Brnabić: Apsolutno se nastavlja hapšenje terorista, planiran atentat na Vučića

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da će se "apsolutno" nastaviti akcija "privođenja, hapšenja i identifikacija terorističkih organizacija".
Brnabić: Apsolutno se nastavlja hapšenje terorista, planiran atentat na Vučića
Foto: 021.rs
"Sinoć, tokom noći i danas tokom dana predsednik Srbije Aleksandar Vučić će nastaviti da ima sastanke sa bezbednosnim službama i sa vrhom MUP kako bi se nastavio rad na identifikaciji i privođenju i kako bi se sačuvao ustavni poredak, državno uređenje i kako bi se sprečilo krvoproliće koje su planirali na Vidovdan", rekla je Brnabić za TV Pink.
Ona je rekla i da je blokada raskrsnice ispred Vlade Srbije, koje je prekinuta jutros, "maltretiranje i terorisanje ljudi".
"Za sve one ljude koji misle da su ti sa tog tzv. 'Pobunjenog univerziteta' sklonili blokade i odlučili da prestanu da maltretiraju građane Beograda i sve one koji dolaze u Beograd zato što im je žao što maltretiraju i terorišu ljude, zato što im je žao što sprečavaju slobodu kretanja - ništa od toga nije tačno", izjavila je Brnabić.
Ona je dodala da je jedan od uhapšenih ljudi, Ivan Matović, koji je član stranke Novo lice Srbije, hteo da izvrši atentat na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
 
"Nosite pištolj sa brušenim serijskim brojem. To znači da ste vi planirali najteža krivična dela. I to bi bilo problematično. Verovatno atentat na najveće državne funkcionere, pre svega Vučića", rekla je Brnabić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Platon

    26.06.2025 15:50
    Država
    Koliko imamo atentatora neka se pripaze i Tramp, Putin, Si, Makron itd.
  • PATTON

    26.06.2025 15:42
    @Brnabić
    Ne bi bilo loše da naučiš nešto o terorizmu:

    Pojam terorizam je nastao iz francuske reči terreure (sejanje straha) i latinske terror (strah, užas, strah i trepet, vladanje zastrašivanjem, strahovlada, političko nasilje).
    Bitno je razlikovati teror kao nasilje, strahovladu vlasti - države prema svojim građanima od terora (terorizma) kao nasilja pojedinaca ili grupa prema državi, institucijama i nedužnim građanima.
    Teror države jedan od uzroka terorizma, ali to mogu biti i rasizam, kolonijalizam, agresija, okupacija, genocid, eksploatacija, siromaštvo, nezaposlenost, inflacija, masovna povreda ljudskih prava, opšta socijalna nesigurnost, separatizam, kao i niz drugih razloga.
    Motiv za terorizam bi se mogao potražiti u unutrašnjoj snazi koja usmerava ličnost na neku aktivnost.
    Osim unutrašnjih motiva koji pokreću ka terorizmu, prisutni su i spoljni motivi. Spoljnim motisanostima su podložne ličnosti ličnosti sklone brzoj promeni svojih stavova, te su pored mogućeg pribavljanja lične materijalne koristi - avanturisti i plaćenici, susreću i ličnosti koje su na terorizam podstakli oni kojima je terorizam potreban zbog njihovih razloga (političkih, ekonomskih...).

    U političkom smislu terorizam podrazumeva akciju nasilja koja se preduzima u političke svrhe, radi zastrašivanja i bespoštednog slamanja otpora onoga protiv koga se vodi. Istovremeno je to doktrina i metod borbe za određene ciljeve sistematskom upotrebom nasilja.


  • ja

    26.06.2025 15:07
    Nema gde ga nema sve vreme a kao znaju da postoji konkretna pretnja atentata na njega? Ovo može da poveruje samo neko odgojen i dojen na režimskim medijima.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija