Nastavljeno suđenje protiv porodice Kecmanović: Svedočili roditelji dece ubijene u "Ribnikaru"
U Višem sudu u Beogradu svedočenjem roditelja ubijene dece i čuvara u OŠ "Vladislav Ribnikar" nastavljeno je suđenje u parničnom postupku protiv porodice Kecmanović.
Foto: Beta/AP
Postupak je protiv majke, oca i dečaka koji je u pomenutoj školi ubio devet vršnjaka i čuvara i ranio još šest osoba.
Na suđenju su danas prvo svedočili Anđelko i Natalija Aćimović, roditelji ubijene devojčice, koji su ispričali kako je ta porodica funkcionisala i koliko je njihova ćerka njima ulepšavala svaki dan.
Njihova ćerka ranjena je 3. maja, ali je podlegla povredama 15. maja. Njen otac je opisao da je u bolnici bila natečena, jer joj je jedan metak bio u glavi, dok su se oni svaki dan nadali da će ipak preživeti uprkos prognozama lekara.
Osvrnuli se sa na tužene, odnosno porodicu Kecmanović, i naveli da "niko ne misli da je on (otac dečaka) imao želju da K. K. ubije toliko ljudi, ali mu je dao sredstvo da ubije", tvrdi Anđelko Aćimović.
Majka ubijene devojčice navela je da su je majke druge ubijene dece tešile da život ide dalje, ali kada je pogledala u njih, njihove oči su bile mrtve.
Svedočili su i roditelji ubijenog stražara Dragana Vlahovića koji su rekli da je on bio najbolji od najboljih i da je mnogo voleo decu.
Sledeći svedoče članovi porodice Kobiljski.
Juče su svedočili roditelji ubijenog dečaka i dve devojčice.
Tužbu za naknadu štete podnelo je ukupno 27 tužilaca, odnosno članova porodice žrtava, a tuženi su maloletnik i njegovi majka i otac.
Sud će odlučivati o tužbi i tek po okončanju parničnog postupka će doneti odluku da li u potpunosti ili delimično prihvata tužbeni zahtev porodica ili ga eventualno odbija.
Tužba je podneta u parničnom postupku zbog naknade nematerijalne štete za pretrpljene duševne bolove usled smrti bliskog lica, kao i na ime pretrpljenog straha.
Ovom tužbom je zatražena i novčana renta, odnosno buduće davanje određenog iznosa novca od dana presuđenja pa dok za to traju uslovi – i to na ime buduće nematerijalne štete za pretrpljene duševne bolove usled smrti bliskog lica.
Sud je ranije odredio u odnosu na oca dečaka privremene mere zabrane raspolaganja i otuđenja imovine u krivičnom postupku koji se vodi protiv njega, a prema majci u parničnom postupku.
U parničnom postupku protiv dečakove majke Viši sud u Beogradu doneo je rešenje o privremenoj meri u odnosu na imovinu u njenom vlasništvu, odnosno da je blokirana za prodaju i iznajmljivanje.
Više javno tužilaštvo u Beogradu je 10. oktobra podiglo optužnicu protiv oca i majke dečaka, kao i vlasnika i instruktora streljačkog kluba u kojem je kako se sumnja K. K. učio da puca.
U sudu se vodi još jedno suđenje po tužbi protiv porodice Kecmanović, škole i države, koju su podneli članovi porodice Dukić, čija je ćerka ubijena u školi.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Kućni pritvor za dvojicu direktora srpskih škola iz Кosovske Кamenice
13.06.2026.•
0
Negovan Vasić, direktor OŠ "Bratstvo" iz sela Strezovce i Dragan Кrstić, direktor OŠ "Desanka Maksimović" iz Кosovske Кamenice pušteni su na slobodu uz meru kućnog pritvora i obaveznog javljanja policiji.
Korupcija na graničnom prelazu: Uhapšena 23 policajca i četiri carinika, traga se za još dvoje
13.06.2026.•
22
Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu danas je uhapšeno 25 osoba, dok se za još dve intenzivno traga, saopštilo je tužilaštvo.
Tepić: Brnabić se hvali navodnim pozitivnim mišljenjem za ispravke ispravki Mrdićevih zakona
13.06.2026.•
8
Šefica poslaničke grupe Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić kaže da se predsednice parlamenta Ana Brnabić hvali navodnim pozitivnim mišljenjem za ispravke ispravki Mrdićevih zakona.
SB UN osudio ubistvo srpskog mirovnjaka u Libanu: Poziva na hitnu istragu
13.06.2026.•
1
Članovi Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) osudili su ubistvo srpskog pripadnika mirovne misije UNIFIL u južnom Libanu, koji je preminuo od posledica povreda zadobijenih u minobacačkom napadu 4. juna.
Istraga o ubistvu na Senjaku proširena: Tužilaštvo saopštilo nove detalje
13.06.2026.•
10
Više javno tužilaštvo u Beogradu (VJT) saopštilo je da je, 30 dana od pokretanja istrage, donelo naredbu o njenom proširenju zbog krivičnog dela teško ubistvo nad A.N. koje je izvršeno 12. maja u restoranu na Senjaku.
Đilas: Vučević dužan da plati 200.000 dinara zbog uvreda i laži
13.06.2026.•
17
Predsednik SSP Dragan Đilas saopštio je da je Apelacioni sud je potvrdio presudu Prvog osnovnog suda u Beogradu po kojoj je predsednik SNS Miloš Vučević dužan da mu zbog uvreda i laži isplati 200.000 dinara.
Štandard: U Srbiji skandali u policiji i navodne veze sa organizovanim kriminalom
13.06.2026.•
0
Srpska policija je već skrenula pažnju na sebe nasiljem nad učesnicima demonstracija protiv režima predsednika Vučića, a ubistvo na Senjaku pokazalo je da su delovi policije tesno povezani sa organizovanim kriminalom.
Gerapetritis: Članstvo Srbije u EU je neminovno, potrebno ubrzati promene u zemlji
13.06.2026.•
4
Ministar inostranih poslova Grčke Jorgos Gerapetritis izjavio je da je stav te zemlje potpuno jasan: "Ulazak Srbije kao najveće zemlje zapadnog Balkana u Evropsku uniju (EU) predstavlja geopolitičku neminovnost".
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - jedno po jedno
13.06.2026.•
7
Novi 021.rs dnevni kviz je tu za vas svakog dana.
Srbija označena kao najizraženiji primer sistemskog otpora izveštavanju o ratnim zločinima u regionu
13.06.2026.•
7
Zemlje Zapadnog Balkana suočene su sa pritiscima na medije, dezinformacijama i istorijskim revizionizmom, dok je Srbija izdvojena kao "možda najukorenjeniji primer sistemskog otpora" izveštavanju o ratnim zločinima.
Komlen Nikolić o "pohvalama" Venecijanske komisije: Posledice Mrdićevih zakona neće nestati
13.06.2026.•
15
Mrdićevi zakoni, set izmena pravosudnih zakona koji je kritikovan, kako od domaće stručne javnosti tako i od institucija Evropske unije, po svemu sudeći neće još dugo ostati u pravnom poretku Srbije.
Upozorenje poljoprivrednicima: Ne paliti strniku zbog rizika od požara i oštećenja zemljišta
13.06.2026.•
3
Centar modernih veština i Dobrovoljno vatrogasno društvo iz Bogutovca pozvali su poljoprivrednike da ne pale strniku i biljne ostatke na njivama.
Tužilaštvo objasnilo zbog čega je odbačen deo krivične prijave protiv Veselina Milića
13.06.2026.•
7
Više javno tužilaštvo objasnilo je zbog čega je odbačen deo krivične prijave protiv Veselina Milića.
Još jedan državljanin Srbije poginuo danas na motociklu u Crnoj Gori
12.06.2026.•
0
Motociklista iz Srbije M.J. poginuo je danas oko 15.40 na putu između Žabljaka i Šavnika.
Danas: Vlast razmatra dve opcije za predsedničkog kandidata, u igri i nestranačka ličnost
12.06.2026.•
52
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i Srpska napredna stranka razmatraju dve opcije za predsedničke izbore, a odluka bi mogla da bude saopštena na velikom skupu planiranom za Vidovdan u Beogradu.
Izabrana nova dekanka Medicinskog fakulteta u Beogradu, studenti tvrde da je reč o "režimskoj kontroli"
12.06.2026.•
5
Profesorka Medicinskog fakulteta u Beogradu Milica Bajčetić danas je zvanično izabrana za dekana te ustanove.
Komentari 5
Limanac
dobrivoje
Pitam šta znači Srbija mora da stane? koji su to koraci???
Anita
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar