pasulj gradištanac - sa 349 na 259 dinara
- Grašak - sa 180 na 139 dinara
- Kupus - sa 99,99 na 69 dinara
- "Dobro jutro" dijetalni margarin - sa 102 na 79 dinara
- "Kravica" kiselo mleko - sa 85 dinara na 64 dinara
- Viršle - sa 109 na 79 dinara
- Jetrena pašteta - sa 75 dinara na 49 dinara
- Luk - sa 99 na 79 dinara
- Sapun - sa 70 na 49 dinara
- Pasta za zube - sa 150 na 90 dinara
Podsetimo, na listi 20 vrsta proizvoda čija je cena snižena od 13. septembra do kraja godine nalaze se: mleko, jogurt, beli sir u kriškama, jabuke, krompir, testenina, piletina (celo pile), salama u omotu, bezalkoholni napici, kafa, hrana za bebe, šampon za bebe, kupka za bebe, dečje pelene, šampon za odrasle, kupka za odrasle, toalet papir, higijenski ulošci, deterdžent za pranje sudova, deterdžent za pranje veša.
U akciji "Bolja cena" učestvuju kompanije Delez Srbije, Merkator S, DTL sa svim svojim članicama, LIDL Srbija, Univereksport, DIS, Metro, Domaća trgovina – Aroma, Aman i Gomex.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
RZS: Stopa rizika od siromaštva u 2024. iznosila 24 odsto
16.10.2025.•
0
Stopa rizika od siromaštva ili socijalne isključenosti iznosila je u 2024. godini u Srbiji 24,3 odsto, objavio je Republički zavod za statistiku (RZS) povodom Svetskog dana borbe protiv siromaštva.
Ministar predstavio nacionalnu čitanku: "Pokriveno sve što utiče na formiranje nacionalne svesti"
16.10.2025.•
0
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković je danas u Aranđelovcu predstavio novu Nacionalnu čitanku "Koreni i krila" namenjenu za treći i četvrti razred osnovne škole.
Jakšić o poseti Fon der Lajen: Vučiću je dat rok, znači da se njegovim obećanjima više ne veruje
16.10.2025.•
4
Spoljnopolitički novinar Boško Jakšić ocenjuje da je "u svojoj poseti Beogradu, Ursula fon der Lajen od predsednika Srbije mogla čuti ono što smo mi do sada čuli 100 puta, a nikada nismo videli u realnosti".
Protest u Smederevu protiv transporta gasa kroz centar grada: Došlo do guranja između građana i policije
16.10.2025.•
0
U Smederevu se održava skup zbog transporta gasa kroz centar grada, a na protestu je došlo do guranja između građana i policijskog kordona.
VIDEO: Studenti iz Novog Pazara koji pešače do Novog Sada stigli u Rašku
16.10.2025.•
0
Studenti iz Novog Pazara koji su krenuli pešice za Novi Sad stigli su u Rašku.
Opozicioni poslanici: Srbija se zadužuje za još pola milijarde evra
16.10.2025.•
5
Posle usvajanja zakona o zaduživanju koji su na dnevnom redu sednice Skupštine Srbije država će imati dug veći za skoro pola milijarde evra, rekao je poslanik Poslaničke grupe Mi - Glas iz naroda Jovan Janjić.
Povrat polovine školarine samofinansirajućim studentima ide sukcesivno
16.10.2025.•
0
Povrat 50 odsto iznosa školarine samofinansirajućim studentima počeće tokom ovog meseca, kako je i najavljeno, ali svi studenti neće istovremeno dobiti novac već će se uplaćivati sukcesivno.
Verici Marinčić pripala novinarska nagrada "Dušan Bogavac"
16.10.2025.•
1
Žiri Novinarske nagrade za etiku i hrabrost "Dušan Bogavac" odlučio je da laureatkinja za 2025. godinu bude novinarka Verica Marinčić, urednica portala In medija iz Inđije.
Dejan Vuk Stanković: Ministar bira direktore škola
16.10.2025.•
5
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je danas da u Srbiji rade sve škole osim dve gimnazije kao i da će uskoro biti raspisan konkurs za direktora Pete beogradske gimnazije.
Za mesec dana počinio osam krivičnih dela, a za njim bilo raspisano šest potraga i jedna poternica
16.10.2025.•
1
Beogradska policija uhapsila je R. B. (28) zbog sumnje da je izvršio razbojništvo, dve teške krađe na naročito opasan ili naročito drzak način, tri teške krađe i dve krađe.
Vučević: Tužilaštvo da reaguje na laži, trikove i obmane, blokaderi dižu tenziju pred 1. novembar
16.10.2025.•
37
Predsednik SNS Miloš Vučević pozvao je danas tužilaštvo da reaguje na "širenje laži, trikova i obmana", navodeći da "blokaderi žele da dignu tenziju, upumpaju nervozu, pred 1. novembar".
Studenti i građani najavili za subotu protest ispred Informera: "Vidimo se ponovo, Dragane"
16.10.2025.•
1
Studenti u blokadi Fakulteta političkih nauka i građani Zbora Braće Jerković najavili su za subotu, 18. oktobar protest ispred Televizije Informer u Beogradu.
Studenti i studentkinje Srbije u užem izboru za nagradu Saharov: Odluka 23. oktobra
16.10.2025.•
2
Studenti i studentkinje Srbije ušli su u uži izbor za nagradu Saharov, koju dodeljuje Evropski parlament za slobodu misli.
Bocan Harčenko: Ne držimo Srbiju na kratkom štapu, imaće stabilno snabdevanje gasom po najboljoj ceni
16.10.2025.•
12
Ruski ambasador Aleksandar Bocan Harčenko rekao je da Rusija želi da Srbija ima "stabilno snabdevanje gasom, uz najbolju cenu koja je moguća".
Nastavak sednice Skupštine Srbije započete 7. oktobra: Danas o "Ekspo 2027"
16.10.2025.•
0
Poslanici Skupštine Srbije nastavljaju prvu sednicu redovnog jesenjeg zasedanja raspravom o amandmanima na Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o posebnim postupcima radi realizacije Ekspo-a.
Brnabić: Pokušala sam da članovima Bundestaga objasnim šta se dešava u Srbiji, da čuju i drugu stranu
16.10.2025.•
40
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić je izjavila da je u Berlinu "pokušala na najbolji mogući način" da objasni "sve što se dešava u Srbiji".
Od početka oktobra u Srbiji poginulo sedam pešaka: Od danas pojačana kontrola policije
16.10.2025.•
3
Saobraćajna policija će od danas, 16. oktobra do ponedeljka, 20. oktobra pojačano kontrolisati da li se prave prekršaji kojima se ugrožava bezbednost pešaka.
Koliko se promenio ton Ursule fon der Lajen prema Vučiću: Od "dragi Aleksandre" do "gospodine predsedniče"
15.10.2025.•
19
Od pohvala do opomena u samo godinu dana - Srbija je u očima Brisela izgubila status "reformskog šampiona".
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - ima i poklon!
15.10.2025.•
9
Tu je novi 021.rs dnevni kviz, a tu je i nova književna poslastica za vas.
U avgustu izdato 1,3 odsto manje građevinskih dozvola nego pre godinu dana
15.10.2025.•
0
U Srbiji su u avgustu ove godine izdate 2.542 građevinske dozvole, što je manje 1,4 odsto u odnosu na isti mesec prethodne godine, objavio je danas Republički zavod za statistiku.
Komentari 54
Ivka
Svakako je tesko danas doci do zdrave hrane, ali hraniti se ovim namirnicama koje svevisnji reklamira je put ka propasti....
Neka on jede to svaki dan..
Бор Боранин
Nijezavisni gradjani
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar