Koliko košta rušenje Vučića: Čas milijarde, čas stotine miliona evra
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da piše knjigu kako je pobedio "obojene" revolucije, a istovremeno mesecima već pominje razne iznose novca koji je navodno uložen u njegovo rušenje.
Foto: Pixabay
Isto navode i pojedini pripadnici Srpske napredne stranke.
Od toga da je u "njegovo rušenje" uloženo na stotine miliona evra - iz njegovih "redova" se tako čulo da je za 12 godina dato 700 miliona - do toga da sam Vučić u poslednje vreme tvrdi da su u proteklih 10 godina uložene čak tri milijarde evra.
Inače, predsednik Srbije od 2021. godine, u zavisnosti od situacije, čas pominje milijarde, čas stotine miliona, piše N1.
Desetog decembra 2024. godine, više od mesec dana nakon pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, kada je 1. novembra stradalo 15 ljudi, predsednik Srbije boravio je u poseti Nemačkoj. U Srbiji je u tom trenutku već uveliko počeo talas građanskog nezadovoljstva. Za predsednika Srbije ova građanska, odnosno studentska neposlušnost, predstavlja "obojenu" revoluciju. A onda je pred medijima naveo cifru da je stotine miliona uloženo u njegovo rušenje i promenu vlasti u Srbiji.
"I zato sam vam rekao da ćete se iznenaditi narednih dana kada budete videli koliko mnogo i stotina miliona evra je uloženo direktno za rušenje i promenu vlasti u Srbiji, pa nisu uspeli. Neće uspevati ni dalje. I sad kad dolazi do kraja, kada više neće biti toliko novca, nervoza je velika i mora da se požuri i da se uradi sve ili ništa. I biće jedno veliko ništa za njih", izjavio je tog decembarskog dana predsednik Vučić.
Istu brojku o stotinama miliona predsednik je ponovio i u Kikindi 8. februara ove godine, tokom posete Severnobanatskom i Srednjobanatskom okrugu. Rekao je da su u "rastakanje i napad na Srbiju iznutra" uloženo stotine miliona.
"Pritisli su spolja, nisu mogli da izdrže da Srbija bude najbolja u regionu, stotine miliona su uložili za rastakanje i napad na Srbiju iznutra", rekao je tada Vučić.
Predsednik Srbije je 10. februara naveo cifru od tri milijarde, dakle nisu stotine miliona, već tri milijarde za 10 godina, a koje su "uložene u rušenje njega i Srbije". Tom prilikom je poručio da "nikakvih revolucija neće biti".
"Kako je Srbija krenula eksponencijalno da raste, oni su ulagali sve više u rušenje Srbije", tvrdio je Vučić govoreći za režimske medije.
Dakle, kako su se studentski i građanski bunt i otpor širili na gotovo sve opštine i gradove u Srbiji u proteklom periodu, tako su predsednikove cifre počele da se povećavaju.
I jedan od funkcionera i naprednjački poslanik u Skupštini Srbije Nebojša Bakarec u svom blogu tvrdi kako je Zapad uložio 700 miliona dolara u rušenje Vučića za 12 godina. Izgleda da ni sami naprednjaci nisu mogli da se dogovore oko tačne cifre i tačnog vremenskog okvira.
Inače, ovaj predsednikov narativ, gde su čas stotine miliona, a čas milijarde, nije nov. Tako je još u maju 2021. godine pričao kako su uložene milijarde u njegovo rušenje.
"Šta će, da ulože više novca u moju smenu? Desetine, stotine miliona evra, milijarde ste uložili protiv mene, pa šta? I da me smenite, suština je da li govorim istinu", rekao je te godine Vučić.
Istu priču o milijardama je ponovio i u avgustu prošle godine, kada je rekao kako je u prethodnih šest ili sedam meseci uloženo 78 miliona evra u "vrlo politički antidržavni nevladin sektor", a da su u poslednjih sedam, osam godina uložene milijarde evra.
"Ogroman je novac uložen u moje rušenje u poslednih sedam ili osam godina kada je bilo jasno da Srbija ide svojim nezavisnim, samostalnim putem. U pitanju su milijarde evra", rekao je Vučić.
Ceo tekst N1 čitajte OVDE.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Putevi Srbije: "Saobraćaj iz Beograda ka Novom Sadu odvijaće se normalno"
28.10.2025.•
0
Javno preduzeće "Putevi Srbije" demantovalo je navode medija da su objavljeni spiskovi zatvorenih i alternativnih saobraćajnica do 10. novembra 2025. godine i da je većina puteva ka Novom Sadu zatvorena.
AKS objavila listu kandidata za izbore: Osporene kandidature Kakanovića i Beljanskog
28.10.2025.•
0
Advokatska komora Srbije (AKS) danas je na svom sajtu objavila odluku o utvrđivanju liste kandidata za izbore u toj komori.
Deo studenata iz Novog Pazara dočekan u Beogradu
28.10.2025.•
1
Četiri dana pred najavljeno obeležavanje prve godišnjice pada nadstrešnice u Novom Sadu u Beogradu su organizovana dva dočeka za studente.
Mesarović: Država će pomoći radnicima fabrike Kentaur Balkans da se zaposle u Vranju
28.10.2025.•
3
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović razgovarala je sa zaposlenima fabrike "Kentaur Balkans", koja je bez najave prethodno zatvorena.
Zainteresovanost mladih za policiju rekordno niska: Prijave pale za više od 96 odsto u odnosu na 2012. godinu
28.10.2025.•
24
Zainteresovanost za posao policajca kod mladih drastično je opala u poređenju sa 2012. godinom.
Prosvetni sindikati traže sastanak sa premijerom: Povećanje plata i budžet za 2026. u fokusu
28.10.2025.•
4
Četiri prosvetna sindikata zatražila su danas sastanak s premijerom Srbije u vezi sa zaradama prosvetnih radnika i planiranja državnog budžeta za 2026, saopštili su danas ti sindikati.
MUP upozorava: 28 poginulih u saobraćaju od početka oktobra, vozači da poštuju zakon
28.10.2025.•
5
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) je objavilo danas da je od početka oktobra 28 osoba poginulo u saobraćajnim nesrećama i pozvalo građane da poštuju zakon uoči predstojećih praznika i slava.
Od 30. oktobra radovi na petlji Beograd: Vozači treba da koriste alternativne pravce do 10. novembra
28.10.2025.•
24
Javno preduzeće "Putevi Srbije" saopštilo je da će se od četvrtka, 30. oktobra do ponedeljka, 10. novembra, izvoditi radovi na petlji Beograd na državnom putu I A reda broj 1.
Ministarstvo: Novi medicinski tim Vojske Srbije preuzeo dužnost u misiji EU u Centralnoafričkoj Republici
28.10.2025.•
0
Ministarstvo odbrane Srbije saopštilo je danas da je u vojnoj operaciji Evropske unije (EU) za obuku bezbednosnih snaga Centralnoafričke Republike, izvršena redovna zamena kontingenta Vojske Srbije.
Evropski sud presudio: Srbija prekršila prava Iranca pritvorenog na aerodromu u Beogradu
28.10.2025.•
1
Evropski sud za ljudska prava presudio je da je Srbija povredila pravo na slobodu i bezbednost jednog državljanina Irana.
Šapić nakon nesreće na Novom Beogradu: "Svuda gde je moguće ukinućemo skretanje ulevo"
28.10.2025.•
63
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić najavio je da će u Beogradu biti ukinuta leva skretanja gde god je to moguće, kako bi se povećala protočnost i bezbednost saobraćaja.
Uhapšen bivši pomoćnik gradonačelnika Bora zbog nameštanja tendera za nabavku kontejnera
28.10.2025.•
2
Uhapšeni su bivši pomoćnik gradonačelnika Bora N. M. (33), vlasnik privrednog društva "Eastern Office" M. B. (31) i bivši direktor privrednog društva "Resor" iz Gadžinog Hana D. M. (32).
Poljoprivrednici: Zbog pretnje ministarstva se uspaničili oni koji nisu palili njive, šta rade poljočuvari?
28.10.2025.•
4
Ministarstvo poljoprivrede zatražilo je od seoskih domaćinstava, preko sistema eAgrar, da prijave njive na kojima je zapaljen biljni otpad kako bi te parcele za kaznu bile stavljene u pasivan status.
Novi sistem kontrole od danas i na granici sa Mađarskom: Prvo jedan prelaz, pa postepeno i ostali
28.10.2025.•
10
Primena novog ulazno-izlaznog sistema EES počinje danas u 8 časova na graničnom prelazu Tompa - Kelebija.
Najskuplji stan prodat u Beogradu na vodi za 1,8 miliona evra, najskuplje garažno mesto 56.000 evra
28.10.2025.•
12
Najskuplji stan u drugom kvartalu prodat je u Beogradu na vodi za 1,8 miliona evra, kao i najskuplji kvadrat po ceni od 9.056 evra.
FOTO: Na Gradini zaplenjeno više od 55 kilograma marihuane
27.10.2025.•
2
Policija je na graničnom prelazu Gradina zaplenila više od 55,5 kilograma marihuane.
Međak: Politika vlasti u Srbiji, spoljna i unutrašnja, raspala se za poslednjih godinu dana
27.10.2025.•
9
Pravnik i ekspert evropskih integracija Vladimir Međak izjavio je da Evropska komisija neće moći da ignoriše Rezoluciju Evropskog parlamenta o polarizaciji i represiji u Srbiji.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - prilika za rekord
27.10.2025.•
11
Novi 021.rs dnevni kviz je pred vama.
Građani odaju poštu porodici stradaloj u saobraćajnoj nesreći na Novom Beogradu
27.10.2025.•
0
Građani Beograda odali su večeras poštu tročlanoj porodici koja je stradala u saobraćajnoj nesreći na Novom Beogradu, u noći između subote i nedelje.
Kamioni na Batrovcima čekaju četiri sata
27.10.2025.•
2
Teretna vozila na graničnom prelazu Batrovci ka Hrvatskoj čekaju na izlazu iz Srbije oko četiri sata.
Komentari 7
dacic
pobogu
Odavno ne slusam vise ni slova od njega, preodvratan mi je. Jedino me jos interesuje da li ce i zaplakati javno, samo da bi ostao na vlasti.
Миле Уплата
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar