
Pritvor za desetoricu zbog nabavke amfetamina u Holandiji i prodavanja u Srbiji
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana desetorici osumnjičenih za trgovinu drogom.

Foto: 021.rs
Oni su uhapšeni u akciji policije koja je izvedena 29. septembra i u kojoj je zaplenjeno više od 170 kilograma droge amfetamin, piše N1.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu – Posebno odeljenje za organizovani kriminal je 1. oktobra doneo rešenje kojim je prema okrivljenima Z.S, M.T, M.T, S.M, M.L, A.S, R.S. i Lj.S odredio pritvor.
Po tom rešenju, pritvor može da im traje najduže 30 dana, navodi se u saopštenju suda.
Pritvor je prema okrivljenima Z.S, M.T, M.T, S.M, M.L, A.S, R.S. i Lj.S određen zbog postojanja okolnosti koje ukazuju da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo, a prema okrivljenima Z.S. i M.T. i zbog postojanja okolnosti koje ukazuju na opasnost od bekstva.
Iz Javnog tužilaštva za organizovani kriminal nedavno je saopšteno da je po njihovom nalogu, u saradnji sa SBPOK, uhapšeno deset osoba zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
"Ova organizovana kriminalna grupa je zajedno sa I.S. i A. К. koji se nalaze u pritvoru u periodu od 2. februara do danas (29.09.2023. godine) nabavljala amfetaminsko ulje iz Holandije, a potom proizvodila, skladištila i prodavala opojnu drogu amfetamin na teritoriji Srbije. Takođe, ova organizovana kriminalna grupa je nabavljala opojnu drogu – lekove sa psihoaktivnim kontrolisanim supstancama na teritoriji Beograda, a potom transportovala ka Кraljevini Holandiji", navodi se u saopštenju.
Protiv navedenog rešenja Višeg suda dozvoljena je žalba krivičnom vanpretresnom Veću Višeg suda u Beogradu u roku od tri dana od prijema rešenja.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Tužilaštvo upozorilo: Blokade saobraćaja su protivzakonite i protivustavne
02.07.2025.•
21
Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da su blokade javnog saobraćaja suprotne Ustavu i zakonima Republike Srbije.
Student koji je objavio snimak kako policajci vređaju devojke: Deset minuta me tukli u marici
02.07.2025.•
22
Student Filozofskog fakulteta Aleksa Stanković izjavio je da su ga sinoć policajci 10 minuta tukli u policijskom vozilu, a kao razlog naveli to što je objavio snimak na kom policajci vređa devojke.
Austrijski dnevnik: Srbija u stanju uzbune, Vučićeve izjave o pobedi apsurdne
02.07.2025.•
8
Srbiji ne nedostaje samo demokratija, njeno društvo se decenijama rukovodi populističkom ideologijom koju ni učesnici masovnih demonstracija protiv režima Aleksandra Vučića ne prepoznaju kao opasnost.
Putarina skuplja od petka: Ovo su detaljni iznosi
02.07.2025.•
10
Putarina će u Srbiji od petka, 4. jula biti skuplja oko 4,2 odsto po kilometru.
Govori na Vidovdan za neke išli previše udesno: Nacionalizam zbog datuma ili kontra Vučiću?
02.07.2025.•
36
Vidovdanski protesti na ulice su izveli veliki broj ljudi. Neki od govora doveli su do iritacija u regionu i nedoumica u zemlji.
MUP o jučerašnjim blokadama: Legitimisano skoro 1.000 osoba, privedene 72
02.07.2025.•
4
Policija je protekle noći širom Srbije proverila identitet ukupno 976 osoba, dok su 72 osobe dovedene do službenih prostorija, saopštio je MUP.
Više studenata i građana privedeno protekle noći u Nišu, deo njih dobio prekršajne kazne
02.07.2025.•
0
Neformalna grupa studenata niškog Univerziteta je saopštila da je tokom noćašnjih protesta i blokada u tom gradu uhapšeno više studenata i građana.
VIDEO: Prostorije SNS na Voždovcu zasute balegom
02.07.2025.•
9
Prostorije Srpske napredne stranke na Voždovcu sinoć su zasute balegom.
Blokade se nastavljaju i postaju intenzivnije: Koliko smo daleko od vanrednog stanja?
02.07.2025.•
46
Zarad zaštite javnog reda i mira ministar unutrašnjih poslova može da naloži privremeno ograničavanje ili zabranu kretanje na određenim objektima, određenim područjima ili na javnim mestima.
Ruski desničarski filozof Dugin: Vučiću je došao kraj
02.07.2025.•
25
Ruski desničarski filozof Aleksandar Dugin izjavio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić izgubio legitimitet i da svi Srbi žele njegov odlazak sa vlasti.
Mala PIO statistika: Gde je u Srbiji najviša, a gde najniža prosečna penzija
02.07.2025.•
2
U Srbiji je u aprilu bilo 1.657.668 penzionera, što je za 119 više nego u decembru prošle godine a za 6.353 više nego u decembru 2023. godine, kada ih je bilo 1.651.315.
Objavljeni preliminarni rezultati izbora u Kosjeriću: SNS ima jedan mandat više od opozicije
02.07.2025.•
29
Republička izborna komisija objavila je preliminarne rezultate lokalnih izbora u Kosjeriću.
Počele da važe nove energetske oznake za uređaje: Ukidaju se A+, A++ i A+++
02.07.2025.•
6
Od 1. jula na tržištu Evropske unije važe nove energetske oznake za električne uređaje.
Kako da znate da je put kojim vozite u probnom radu: Država navela u izmenjenoj uredbi
02.07.2025.•
3
Patrole vatrogasaca, policije, hitne pomoći i još niz ekipa za koje u prvi mah ne znate ko su, koje dežuraju uz novu deonicu puta mogli bi da budu siguran znak da je taj drum - u probnoj upotrebi.
Ministarstvo: Za podršku zaposlenima u pravosuđu biće 40 odsto prihoda od sudskih taksi
01.07.2025.•
2
Ministar pravde Srbije Nenad Vujić je izjavio da izmene Zakona o sudskim taksama predviđaju da 40 odsto prihoda od taksi bude usmereno na direktnu podršku zaposlenima u pravosudnoj administraciji.
Profesor Marinković: Ako neko napada ustavno uređenje onda je to Vučić
01.07.2025.•
13
Studenti ne vrše nikakav napad na ustavno uređenje, izjavio je profesor Pravnog fakulteta Tanasije Marinković.
Vučević: Naša lista pobedila blokadersku u Kosjeriću
01.07.2025.•
34
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević proglasio je večeras pobedu liste "Ne damo Srbiju - Aleksandar Vučić" na ponovljenom glasanju na biračkom mestu 25 u Kosjeriću.
Evropska komisija demantuje Vučića: Sa Fon der Lajen imao usputni razgovor
01.07.2025.•
32
Evropska komisija demantovala je predsednika Srbije Aleksandra Vučića da je imao "dug razgovor" sa predsednicom EK Ursulom fon der Lajen u Sevilji.
Blokade saobraćaja širom Srbije
01.07.2025.•
2
Studenti u blokadi i građani nastavili su i danas blokade saobraćajnica u gradovima, treći dan nakon vidovdanskog protesta na Trgu Slavija u Beogradu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar