Oni će se sastati povodom odluke o ukidanju dinara, a Lajčak je izrazio nadu da će tom prilikom se premostiti preostale razlike.
"Dve strane će se vratiti u Brisel ove nedelje i nadam se da će moći da premoste preostale razlike u četvrtak", napisao je Lajčak danas na Fejsbuku.
Podsetio je da je prošlog ponedeljka, 25. marta, primio glavne pregovarače Kosova Besnika Bisljimija i Srbije Petra Petkovića u Briselu gde su nastavili razgovore o nalaženju "sprovodljivog rešenja za ljude pogođene odlukom Centralne banke Kosova".
"Sve u svemu bio je to koristan sastanak, obe strane su imale šansu da objasne svoje ideje i stavove. Na kraju smo zaključili da će biti potreban još jedan sastanak", napisao je danas Lajčak, koji je i specijalni predstavnik Evropske unije za Zapadni Balkan.
Glavni pregovarači Beograda i Prištine Petković i Bisljimi razgovarali su 25. marta gotovo četiri sata sa Lajčakom o odluci da se zabrani korišćenje dinara na Kosovu.
Lajčak je posle tog sastanka saopštio da je runda pregovora o upotrebi dinara na Kosovu bila duga, ali da su razjašnjeni važni detalji i da su se dogovorili da se ponovo sastanu naredne nedelje, sa ambicijom da pronađu rešenje.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Izbaciti EU posredni
Izbacivanje "EU posrednika" je veoma lako uraditi jer je odluka o tome donešena 2010 god na GS UN ( Generalna Skupština UN) koja nije obavezujuća. Pošto odluke GS UN nisu obavezujuće, postavlja se pitanje Vučiću što ne izbacuje "EU posrednika" iz dijaloga i sve ne vrati u SB UN uz prisustvo Kine i Rusije ?
Vučiću odgovori, prozivao si Žute da su pregovore premestili iz SB UN i ubacili EU posrednika, zašto sada ti ne vratiš pregovore o Kosovu u SB UN ? Kad se zna da su odluke GS UN neobavezujuće i mogu još danas da se prekinu i nikom ništa. Odgovori Vučiću na tv-u jesu li odluke GS UN obavezujuće, a pošto svi znamo da nisu obavezujuće, onda odgovori zašto i dalje držiš "EU posrednika" u dijalogu oko Kosova ? Kad prisustvo "EU posrednika" nije obavezujuće jer nemaju dozvolu SB UN, nego samo imaju neobavezujuću odluku iz GS UN ?
.
pa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar