.jpg)
Po poznatom scenariju, krenuli redom: Naprednjaci mole Vučića da ne podnosi ostavku
Nakon što su prorežimski tabloidi pustili "buvu" da će Aleksandar Vučić podneti ostavku u naredna tri meseca, krenuo je poznat scenario.

Foto: 021.rs
Funkcioneri Srpske napredne stranke krenuli su da se oglašavaju i da mole Vučića da ne podnosi ostavku.
Ministar odbrane Bratislav Gašić oglasio se danas, navodeći da bi ostavka predsednika Srbije Aleksandra Vučića predstavljala ozbiljan udarac sektoru odbrane i bezbednosti države.
"Predsednik Vučić je jedina ličnost apsolutno nespornog političkog autoriteta. Njegovo liderstvo pogotovo je važno u sektoru bezbednosti jer proističe iz direktne volje građana Srbije", rekao je Gašić i dodao da je upitno u kom smeru bi se prethodnih godina, razvijale razne bezbednosne krize da Vučić "nije bio na čelu sistema odbrane sa svojim državničkim iskustvom i demokratskim legitimitetom".
Ocenio je da bi ostavka predsednika Vučića ugrozila razvoj i stabilnost sistema odbrane i zamolio Vučića da "još jednom razmotri i razmisli, i ne dopusti da podlegne pritisku onih koji žele da ovu zemlju vrate u doba pljačkaških privatizacija, destabilizacije, rasparčavanja i uništavanja svega onoga što je mukom izgrađeno u poslednjih 12 godina".
Javio se i premijer Srbije i predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević koji je izjavio da je Aleksandar Vučić legalno i legitimno izabrani predsednik Srbije i da će sa njim nastaviti zajedno da rade za zemlju i narod.
"Pred nama je još mnogo posla, jer radimo za ono do čega nam je najviše stalo - za našu otadžbinu i naš narod. Zato nastavljamo dalje zajednički da radimo sa legalno i legitimno izabranim predsednikom naše države Aleksandrom Vučićem", poručio je Vučević na Instagramu povodom medijskih navoda da bi Vučić u naredna tri meseca mogao da podnese ostavku.
"Mi smo jedan, jedinstveni tim i tako će ostati", istakao je Vučević.
On je pružajući podršku Vučiću naveo i da je to obaveza prema otadžbini i njenim građanima.
"Narod je izabrao najboljeg da nas vodi u sigurnu budućnost! Podrška našem predsedniku Aleksandru Vučiću! Njegova politička mudrost i ljubav prema našoj Srbiji za nas je najjača pokretačka snaga", poručio je Vučević.
I ministar bez portfelja Nenad Popović ocenio je danas da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić lider sa najvećim legitimitetom i ugledom i zamolio ga da ne podnosi ostavku.
On je u pisanoj izjavi naveo da je Vučić zaslužan za to što je Srbija tokom ekonomske krize i recesije jedna od retkih zemalja koja beleže ekonomski rast i privlači rekordan broj stranih investicija.
"Upravo je snažna podrška građana predsedniku obezbedila Srbiji preko potrebnu političku stabilnost, koja je donela građanima novi optimizam i veru u budućnost (...) Svi koji smo sa njim ovih godina zajedno radili svedoci smo njegove posvećenosti, truda, brige i ljubavi za Srbiju", rekao je ministar.
Po njegovim rečima, Vučić je građanima Srbije potrebniji nego ikad, a opozicija bi razorila ono šta je predsednik Srbije godinama strpljivo i mudro gradio.
Sudeći po prethodnim ovakvim medijskim pojavama, u narednim danima može se očekivati da većina visoko pozicioniranih naprednjaka zamoli predsednika Srbije da ne odlazi sa funkcije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Krivična prijava protiv Novopazarca zbog pomora ribe u reci Raška
04.08.2025.•
0
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Pazaru naložilo je policiji da podnese krivičnu prijavu protiv Dž. K. (50) zbog sumnje da je izazvao pomor ribe u reci Raški, kod mesta Pazarište.
Luksemburg izdao upozorenje zbog aflatoksina u brašnu iz Srbije
04.08.2025.•
0
Evropski sistem za brzo uzbunjivanje i obaveštavanje o hrani (RASFF) objavio je da je Luksemburg izdao upozorenje zbog prisustva aflatoksina u sojinom brašnu poreklom iz Srbije.
Brnabić: Posle proslave "Oluje" i skandiranja na utakmici, Hrvatskoj samo još ostalo da otvori Jasenovac
04.08.2025.•
2
Obeležavanje 30. godišnjice akcije "Oluja" u Hrvatskoj, kao i skandiranje "Ajmo, ajmo Ustaše" i "Za dom spremni" na fudbalskoj utakmici Hajduk-Istra u Splitu, predstavljaju primer "vladavine prava u EU".
Vučić: Mafijaška struktura u pravosuđu žurila da odredi pritvor Momiroviću i ostalima
04.08.2025.•
2
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se "uvezanim tužilačkim i pravosudnim strukturama" žurilo da bi preko svog sudije za prethodni postupak bio određen pritvor za Tomislava Momirovića i ostale uhapšene.
CRTA: Skup u Sremskim Karlovcima zloupotrebljen za očuvanje Vučićeve vlasti
04.08.2025.•
5
Nevladina organizacija CRTA ocenila je da je komemorativna državna svečanost u Sremskim Karlovcima povodom 30 godina od akcije "Oluja" zloupotrebljena za očuvanje vlasti.
"Za krov nad glavom": Nejasno ko bi izmenama Ustava zapravo bio zaštićen od izbacivanja na ulicu
04.08.2025.•
1
Još nije jasno da li će se najavljene izmene Ustava o zaštiti prava na dom odnositi na ljude koji se spore oko imovine koja im je jedini dom, na takozvana "treća lica" i na mnoge kojima je pravo na dom ugroženo zbog duga
Vučić: Ni sekund nisam razmišljao o uvođenju vanrednog stanja
04.08.2025.•
6
Predsednik države Aleksandar Vučić izjavio danas da "uvođenje vanrednog stanja nikad nije bila opcija, ni jedne sekunde", dodajući da ga to uopšte ne interesuje.
Fudbaler koji je teže povređen u udaru groma u Loznici prebačen na lečenje u Klinički centar Srbije
04.08.2025.•
0
Jedan fudbaler, koji je sinoć u udaru groma tokom utakmice u Loznici zadobio teže povrede, prebačen je u Klinički centar Srbije, dok je drugi fudbaler, koji je lakše povređen, na lečenju u bolnici u Loznici.
NP "Fruška gora" i druga preduzeća postaju DOO i AD: Ovo su opasnosti koje stoje iza toga
04.08.2025.•
9
Asocijacija radničkih kolektiva, sindikata, strukovnih zajednica i udruženja "Društveni front" upozorila je na opasnosti koje se kriju iza promene pravne forme javnih preduzeća u status DOO i AD.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - nova runda
04.08.2025.•
6
Nova radna nedelja je pred nama, a tu je i nova tura 021.rs dnevno kviza.
Srbija ne priznaje presudu Miloradu Dodiku: Koje su posledice?
04.08.2025.•
13
Odbijanje Srbije da prizna presudu Suda BiH Miloradu Dodiku zbog nepoštovanja odluka Kristofera Šmita treba posmatrati i u kontekstu političke krize u kojoj se nalazi režim Aleksandra Vučića.
Vladeta Janković: Vučić pred sobom ima dve opasne alternative
04.08.2025.•
13
Univerzitetski profesor u penziji Vladeta Janković rekao je da uopšte ne sumnja da je predsednik države Aleksandar Vučić "svestan dubine i ozbiljnosti podele u narodu, i da zna kuda to može da odvede".
Leto nije ugasilo proteste, politička kriza ne jenjava, a jesen pred nama neizvesna: Jesmo li bliži izborima?
04.08.2025.•
15
Politička i društvena kriza u Srbiji traje mesecima. Očito je i da protesti, iako manje masovni, ne jenjavaju uprkos letu i odmorima.
Nišlijka vozila suprotnim smerom na bulevaru, dobila prekršajnu prijavu
04.08.2025.•
0
Niška policija pronašla je pedesetčetvorogodišnju ženu koja je vozila u surpotnom smeru.
Policija ove nedelje pojačano kontroliše prekoračenje brzine
04.08.2025.•
7
Saobraćajna policija će od ponedeljka, 4. avgusta do nedelje, 10. avgusta pojačano kontrolisati saobraćaj, pre svega prekoračenje brzine.
Vučić najavio posetu Kini od 1. do 6. septembra: "Čujem da će možda doći i Tramp"
03.08.2025.•
19
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će od 1. do 6. septembra boraviti u Kini i dodao da će tamo verovatno biti i ruski predsednik Vladimir Putin i da će se možda i sa njim sastati.
Dva muškarca povređena od udara groma u Loznici
03.08.2025.•
1
Dvojica muškaraca povređena su u udaru groma u Loznici.
Otac Ilona Maska ispituje potencijal Srbije i BiH: Traži lokaciju za Institut za istraživanje gravitacije
03.08.2025.•
17
Južnoafrički biznismen Erol Mask, otac vlasnika "Tesle" Ilona Maska, kaže da bi voleo da istraži potencijal Srbije i Bosne i Hercegovine kao mogućih lokacija za Institut za istraživanje gravitacije koji želi da osnuje.
Delegacije Pokreta slobodnih građana i Zeleno-levog fronta na komemoraciji povodom "Oluje" u Donjem Žirovcu
03.08.2025.•
3
Delegacije Pokreta slobodnih građana i Zeleno-levog fronta prisustvovale su komemoraciji povodom 30 godina od operacije "Oluja", održanoj u selu Donji Žirovac, u opštini Dvor na Uni.
Emisije ugljenika od požara u Srbiji najveće od 2007. godine
03.08.2025.•
2
Požari u Srbiji u julu uzrokovali su najveće emisije ugljenika od 2007. godine, prema proceni Službe za praćenje atmosfere evropskog programa Kopernikus.
Đilas: Hapšenja zbog korupcije u izgradnji brze pruge nisu igrokaz, već posledica rada tužilaca
03.08.2025.•
11
Predsednik SSP-a Dragan Đilas ocenio je da su hapšenja u vezi sa korupcijom u projektu izgradnje brze pruge Novi Sad-Kelebija posledica rada troje tužilaca koji su se bavili istragom, a ne igrokaz.
Komentari 82
Gradjanin Srbije
Verovatno ce nas svi na svetu da nas napadnu , kad ovaj moron ode uskoro...
Pritom , neko je napisao negde u komentarima kako se divi narodu kako smo trpeli jednog "dečaka" , koga su svi ignorisali i sikanirali kad je bio mali , a ja se isto to pitam koliko je zapravo ljudskog karaktera u tim ljudima koji ga podrzavaju. Stvarno ima previse izmeta u ovoj drzavi !
Malena
Nikita
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar