Vučević: Da rasteretim dušebrižnike - pitanje dana kada će moja ostavka biti konstatovana

Premijer u ostavci Miloš Vučević rekao je da je pitanje dana kada će njegova ostavka biti konstatovana u Narodnoj skupštini i istakao da je to "nezaustavljiv proces".
Takođe je rekao da nije opcija da on ponovo bude mandatar za sastav nove vlade.
 
Vučević je, komentarišući navode u pojedinim medijima o njegovoj ostavci, rekao da oko toga nema igre i da je on dovoljno ozbiljan i odgovoran čovek i da je 29. januara izašao pred javnost Srbije i saopštio da podnosi neopozivu ostavku.
"Taj proces je nezaustavljiv. A nakon toga do odluke da li ćemo dobiti novu vladu ili će se ići na izbore ja ću voditi vladu u tehničku mandatu. Tu su stvari vrlo jasne pravno i politički", rekao je Vučević za K1 televiziju.
 
On je naveo da o održavanju sednice Narodne skupštine na kojoj će biti konstatovana njegova ostavka odlučuje predsednica parlamenta u dogovoru sa šefovima poslaničkih klubova i da se na toj sednici ne odlučuje o ostavci već se samo konstatuje.
Dodao je da očekuje da će sednica Skupštine biti vrlo brzo održana navodeći da je reč o procesu koji istovremeno obuhvata i političke konsultacije i razgovore da bi sednica bila održana.
 
Objasnio je da kada Narodna skupština konstatuje ostavku, počinje da teče rok od 30 dana za izbor nove vlade ili za izlazak na izbore i da se period do zakazivanja i održavanja sednice koristi za razgovore među partnerima i političkim činiocima.
 
Vučević je kazao da se ne mogu zanemariti i društveno političke okolnosti, protesti, neuspeli pokušaji dijaloga o ispunjavanju zahteva studenata.
 
"Nije to samo jedna stvar koju možete posmatrati izolovano. Ali da rasteretim dušebrižnike - taj proces je nezaustavljiv i pitanje dana kada će biti urađeno", rekao je Vučević.
Na pitanje o ocenama pojedinih analitičara da je izvesnija nova vlada i da će on ponovo bit mandatar, Vučević je rekao da je to pravno i politički moguće, ali da nije opcija i nije tema u ovom trenutku.
 
"Ne vidim šansu da se takav scenario desi", rekao je Vučević.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Boris

    07.02.2025 08:54
    Nisu vam fotelje zakupljene!
    Vučeviçu,ti treba da si u zatvoru i tvoji pajtosi,a ne da samo daš ostavku!Biće prelazne vlade,a vi će te svi u aps i sledi vam lustracija!
  • Dule

    06.02.2025 09:20
    Svašta si radio po Novom Sadu i treba da budeš u ćorki a ne samo ostavka
  • Baki

    06.02.2025 00:39
    Saopstio je
    Da podnosi neopozivu ostavku,ali na papiru koji je stigao u skupstinu lepo pise: podnosim ostavku.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Sandžačka demokratska partija se sprema za izbore

Sandžačka demokratska partija Novog Pazara usvojila je na večerašnjoj sednici odluku da formira izborni štab za predstojeće izbore, saopšteno je posle sednice Gradskog odbora u proširenom sastavu.