U odgovoru NATO-a za Teve1 povodom izveštaja nemačkih medija da bi američke trupe mogle da napuste Kosovo i Metohiju, navedeno je da su američki zvaničnici jasno rekli da odvraćajuća i odbrambena uloga NATO-a mora ostati jaka.
"SAD nastavljaju da igraju fundamentalnu ulogu u KFOR-u, kroz svoj dugoročni doprinos, koji trenutno iznosi više od 600 vojnika", ističe se u odgovoru NATO-a.
Dodaje se da je posvećenost Alijanse stabilnosti na Zapadnom Balkanu nepokolebljiva i da KFOR na KiM sprovodi svoj mandat prema rezoluciji UN.
Nemački "Bild" objavio je ranije danas da u mnogim delovima Evrope postoji velika zabrinutost zbog pregovora SAD i Rusije i mogućnosti povlačenja američkih trupa iz nekih delova Evrope, uključujući KiM.
Prema infomacijama nemačkog lista, Italija, koja ima najviše trupa na KiM u okviru KFOR-a, priprema se za moguće povlačenje američkih trupa iz AP KiM.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 5
Stevara
Cale
Memories of Green
Mogu da odu kad hoće i Nato tu ne može ništa.
A ovo je vrlo bezbedonosno izvodljivo ako se primeni Rez 1244 da 1000 vojnika Srbije uđu u pokrajinu i to u Srpske sredine, i time se obezbeđuje Status Quo kao na Kipru i mir jer jedni drugima neće prilaziti, odnosno naoružani Albanci neće prilaziti Srbima. U stvari jedni drugima će moći da prilaze samo nenaoružani i da trguju.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar