
Po tri godine zatvora za rukovodioce fabrike "MB Nameska" zbog pogibije radnika
Osnovni sud u Ivanjici osudio je Vladimira Lončarevića i Tomu Stojića, rukovodioce fabrike "MB Nameska" u Lučanima, na po tri godine zatvora.
Oni su osuđeni kao odgovorni za smrt radnika fabrike Milomira Milivojevića i Milojka Ignjatovića, koji su stradali u eksploziji 14. jula 2017. godine.
Ovo je prvostepena presuda na koju odbrana i tužilaštvo imaju pravo da ulože žalbu.
Punomoćnik porodice Milomira Milivojevića advokat Vladimir Todorić rekao je da je zadovoljan osuđujućom presudom, dodajući da će odahnuti tek kada ta presuda bude pravosnažna.
Apelacioni sud u Kragujevcu je prošle godine ukinuo presudu kojom su njih dvojica bili osuđeni na iste ove kazne i naložio Osnovnom sudu u Ivanjici da ponovi suđenje.
Branilac osuđenih advokat Dragan Palibrk za Tanjug je podsetio da je ista ovakva presuda doneta pre godinu i po dana i da je kao nezakonita od strane Apelacionog suda u Kragujevcu ukinuta i vraćena na ponovno suđenje.
"U međuvremenu se ništa novo, ni krucijalno ni značajno u ponovljenom postupku nije dogodilo, nijedan novi dokaz, nijedna nova činjenica na koji je Apelacioni sud ukazao, a ovaj sudija je doneo istovetnu presudu", rekao je Palibrk ističući da nije ustanovljen uzrok nesreće, što je, kako tvrdi, krucijalna u ovom postupku.
S obzirom da nije utvrđen uzrok nesreće, kako je naveo branilac, ne postoji ni uzročno-posledični odnos ponašanja okrivljenih i te nesreće, ali je uprkos tome sudija doneo osuđujuću presudu.
"Sudija iako nema te dve ključne stvari je odlučio da osudi dvoje nevinih ljudi. Odgovorno tvrdim da je ponovo doneo nezakonitu odluku koja nema nikakvo uporište u zakonu i u pravdi", naglasio je on.
Tokom pet godina, koliko je trajao postupak, Palibrk je, kako tvrdi, branio istinu i dvoje nevinih ljudi, kao i Radoša Milovanovića koji je takođe bio optužen ali je preminuo tokom procesa.
"Ja sam branio istinu, dvoje nevinih ljudi, branio sam tu fabriku koja je decenijama ponos Dragačevskog kraja i zapadne Srbije i u kojoj je zaposleno na hiljade ljudi, i na kraju branio sam Republiku Srbiju čija je namenska industrija Milan Blagojević veliko blago", istakao je Palibrk.
Оni su osuđeni za teško krivično delo protiv opšte sigurnosti.
Protiv prvoptuženog Radoša Milovanovića, koji je preminuo krajem aprila prošle godine, postupak je obustavljen i nastavljen protiv Lončarevića, rukovodioca pogona Raketna goriva, u kome se dogodila tragedija, i Stojića, rukovodioca sektora Bezbednost i zaštita na radu.
U eksploziji u pogonu namenske fabrike u Lučanima 14. jula 2017. godine radnik Milojko Ignjatović poginuo je na licu mesta, a njegov kolega Milomir Milivojević zadobio je teške povrede od kojih je preminuo nakon dve nedelje na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Vučić povodom izjave o planovima za ubistvo Cicvarića: Svakog dana govore o tome kako mene treba ubiti
19.09.2025.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić osudio je izjavu visokog funkcionera Srpske napredne stranke Siniše Vučinića o planovima za ubistvo studenta Pavla Cicvarića, ocenjujući je neodgovornom.
Javna debata: "Srbija se odmiče od Evrope"
19.09.2025.•
0
Srbija se sve više odmiče od Evrope zbog poteza njene vlasti, a za to je delom odgovorna i Evropska unija (EU), ocenili su u Beogradu učesnici javne debate o evrointegracijama Srbije.
Vučić: Opozicija će doživeti teži poraz nego prošli put, jedva čekam da objave studentsku listu
19.09.2025.•
22
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će opozicija na izborima, ukoliko budu održani, "doživeti teži poraz nego prošli put".
Grupa socijalista i demokrata u EP: Pritvorenim studentima u Srbiji pružiti međunarodnu zaštitu
19.09.2025.•
1
Grupa socijalista i demokrata u Evropskom parlamentu pozvala je Evropsku uniju i međunarodnu zajednicu da reaguju na slučaj pritvorenog studenta Bogdana Jovičića.
Gašić: Početkom sledeće godine prva generacija koja će služiti obavezni vojni rok
19.09.2025.•
29
Ministar odbrane Bratislav Gašić najavio je da se početkom sledeće godine može očekivati prva generacija koja će služiti obavezni vojni rok.
AMSS: Dobri uslovi za vožnju, kamioni na Batrovcima čekaju šest sati
19.09.2025.•
0
Vozače očekuju dobri uslovi za vožnju i pojačan saobraćaj u gradovima što je uobičajeno za petak pred početak vikenda, saopštio je jutros Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Predstava u kojoj ima pištaljki i žutih prsluka skinuta s repertoara niškog Pozorišta lutaka
19.09.2025.•
2
Predstava Pačija škola skinuta je s repertoara niškog Pozorišta lutaka, nakon što su se u javnosti pojavile reakcije na zvuke pištaljke, žute prsluke i boje palestinske zastave u predstavi, pišu Južne vesti.
VIDEO Potesti podrške studentu Bogdanu u više gradova u Srbiji: "Lance pokidaj"
18.09.2025.•
0
Protesti pod nazivom "Lance pokidaj", kao vid podrške pritvorenom studentu Bogdanu Jovičiću koji štrajkuje glađu, održavaju se u više gradova u Srbiji.
Objavljena uputstva za dolazak građana na vojnu paradu: Evo šta bi trebalo da znate
18.09.2025.•
21
Ministarstvo odbrane saopštilo je da će građani u subotu, 20. septembra na prostoru kod Palate Srbija na Novom Beogradu, vojnoj paradi moći da prisustvuju od 8.30 časova.
Povređen saobraćajac na motociklu, u nezgodi učestvovalo vozilo N1
18.09.2025.•
0
U saobraćajnoj nezgodi u kojem je učestvovalo službeno vozilo televizije N1, povređen je jedan policajac.
Održana generalna proba vojne parade
18.09.2025.•
3
U Beogradu je održana generalna proba vojne parade "Snaga jedinstva", koja će se zvanično održati u subotu, 20. septembra.
DS u Briselu: Slučaj Bogdana Jovičića - test za vladavinu prava, studenti kao nova opoziciona snaga
18.09.2025.•
2
Delegacija Demokratske stranke, predvođena Srđanom Milivojevićem i Nebojšom Zelenovićem, boravi u Briselu na sastancima sa predstavnicima Evropskog parlamenta i Socijaldemokratske grupe.
AMSS: Kamioni na graničnim prelazima čekaju do šest sati, bez zadržavanja za putnička vozila
18.09.2025.•
2
Na putničkim terminalima graničnih prelaza večeras nema zadržavanja, dok kamioni čekaju od sata do šest sati na izlazu iz zemlje, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Objavljena Bela knjiga omladinske politike u Srbiji: Pedeset koraka za bolje sutra
18.09.2025.•
1
Krovna organizacija mladih Srbije objavila je prvu Belu knjigu omladinske politike u Srbiji koja predstavlja sveobuhvatan dokument sa 50 konkretnih preporuka za unapređenje položaja mladih.
Student Pavle Cicvarić najavio pravne korake protiv člana Glavnog odbora SNS-a
18.09.2025.•
5
Student Pavle Cicvarić, za koga je član Glavnog odbora SNS Siniša Vučinić rekao da će biti ubijen, najavio je da će protiv Vučinića biti preduzeti pravni koraci, te da mu njegovo naknadno izvinjenje ništa ne znači.
Macut razgovarao sa rektorima, predložio da nova školska godina počne do 3. novembra
18.09.2025.•
4
Premijer Đuro Macut razgovarao je sa rektorima državnih Univerziteta u Srbiji o početku nove akademske godine na fakultetima u Srbiji.
Vučić sa komandantom Nacionalne garde Ohaja o unapređenju saradnje
18.09.2025.•
1
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je sa komandantom Nacionalne garde Ohaja, brigadnim generalom Metjuom Vudrafom, razgovarao o unapređenju saradnje kroz program partnerstva Srbije i američke savezne države Ohajo.
Beogradska otvorena škola zahteva hitnu reakciju MUP-a, Tužilaštva i zaštitu za Pavla Cicvarića
18.09.2025.•
1
Beogradska otvorena škola najoštrije osudila je javno izrečenu pretnju smrću studentu Pavlu Cicvariću tokom emitovanja programa na televiziji Informer.
Lider Evropskih demokrata: Ako Vučić zaista želi da smiri situaciju trebalo bi da oformi pakt sa opozicijom
18.09.2025.•
49
Generalni sekretar Evropske demokratske partije Sandro Goci izjabio je da Srbija može da izađe iz krize jedino "kroz istinsko resetovanje poverenja između građana i institucija".
Dekanka FPN povodom pretnji Cicvariću pisala Zagorki Dolovac: Pokrenite postupak, utvrdite činjenice
18.09.2025.•
1
Dekanka Fakulteta političkih nauka Maja Kovačević je, povodom izjave funkcionera Srpske napredne stranke da se sprema ubistvo studenta Pavla Cicvarića, uputila otvoreno pismo vrhovnoj javnoj tužiteljki Zagorki Dolovac.
Komentari 3
Marija
R49
Milan NS
"Ja sam branio istinu, branio sam tu fabriku koja je decenijama ponos Dragačevskog kraja i zapadne Srbije i u kojoj je zaposleno na hiljade ljudi, i na kraju branio sam Republiku Srbiju..."
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar