Kako do prestonice: Svi putevi (ne) vode u Beograd
Autobusi ne saobraćaju, stanice ne dižu slušalicu, radovi na putevima blokiraju ulaz u Beograd, a "Srbijavoz" je obavestio putnike da obustavlja saobraćaj zbog dojave o bombama.
Foto: 021.rs
Ako ste iz unutrašnjosti i želite da 28. juna pođete u Beograd na protest, pred vama je nekoliko opcija.
Ili na put krenite dan ranije ili se naoružajte strpljenjem i verom da ćete baš vi imati sreće, te da će polasci iz vašeg grada za glavni grad Srbije tog dana zaista saobraćati.
Novi Sad: Autobusom "ne baš", ali taksisti voze do prestonice
Za sada je jedino sigurno da, ukoliko polazite iz Novog Sada, ne treba da se uzdate u autobus. Na pitanje da li će saobraćaj ka Beogradu 28. juna funkcionisati normalno, iz Autobuske stanice Novi Sad kažu "neće baš", piše Vreme.
"Dosta polazaka je već otkazano. Pozovite ponovo večeras da proverite“, govori gospodin sa druge strane slušalice.
Međutim, novosadski SOS taksi pozvao je sve Novosađane koji žele da krenu sa studentima i taksistima u Beogradu, na protest, na okupljanje ispred Rektorata.
"Svi koji žele sa svojim vozilima da se pridruže dobrodošli su da sa nama zajedno krenemo u Beograd", navodi se u saopštenju.
Kolonu iz Novog Sada će predvoditi SOS taksi. Za Beograd bi trebalo da se krene oko 13 časova ispred zgrade Rektorata.
"Imamo doček od beogradskih kolega i sprovođenje do parkinga gde ćemo ostaviti vozila", dodaju iz SOS taksija.
Kragujevac, Niš i Čačak: Niko se ne javlja na telefon Autobuske stanice
Kako navodi Vreme, Autobuska stanica u Kragujevcu odbila je njihov poziv, dok se na brojeve telefona Niš-ekspresa i Autoprevoza Čačak niko ne javlja.
"Nezvanično, saznali smo da je polazak iz Kikinde za Beograd u subotu u 7 ujutro otkazan. Pokušali smo da proverimo istinitost ove informacije, kao i šta će biti sa druga dva polaska za Beograd iz tog dana, ali autobuska stanica u ovom gradu nema javno dostupan broj telefona. Odnosno, broj telefona koji je istaknut na njihovom veb sajtu vodi ka automatu koji iznova i iznova diktira red vožnje", navodi se u tekstu.
U Pančevu i Užicu - stanje redovno
"Nemamo nikakvih informacija da polasci neće saobraćati normalno, tako da bi trebalo da sve ide po redu vožnje", navodi gospođa iz Autobuske stanice Užice.
Slična je situacija sa autoprevoznikom Pantransport iz Pančeva.
"Koliko znamo za sada, polasci bi sutra trebalo da idu redovno. Najbolje da ponovo pozovete popodne da proverite", kazali su.
Vozom ne može - zbog dojave o bombi
Železnički saobraćaj širom Srbije zaustavljen je dan pred najavljeni studentski i građanski protest u Beogradu, zbog navodne dojave o bombi.
Kako se navodi u saopštenju "Srbijavoza", dana 27. juna, u 10.18 časova, primljen je poziv koji je sadržao anonimnu dojavu da su na svim vozovima postavljene eksplozivne naprave.
"Privremeno je obustavljen saobraćaj svih vozova za prevoz putnika, dok nadležni državni organi ne izvrše potrebne provere", navodi se u saopštenju "Srbijavoza" u kom se i zahvaljuju putnicima na razumevanju.
Kako javljaju čitaoci 021.rs, vozovi koji idu za i od Beograda, već su zaustavljeni, a oni čekaju da im se obezbedi prevoz do Novog Sada ili Beograda.
Podsetimo da su vozovi stali i pred veliki protest u Beogradu 15. marta zbog navodne dojave o bombi, a da počinioci koji su tog dana podigli paniku, nikad nisu pronađeni.
Na dan protesta, otkazano je ukupno 592 polaska u 18 stanica u zemlji, od čega veliki broj upravo ka Beogradu i iz njega.
MUP je, kažu, pregledao sve sumnjive lokacije, a saobraćaj je ponovo uspostavljen tokom popodneva narednog dana. Šta je sve pregledano i da li je dojava bila lažna, pitanja su na koja javnosti nije odgovoreno ni do danas.
Tokom protesta 15. marta vozovi ka Beogradu nisu kretali iz 17 drugih gradova, a policija je po zahtevu "Srbijavoza" proveravala ima li skrivenih bombi u vozovima u Banatu, Sremu, istočnoj, zapadnoj i južnoj Srbiji, praktično celoj zemlji. Oni koji su tog dana planirali da na protest doputuju vozom morali su da pronađu drugo rešenje.
Za proveru dojave policiji je bilo potrebno tridesetak sati. I, posle te provere, "Srbijavoz" je saopštio da je MUP sproveo kontrolu i da je saobraćaj normalizovan, ali i da od MUP-a nije dobio zapisnik o sprovedenoj kontroli.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
BIRODI prijavio Vučićev intervju: Obratili se Ustavnom sudu, REM-u i tužilaštvima
10.05.2026.•
0
Biro za društvena istraživanja (BIRODI) podneo je predstavke nadležnim institucijama povodom javnih izjava predsednika države Aleksandra Vučića iznetih u intervjuu emitovanom na Informer televiziji od 5. maja ove godine.
Najavljeno smanjenje državnog aparata i članova Vlade: Poruka da vanredni izbori ipak nisu tako blizu?
10.05.2026.•
0
Drastično smanjenje broja članova Vlade, državnih sekretara, pomoćnika ministara, kao i njihovih aparata - prva je tačka plana za Srbiju koji je objavio predsednik Aleksandar Vučić.
Studentski skup 23. maja na Slaviji: Pokušaj ponavljanja ranije masovnosti ili nova faza
10.05.2026.•
11
Nakon zatišja tokom zimskih meseci i rada "u pozadini", studenti u blokadi otvaraju novu "letnju sezonu okupljanja", sa prvim velikim skupom 23. maja na Slaviji.
"Povratak srpsko-vizantijskoj tradiciji, tamnija boja znak ozbiljnosti države": Heraldičar o izmenama pasoša
10.05.2026.•
19
Srbija dobija novi pasoš - kako će da izgleda i šta poručuju njegovi simboli?
Policija traga za muškarcem koji je nakon proslave na Umki ušao u Savu i nestao
10.05.2026.•
0
Policija traga za muškom osobom koja je nakon jedne proslave na Umki ušla u reku Savu i potonula.
Marta Kos sledeće nedelje prvi put na Kosovu
10.05.2026.•
4
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos dolazi u posetu Kosovu u petak, 15. maja, potvrdili su za Radio slobodna Evropa nezvanični izvori u evropskim institucijama.
Amerika nema ambasadora u Srbiji: Ovo su razlozi
10.05.2026.•
8
Od odlaska Kristofera Hila u januaru 2025. čekala se odluka Vašingtona ko će biti novi ambasador Amerike u Srbiji.
Meštanin Svrljiga otrovao zaštićenog crnog supa u vlasništvu Bugarske, pa pokušao da se reši dokaza
10.05.2026.•
7
B. R. (58) iz okoline Svrljiga uhapšen je zbog uništenja zaštićenog prirodnog dobra, zagađivanja hrane i vode za ishranu, odnosno napajanja životinja i sprečavanja i ometanja dokazivanja.
Tužilaštvo u Beogradu: Sve veći broj maloletnih prestupnika i sve su brutalniji
10.05.2026.•
20
Nataša Dubak iz odeljenja za maloletnike Višeg javnog tužilaštva u Beogradu izjavila je da se broj maloletnih prestupnika povećava i da je veliki broj povratnika među maloletnicima koji počine neko krivično delo.
Studenti danas u Beogradu organizuju akciju "(Ne) bojte se, i dalje smo tu"
10.05.2026.•
4
Studenti u blokadi beogradskih visokoškolskih ustanova najavili su za danas, 10. maj akciju pod sloganom "(Ne) bojte se, i dalje smo tu".
Istraživanje: U Srbiji trećina građana strahuje da bi AI mogao da im ugrozi posao
10.05.2026.•
7
U svetu je 36 odsto ljudi veoma ili donekle zabrinuto da bi veštačka inteligencija mogla da im ugrozi posao, dok u Srbiji od takve mogućnosti strahuje 32 odsto ispitanika.
Četiri srpske organizacije dogovorile zajedničko učešće na izborima na Kosovu
10.05.2026.•
0
Novoformirana inicijativa "Složno pobeđujemo", koju čine Srpski narodni pokret i građanske inicijative "Sever za sve" i "Koreni", postigla je dogovor sa Srpskom demokratijom o saradnji i zajedničkom nastupu na izborima.
Objavljeno koliko je stanova prodato u Beogradu na vodi
10.05.2026.•
27
U Beogradu na vodi prodato je 10.000 stanova, saopšteno je iz kompanije Belgrade Waterfront.
FOTO U toku nova kampanja protiv vožnje u pijanom stanju: Tu je i detajna karta kazni
10.05.2026.•
6
Agencija za bezbednost saobraćaja pokrenula je kampanju pod sloganom "Na putu do nule sa nula promila", sa ciljem da se ukaže na opasnosti koje vožnja pod dejstvom alkohola nosi.
"Crkvena varijanta škole mladih lidera": Čemu će služiti Univerzitet Sveti Sava kada postoji Bogoslovija?
09.05.2026.•
34
U Patrijaršiji Srpske pravoslavne crkve u Beogradu potpisan je Memorandum o razumevanju između Republike Srbije i Srpske pravoslavne crkve o saradnji na osnivanju Srpskog pravoslavnog Univerziteta "Sveti Sava".
Varnice između SNS i SPS: Zašto Vučić pojačava kritike pred izbore?
09.05.2026.•
9
Ponovo se pred izbore zaoštrava retorika predsednika Srbije Aleksandra Vučića prema SPS-u.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - koliko možete?
09.05.2026.•
12
Još jedan 021.rs dnevni kviz je pred vama.
Ilić: Svi treba da stanemo uz studente, Vučić vlada kao Milošević
09.05.2026.•
48
Predsednik Nove Srbije i bivši ministar u više vlada Velimir Ilić izjavio je da cela antirežimska javnost treba da stane uz studente, njihov pokret i ljude koji će predvoditi studentsku listu.
Dizel pojeftinio na Kosovu, cena benzina nepromenjena
09.05.2026.•
2
Ministarstvo industrije, preduzetništva, trgovine i inovacija Kosova objavilo je cene derivata za danas, prema kojem je dizel pojeftinio za četiri centa u odnosu na dan ranije i iznosi 1,63 evra po litru.
Na granici sa Severnom Makedonijom čeka se dva sata, na Batrovcima oko sat vremena
09.05.2026.•
0
Putevi Srbije su objavili da automobili na graničnom prelazu Preševo sa Severnom Makedonijom čekaju dva sata da izađu iz Srbije.
Komentari 24
R49
bia
jедина лампица
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar