VIDEO Ratni veteran ispred RTS-a: Kuhinja širenja laži u ovoj zgradi, studenti ne padaju na njih
"Naša kuhinja za širenje mržnje i laži nalazi se u ovoj zgradi iza nas", rekao je ratni veteran Goran Samardžić u govoru ispred RTS-a koji je postao viralan na društvenim mrežama.
On se obratio se sinoć studentima i građanima okupljenima u Takovskoj ispred Radio-televizije (RTS), kao pripadnik grupe veterana koji uz bajkere obezbeđuju brojne studentske proteste proteklih meseci.
"Zajedno sa svojim saborcima, ratnim veteranima, stali smo u zaštitu naše dece, naših studenata. Svi smo se zavetovali pred Bogom da ćemo, ako treba, položiti svoje živote i da se u ovoj deci ništa ne desi. Naravno, sa našom braćom i sestrama bajkerima", rekao je on na početku svog protesta.
Dalje je objasnio da je on i ratni vojni invalid, s obzirom na to da je u maju 1992. godine ranjen u Sarajevu, sa nepunih 21 godinom živote. Ovo je, dodao je, uzrast većine studenata koji danas u Srbiji protestuju.
Kako je rekao, njegova generacija je te 1992. godine krenula ili se zadesila u ratu u Bosni i Hercegovini.
"U aprilu '92. zapaljen je krvavi bosanski lonac. Sve strane su se utrkivale ko će više da ga potpali. Naša kuhinja za širenje mržnje i laži se nalazi u ovoj zgradi iza nas. Na ovom istom u RTS-u koji i danas širi laži i mržnju", rekao je on.
Dodao je da se njegova generacija "primila na te laži".
"Verovala je da radimo pravu stvar i da smo mi pravi, a oni drugi da su zli. I oni drugi su to isto mislili za sebe. I onda je krenuo točak zla koji nikako da se zaustavi i koji kod mnogih traje i dan-danas", istakao je Samardžić.
Govor veterana iz ratova 90ih koji je zapoceo pozdravom gostima iz Pazara Selam Alejkum kao i porukom njihovim roditeljima da ne brinu.
— Uroš (@OvoNisamJa__) April 18, 2025
Da li sam se rasplakao na pola govora, o da. Svaka cast ♥️ pic.twitter.com/5KCvNb7mlV
Istakao je, međutim, da je današnja generacija na ulicama Srbije ustala kako bi zaustavila laži.
"Oni su ti koji šire ljubav i obasjavaju budućnost. Ta budućnost jeste ono što svi želimo i dužnost nas iz naših promašenih generacija ustanemo i samo treba da ih pratimo", rekao je on.
Samardžić je dodao i da su studenti koji mesecima unazad protestuju probudili i podigli mnoge građane, pa i ratne veterane.
"Posle dugih godina osećamo čast, divljenje, zahvalnost i sa ponosom nosimo ime veterana. Ja bih želeo da iskažem divljenje za hrabrost pravim herojima danas, našim studentima, našoj deci", rekao je on na kraju svog govora, koji je propraćen aplauzom.
Studenti u Beogradu peti dan blokiraju zgrade RTS-a u Takovskoj i na Košutnjaku zbog nezadovoljstva višegodišnjim izveštavanjem ovog javnog servisa o društveno-političkoj situaciji u zemlji.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Planovi za aerodrom na Zlatiboru: "Net zero" koncept, leteći taksiji i stizanje od Beograda za 35 minuta
07.04.2026.•
0
Zlatibor uskoro dobija aerodrom, a kako je najavljeno, biće građen po ekološkom "Net zero" konceptu i biće finansiran kroz koncesiju do 50 godina.
"Putevi Srbije": Klizišta ne utiču na bezbednost mosta kod Munjinog brda
07.04.2026.•
1
"Putevi Srbije" saopštili su da objave pojedinih medija u vezi sa ugroženošću mosta kod Munjinog brda zbog klizišta nisu tačne i da su materijalno neistinite i tehnički apsurdne.
Vučić nastavlja konsultacije, danas na redu Dačićev SPS, Demokratski savez Hrvata u Vojvodini i SDPS
07.04.2026.•
1
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavlja konsultacije sa predstavnicima stranaka, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Gašić: Regruti koji odsluže obavezni vojni rok će se vraćati svake godine na vežbe
07.04.2026.•
3
Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je da bi početak služenja redovnog vojnog roka trebalo da počne krajem ove ili početkom sledeće godine i dodao da će vojni rok trajati 75 dana.
Za danas najavljeno novo obraćanje Vučića
07.04.2026.•
11
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratiće se javnosti danas, 7. aprila.
Macut brani Bratinu i Glišića: Reči su nekad rezultat gneva čoveka koji život podredi boljitku zemlje
06.04.2026.•
23
Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je da su nedavne izjave ministara Borisa Bratine i Darka Glišića "izvučene iz šireg konteksta".
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - prilika za rekord
06.04.2026.•
29
Idemo - još jedna runda. Novi 021.rs dnevni kviz je pred vama.
VIDEO: Zaposleni na N1 protestuju zbog smene Igora Božića
06.04.2026.•
8
Zaposleni na N1 protestuju ispred prostorija te televizije, zbog smene direktora vesti Igora Božića.
Bjeloš: Vojska i VBA nisu nadležne za gasovod, zašto se time nije bavila BIA?
06.04.2026.•
9
Maja Bjeloš iz Beogradskog centra za bezbednosnu politiku (BCBP) kaže da je pronalazak eksploziva u blizini gasovoda kod Kanjiže incident koji je od samog početka politizovan.
Kamioni na Batrovcima čekaju šest sati
06.04.2026.•
1
Teretna vozila na graničnom prelazu Batrovci sa Hrvatskom čekaju na izlazu iz Srbije oko šest sati, dok se na prelazu Šid zadržavaju oko pet časova, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Igor Božić poslat na rad od kuće, od sutra neće imati nikakav uticaj na redakciju N1
06.04.2026.•
18
Novi izvršni direktor informativnog programa Adria News Network (ANN) i televizije N1 Brent Sadler obavestio je danas dosadašnjeg direktora vesti ove televizije Igora Božića da od sutra više ne uređuje program.
Bratina o izjavi o pravu policije da ubije studente: Izvučena iz konteksta, negujem razumevanje sa mladima
06.04.2026.•
30
Ministar informisanja Boris Bratina izjavio je da osuđuje svako nasilje i da podržava pravo mladih da stavove izražavaju mirno i demokratski, a da nikada nije rekao, niti bi podržao da mladi budu izloženi nasilju.
RFZO sklopio ugovor sa 18 privatnih klinika za veću dostupnost vantelesne oplodnje
06.04.2026.•
0
Republički fond za zdravstveno osiguranje u cilju osiguravanja veće dostupnosti pružanja usluga vantelesne oplodnje (VTO) o trošku fonda, zaključio je ugovore sa 18 privatnih zdravstvenih ustanova.
Stigao obdukcioni nalaz o smrti studentkinje Filozofskog fakulteta u Beogradu
06.04.2026.•
8
Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da je dobilo obdukcioni zapisnik s toksikološkom analizom Instituta za sudsku medicinu u Beogradu u vezi sa smrću 25-godišnje studentkinje Filozofskog fakulteta.
Kome se sve Ivica Dačić zahvalio: Od Mikija Manojlovića do Jovice Stanišića
06.04.2026.•
20
Ivica Dačić je izašao iz bolnice i vratio se na posao.
Rekordan broj zahteva za građevinske dozvole u Srbiji u 2025, ali izdavanje ide sporije
06.04.2026.•
2
U Srbiji je tokom 2025. podneto ukupno 162.746 zahteva za građevinske dozvole, što je šest odsto više nego prethodne godine, a otprilike za toliko je porasla i vrednost samih projekata.
VIDEO: Autobus udario u stajalište u Nišu, dve osobe povređene
06.04.2026.•
2
Dve osobe povređene su jutros oko 7.30 časova na Bulevaru dr Zorana Đinđića u niškom naselju Trošarina kada je autobus izleteo sa kolovoza i udario u autobusko stajalište.
"Pad vlasti veći u procentima nego u apsolutnim brojkama": Analitičar Vukadinović o tome šta to govori
06.04.2026.•
16
Politički analitičar Đorđe Vukadinović izjavio je da su izbori u deset opština i gradova pokazali da je podrška vlasti u padu, ali da je taj pad zbog povećane izlaznosti mnogo veći u procentima nego u apsolutnim brojkama
Tužiteljka Paunović: Vučić izjavom o studentkinji potencijalno počinio nekoliko krivičnih dela
06.04.2026.•
15
Tužiteljka u penziji Jasmina Paunović ocenila je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, iznošenjem podataka o smrti studentkinje Filozofskog fakulteta u Beogradu, potencijalno izvršio nekoliko krivičnih dela.
Ustavni sud: Ocena ustavnosti Mrdićevih zakona kada Skupština dostavi mišljenje - rok je 16. april
06.04.2026.•
1
Ustavni sud Srbije saopštio je da će postupak ocene ustavnosti takozvanih "Mrdićevih zakona" biti nastavljen kada Skupština Srbije dostavi mišljenje o njima, za šta rok ističe 16. aprila.
Veran Matić pisao evropskim institucijama zbog izjave Bratine da policija ima pravo da studente tuče i ubije
06.04.2026.•
6
Predsednik ANEM-a Veran Matić uputio je pismo evropskim institucijama povodom izjave ministra informisanja Borisa Bratine "da studenti nisu svesni da policija ima pravo da ih bije i ubije".
Komentari 10
Nemanja
Brate dečko ništa vama ovde ne pripada.
Citalac
Ljudi, ovo je zlo!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar