Protest će početi u 15 i trajati do 19 časova.
Kako je istakla ova inicijativa, zaustavljanje urušavanja obrazovanja u Srbiji je moguće jedino raspisivanjem vanrednih parlamentarnih izbora.
Zahtevaju ukidanje "Uredbe 5/35" (kojom je Vlada promenila način na koji se obračunavaju plate nastavnika i saradnika na visokoškolskim ustanovama), raspuštanje javne grupe za izradu novog Zakona o visokom obrazovanju, odustajenje od komercijalizacije i vaučerizacije obrazovanja i raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Tacno
Ferengi
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar