Bivši gradski većnik Niša N. S. (46) uhapšen je zbog nesavesnog rada u službi.
Sumnja se da je on, u vreme obavljanja funkcije gradskog većnika, kao član Štaba za vanredne situacije Niša nesavesno postupao tako što je sa ostalih 14 članova Štaba, a koji su uhapšeni 24. februara, glasao za zaključke Štaba kojim se predlaže da gradonačelnica donese odluku o proglašenju vanredne situacije na teritorijama gradskih opština i naredbe kojim su angažovani subjekti od posebnog značaja radnje "Vodomonteri" iz Lalinca i PD "Sim puk gradnja" Malošište, za izvođenje različitih građevinskih radova na području Niša, primenjujući odredbe Zakona o smanjenju rizika od katastrofa i upravljanju vanrednim situacijama i drugih propisa po ovom Zakonu, a ne primenjujući Zakon o javnim nabavkama, iako se u navedenim situacijama nije radilo o vanrednim situacijama, već o investicionom održavanju i proširenju vodovodne i kanalizacione mreže.
Angažovani subjekti su na osnovu ponuda koje su dali i koje su značajno veće u odnosu na tržišne vrednosti date u predmerima i predračunima koje je prethodno izradilo JKP "Naissus" Niš, izvršili fakturisanje po privremenim i okončanim situacijama Gradu Nišu po ovako uvećanim cenama, u iznosu od 843.336.450 dinara, za koliko je oštećen Grad.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on će biti priveden nadležnom tužilaštvu.
Vucicu, zasto izigravas francusku sobaricu, kad znas da su cetiri godine muljali i krali, od kad si ekipu postavio? I sad odjednom kao borba protiv organizovanog kriminala, a celi Nis zna i prica o tome vec cetiri godine.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Patrijarh Srpske pravoslavne crkve, Porfirije, rekao je da je tokom NATO bombardovanja Savezne republike Jugoslavije koje je 1999. godine počelo na današnji dan, 24. marta, zemlja "pretvorena u stratište i ruševine".
Četvoro državljana Albanije uhapšeno je u Srbiji zbog sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
Srpska napredna stranka održala je u subotu miting čija su glavna tema bili lokalni izbori, i to u Beogradskoj areni, gradu u kojem se izbori ne održavaju.
Studentima Državnog univerziteta u Novom Pazaru Hamzi Ziljkiću i Nikoli Marjanoviću, koji su privedeni u nedelju zbog sumnje u navodno krivično delo rušenje ustavnog poretka, određen je pritvor od 30 dana.
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Pazaru predložilo je danas da se studentima iz tog grada Hamzi Ziljkiću i Nikoli Marjanoviću odredi pritvor do 30 dana, nezvanično saznaje Sto plus radio.
Sedam lokalnih samouprava do danas nije raspisalo konkurse za sufinansiranje projekata proizvodnje medijskih sadržaja iz oblasti javnog informisanja, iako je zakonski rok da to urade bio 1. mart.
Pripadnici policije uhapsili su 16 osoba, a za još dve osobe se traga, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili više krivičnih dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela, prevara i prikrivanje.
Institucija zaštitnika građana organizovaće u Beogradu konsultacije povodom izrade Nacrta zakona o zabrani korišćenja mobilnih telefona u osnovnim i srednjima školama u Srbiji.
Tragovi ruske hakerske grupe "Fancy Bear" koju američke i britanske državne institucije povezuju sa ruskom vojnom obaveštajnom službom GRU, nađeni su u Ministarstvu odbrane Srbije, Vojnoj akademiji i VMA.
Niška policija uhapsila je D. M. (59), inspektora za zaštitu životne sredine Niša, zbog zloupotrebe službenog položaja i falsifikovanja službene isprave.
Uredba o ograničenju visine cena derivata nafte kojom se propisuje način utvrđivanja najviših maloprodajnih cena za evrodizel i benzin evro premijum BMB 95, produžena je do 23. juna.
Četrnaestogodišnji dečak povređen je danas u 7.30 časova dok je prelazio pešački prelaz na Bulevaru svetog Pantelejmona u Nišu, kada je na njega naleteo automobil.
Zvaničnici EU poručili su vlastima u Beogradu povodom posete ruskog ministra pod sankcijama da je Brisel redovno "kristalno jasan" kada su u pitanju veze sa Rusijom.
Podeljeni stavovi građana Srbije sve više oblikuju sliku o evropskim integracijama - dok deo podržava članstvo u EU, postoji značajan broj onih koji su protiv ili neodlučni.
Upravni odbor Asocijacije nezavisnih elektronskih medija (ANEM) na poslednjoj sednici doneo je odluku o prijemu još devet novih članica, odnosno medija.
Komentari 3
dacic
BGD 011
Hahahaaa
Izgleda da mu je to jutros presudilo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar