Studenti u blokadi: Nismo sledbenici kulta ličnosti, nemamo pojedince koji su iznad zajednice

Studenti u blokadi objavili su danas na svom Instagram nalogu zajedničko saopštenje svih fakulteta u kojem se navodi da nemaju pojedince koji su iznad zajednice, niti su sledbenici kulta ličnosti.

Oni su tim saopštenjem reagovali na objavu u Drugom dnevniku Radio-televizije Srbije (RTS) od 13. januara, kada je voditeljka izvestila da je "izraelski istoričar Holokausta Efraim Zurof kritikovao glumce u Srbiji, koji rukama obojenim u crveno izražavaju podršku protestima i istakao da bi se trebalo čuvati simbola koje koristi Hamas".

"Nemamo pojedince koji stoje iznad zajednice. Nismo sledbenici kulta ličnosti. Naše delovanje je kolektivno, promišljeno i odgovorno. Na ulici smo zbog ideje, a ne zbog lične koristi. Ovo nije ni mesto, ni vreme za isticanje pojedinaca, već za zajedništvo i solidarnost", navodi se u objavi.
Studenti u blokadi podržali su zahteve umetničkog ansambla Ateljea 212, u kojim su uputili poziv RTS da, kao javni servis, preuzme odgovornost i osudi nasilje nad studentima i građanima koji mirno izražavaju svoje stavove.
 
Ujedno, zatražili su javno izvinjenje dramskim umetnicima, objavljivanje njihovog saopštenja i apelovanje na smanjenje društvenih tenzija.
 
U duhu zajedništva i solidarnosti, pozvali su građane da im se pridruže večeras u 18.30 na protestu ispred zgrade RTS.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Miljko

    17.01.2025 16:37
    Miljko
    Studenti moraju preuzeti Drzavu da pokažu sta znaci i koliko vredi zdrav Sistem jer mi stariji ne znamo i gurali smo do samog dna. Bravo omladino i buducnost Srbije!!!
  • Nije teško

    17.01.2025 16:16
    Izabrati
    Studenti=Srbija=radost=budućnost=nada=..,
    Vučić=agresija=mržnja=podela=rat=samo Danilo=...
  • Rakic Srdjan

    17.01.2025 14:51
    Studenti treba da preuzmu da vode narodnu skupstinu,vladu..celu drzavu a i treba da se vracaju u svoje gradove da preuzmu vodjenje istih.Matori politicari u penziju...samo deca mogu da nas spasu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

"Crta" traži ocenu ustavnosti 54 zakona

"Crta" je danas podnela Ustavnom sudu Srbije inicijativu za ocenu ustavnosti 54 zakona usvojenih na sednici Skupštine Srbije koja je održana od 25. do 27. decembra 2024.

Ko je uhapšeni Milorad Grčić?

Zvanična biografija Milorada Grčića, koja je dostupna na sajtu EPS-a, navodi da je rođen 1970. godine u Obrenovcu, gde je stekao osnovno i srednje obrazovanje.

Uhapšen Milorad Grčić

Predsednik opštine Obrenovac Milorad Grčić uhapšen je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.