
PSG: Imenovanje Stašević Karličić za državnu sekretarku dokaz da vlast radi u korist poslušnika
Postavljanje Ivane Stašević Karličić na mesto državne sekretarke pokazuje da ova vlast ne radi u korist građana, rekao je Aris Movsesijan.
Potpredsednik Pokreta slobodnih građana istakao je da je postavljanje Stašević Karličić na ovo mestu u Ministarstvu zdravlja pokazatelja da vlast radi isključivo u korist njenih poslušnika.
"Možda bi trebalo ovo ministarstvo da se pozabavi novim tehnikama bezbolnog odlepljivanja od fotelja za koje je većina funkcionera srasla. Možda je to put, jer im vreme ističe, a građani su sve nezadovoljniji", rekao je Movsesijan reagujući na vest da je Zlatibor Lončar u svoj kabinet doveo bivšu direktorku bolnice "Laza Lazarević" koja je smenjena zbog mobinga.
Movsesijan je dodao da bi u konkretnom slučaju postavio pitanje prethodnoj ministarki Danici Grujičić, zašto je smenila Ivanu Stanišić Karličić.
"Zašto je to predložila Vladi, zašto je Vlada to usvojila? Teške su optužbe bile u pitanju. Ministarka Grujičić je tada izjavila da je inspekcija Ministarstva rada, socijalne politike i boračkih pitanja takođe našla nepravilnosti u radu klinike, te da je zbog toga predložila Vladi Srbije da direktorku smeni", kazao je Movsesijan.
On je dodao da je tom prilikom utvrđeno i da je fakturisano više lekova nego što pre potrošteno, kao i da na računu klinike nema sredstava za ishranu.
"Ako na to dodamo da je sedamdeset ljudi za vreme mandata tadašnje v.d. direktorke napustilo ustanovu 'Laza Lazarević', od čega je u pitanju 23 lekara specijalista, onda mi jedino ostaje da javno postavim pitanje koleginici Grujičić, šta se to desilo", rekao je Movsesijan.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
MUP uključen u istragu mogućeg nameštanja košarkaških utakmica
21.06.2025.•
0
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da se aktivno uključilo u akciju otkrivanja i sprečavanja ishoda sportskih utakmica i povezanog klađenja.
Direktor SRBATOM-a: Pratimo sukob na Bliskom istoku, u Srbiji nije registrovana povećana radijacija
21.06.2025.•
0
Direktorat za radijacionu i nuklearnu sigurnost i bezbednost Srbije kontinuirano prati sukob Izraela i Irana, imajući u vidu da u njemu učestvuju države koje poseduju nuklearni program.
Narodno pozorište u Beogradu otkazuje sve planirane aktivnosti za Vidovdan
21.06.2025.•
3
Narodno pozorište u Beogradu obavestilo je publiku da otkazuje sve planirane aktivnosti za subotu, 28. jun.
Posle 13 godina na vlasti Vučiću "smeta" predmet izvršenja: Hoće da menja Ustav
21.06.2025.•
7
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je bi, početkom iduće godine, trebalo promeniti Ustav tako da predmet izvršenja ne mogu da budu porodične kuće ili porodični stanovi.
Viši sud u Zaječaru poništio rešenje GIK-a o prigovorima opozicije na izborni proces
21.06.2025.•
2
Viši sud u Zaječaru usvojio je žalbu liste "Promena u koju verujemo" i poništio rešenje Gradske izborne komisije kojim se odbijaju prigovori te liste.
Predsednik opštine ima veću platu od ministarke: Žika - rekorder iz Sopota
21.06.2025.•
2
Predsednici opština u Beogradu imaju veće plate od nekih ministara, a trenutno najveći rekorder po visini ličnog dohotka je predsednik Opštine Sopot.
Beograđani imaju SOS telefon za komunalne probleme, a uskoro i Novosađani
21.06.2025.•
0
Centar za lokalnu samoupravu pokrenuo je SOS broj, na koji Beograđani mogu da prijave probleme, traže informacije o stanju u gradu i radu gradske uprave, kao i da predlože konkretna rešenja.
Počeo da radi Kontakt centar o Alimentacionom fondu: Ovo je broj telefona za sve informacije
21.06.2025.•
0
Kontakt centar za informacije o Alimentacionom fondu radiće svakog radnog dana od 8 do 15 časova, a građani i građanke moći će podrobnije da se informišu o novom Zakonu putem telefona.
Veće gužve na graničnim prelazima, autobusi na prelazu Preševo čekaju sat vremena
21.06.2025.•
0
Na glavnim putnim pravcima ka popularnim turističkim destinacijama treba očekivati veći broj vozila, posebno vikendom, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Zborovi građana ispred RIK-a, studentski "Buna park" ispred Pravnog u Beogradu
21.06.2025.•
4
Studenti u blokadi Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu najavili su protest pod nazivom "Buna park" od 15 časova ispred tog fakulteta.
Srbija dobila 51,7 miliona evra u okviru Plana rasta za Zapadni Balkan
21.06.2025.•
12
Evropska komisija uplatila je 51,7 miliona evra povoljnih zajmova u državni budžet Srbije, saopštila je delegacije EU u Srbiji.
Ugrožen lokalitet vinčanske kulture kod Aleksinca: Šire se i deponija i rudnik
21.06.2025.•
3
Arheološki lokalitet "Štolna-Pištak", jedno od najvećih vinčanskih naselja na jugu Srbije, ugroženo je širenjem deponije i rudnika u Aleksincu.
Intervju predsednika republike emitovan na šest televizija: Gde je medijski pluralizam
21.06.2025.•
6
Intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je on dao televiziji Prva, istovremeno je prenosilo još pet televizija.
Vučić: Na izbore u decembru 2026, kad "sve bude spremno" za Ekspo
21.06.2025.•
31
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je večeras rekao da od studentskog protesta, na Vidovdan, u Beogradu "neće biti ništa", te da, kako je naveo, "oni koji ga organiziju nemaju nikakve šanse".
Državljanin Srbije se utopio u Grčkoj: Treći slučaj stradanja turista iz Srbije
20.06.2025.•
0
Na plaži u Polihronu, na grčkom poluostrvu Kasandra, juče popodne izvučeno je telo starijeg muškarca. Lokalni mediji prenose da je reč o 73-godišnjem državljaninu Srbije.
Pokušaj upada na Mašinski fakultet u Beogradu: Nepoznati muškarci hteli da uzmu transparent
20.06.2025.•
4
Studenti u blokadi Mašinskog fakulteta u Beogradu saopštili su da su oko 14 časova nepoznati muškarci pokušali nasilno da upadnu na njihov fakultet i da uzmu transparent "Mašinci protiv mašinerije".
Sudije iz Užica na meti Informera zbog odluke o ponavljanju izbora
20.06.2025.•
1
Neformalna grupa sudija i javnih tužilaca "Odbrana struke" osudila objavu Informera o sudijama Višeg suda u Užicu, a u vezi odluke o glasanju na jednom biračkom mestu u Kosjeriću.
DNEVNI KVIZ: 2.500 pitanja
20.06.2025.•
12
Stigli smo do 250. izdanja dnevnog kviza na portalu 021.rs.
Koliko daleko je Srbija stigla u borbi protiv korupcije?
20.06.2025.•
19
Srbija je verovatno jedna od retkih evropskih zemalja u kojima se, s vremena na vreme, uvek iznova gromoglasno ozvaničava početak "beskompromisne borbe protiv korupcije".
NUNS: "Umesto da odgovori na pitanja koja su u javnom interesu, Glišić pribegava vređanju novinara"
20.06.2025.•
2
Nezavisno udruženje novinara Srbije osudilo je napade ministra za javna ulaganja Darka Glišića na novinare i novinarke redakcije KRIK, iznete tokom gostovanja na televiziji Happy.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar