Ništa od konstituisanja Skupštine Kosova ni na 50. sednici
Poslanici Skupštine kosova danas u 50. nastavku kostitutivne sednice nisu obezbedili izbor komisije za tajno glasanje predsednika parlamenta.
Foto: Pixabay
Od 104 prisutna poslanika za izbor komisije je glasalo 53 poslanika, javlja dopisnik Bete.
Predsedavajući Avni Dehari je zatražio od stranaka koje su u prošlom sazivu bile u opoziciji da predlože imena kandidata za komisiju koja će sprovoditi proces tajnog glasanja za izbor predsednika Skupštine.
Poslanik Demokratskog saveza Kosova (DSK), Armend Zemaj, izjavio je da Dehari "zloupotrebljava" svoje pravo da predsedava sednicom, poslanik Alijanse za budućnost Kosova Time Kadrijaj je od službe parlamenta zatražio da isključi mikrofon.
Dehari je rekao da nije dozvoljena diskusija i da poslanici imaju pravo samo da predlože imena za komisiju za sprovođenje procesa tajnog glasanja.
Ni danas poslanici Demokratske partije Kosova, DSK, Srpske liste i koalicije Alijansa za budućnost Kosova (ABK) i Socijaldemokratska inicijativa (NISMA) nisu učestvovali u predlaganju i glasanju za izbornu komisiju.
Dehari je nastavak sednice najavio za sredu, 23. jul.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Konjufca: Tražimo da počnu pregovori o članstvu Kosova u EU, sa Srbijom međusobno priznanje
11.05.2026.•
0
Ministar spoljnih poslova i dijaspore Kosova Gljauk Konjufca izjavio je u Briselu da Kosovo traži ravnopravan i pravičan tretman od EU, naglasivši da je "zemlja spremna da ide napred u okviru meritokratskog procesa".
Kos: Srbija od usvajanja "Mrdićevih zakona" nije dobila ni evro od EU
11.05.2026.•
3
"Imam jasnu poruku, u Evropskoj uniji ima mesta za sve zemlje sa Zapadnog Balkana", rekla je komesarka za proširenje Marta Kos dolazeći na sastanak Saveta EU za spoljne poslove u Briselu.
Rektor Đokić: Nisam ni lider ni predstavnik studenata, oni samostalno odlučuju
11.05.2026.•
16
Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić oglasio se, kako je naveo, povodom kontinuiranog nastojanja pojedinih aktera da ga predstave kao lidera ili predstavnika studenata.
Srbija možda rekorder po najmanjoj inspekciji na svetu: "Posao obavlja 'pola' čoveka"
11.05.2026.•
4
Možda ste pomislili da je inspekcija za informacionu bezbednost koja broji dva inspektora najmanja u našoj zemlji. Međutim, imamo još manju.
Digitalne dozvole, usklađivanje kazni i zabrana vožnje u celoj EU - šta će važiti za vozače iz Srbije
11.05.2026.•
7
EU priprema jednu od najvećih reformi saobraćajnih propisa poslednjih decenija - od digitalnih vozačkih dozvola i novih pravila za mlade vozače, do usklađivanja kazni i zabrana vožnje koje će važiti u svim članicama.
Đedović Handanović: Čekamo novi predlog MOL-a, Srbija ima i plan B i plan C
10.05.2026.•
10
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da očekuje u najkraćem mogućem roku novi predlog kompanije MOL u vezi sa Naftnom industrijom Srbije (NIS).
Gordana Vujović nova direktorka Muzeja Jugoslavije
10.05.2026.•
2
Vlada Srbije imenovala je Gordanu Vujović za vršioca dužnosti direktora Muzeja Jugoslavije, objavljeno je u Službenom glasniku.
Zabrane na papiru: Krši li Srbija embargo na oružje i moratorijum na vojne vežbe?
10.05.2026.•
12
Odluka Srbije o obustavi izvoza municije, doneta prošle godine, ponovo je u centru pažnje zbog sumnji da se zaobilazi u praksi.
Požar na deponiji smeća kod Jagodine
10.05.2026.•
2
Požar na regionalnoj sanitarnoj deponiji neopasnog komunalnog otpada "Gigoš" kod Jagodine izbio je danas oko 16 časova, javlja RTS.
Kovačević: Vlast svesno zaglupljuje narod, glava države - vucibatina
10.05.2026.•
25
Dramski pisac Siniša Kovačević izjavio je "da je u Srbiji na snazi gebelsovski model: sve što ti se kod tvojih ne dopada prepiši njima, a sve što ti se kod njihovih dopada prepiši svojima".
Kamioni čekaju oko četiri sata da napuste Srbiju
10.05.2026.•
1
Teretna vozila na graničnim prelazima Batrovci i Šid ka Hrvatskoj čekaju na izlazu iz Srbije četiri sata, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Studentski protest završen ispred Rektorata: Građani pozvani na veliki skup 23. maja
10.05.2026.•
23
Studentski protest "(Ne)bojte se, i dalje smo tu" završen je popodne ispred zgrade Rektorata Univerziteta u Beogradu.
Miloš Jovanović opet izabran za predsednika Novog DSS-a
10.05.2026.•
10
Skupština Nove Demokratske stranke Srbije (Novi DSS) odlučila je danas da će Miloš Jovanović ostati na čelu te partije.
Hakovan sistem za plaćanje u apoteci u Beogradu: Moguće curenje podataka sa kartica kupaca
10.05.2026.•
8
Apoteka Srbotrejd objavila je na svom sajtu da su u okviru dela processa onlajn plaćanje na sajtu apoteke identifikovali neautorizovani kod.
Upozorenje RHMZ-a: U ponedeljak i utorak pljuskovi, grmljavina i olujni vetar
10.05.2026.•
1
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) objavio je upozorenje za područje Srbije na kratkotrajne vremenske nepogode za ponedeljak i utorak, 11. i 12. maj.
BIRODI prijavio Vučićev intervju: Obratili se Ustavnom sudu, REM-u i tužilaštvima
10.05.2026.•
20
Biro za društvena istraživanja (BIRODI) podneo je predstavke nadležnim institucijama povodom javnih izjava predsednika države Aleksandra Vučića iznetih u intervjuu emitovanom na Informer televiziji od 5. maja ove godine.
Najavljeno smanjenje državnog aparata i članova Vlade: Poruka da vanredni izbori ipak nisu tako blizu?
10.05.2026.•
21
Drastično smanjenje broja članova Vlade, državnih sekretara, pomoćnika ministara, kao i njihovih aparata - prva je tačka plana za Srbiju koji je objavio predsednik Aleksandar Vučić.
Studentski skup 23. maja na Slaviji: Pokušaj ponavljanja ranije masovnosti ili nova faza
10.05.2026.•
26
Nakon zatišja tokom zimskih meseci i rada "u pozadini", studenti u blokadi otvaraju novu "letnju sezonu okupljanja", sa prvim velikim skupom 23. maja na Slaviji.
"Povratak srpsko-vizantijskoj tradiciji, tamnija boja znak ozbiljnosti države": Heraldičar o izmenama pasoša
10.05.2026.•
43
Srbija dobija novi pasoš - kako će da izgleda i šta poručuju njegovi simboli?
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar