
EDS podseća građane: Do 6. avgusta sami možete očitati struju i to prijaviti preko aplikacije
Elektrodistribucija Srbije (EDS) pozvala je korisnike, koji to žele, da od 1. do 6. u mesecu sami prijave stanje brojila u aplikaciji ED Srbije na Android ili Ajfon telefonima.

Foto: Pixabay
Više od 400.000 korisnika već je instaliralo aplikaciju na svoje telefone, a za sadašnje i buduće korisnike dostupna je unapređena verzija u kojoj se memorišu podaci za više brojila, navedeno je u saopštenju EDS.
Kako je istaknuto, aplikacija je dostupna na Google Play, App Store, Huawei AppGalery.
Posle instaliranja aplikacije na početnom ekranu, potrebno je izabrati svetlo plavu ikonicu "prijava stanja brojila", zatim u prozorčiću odabrati polje "moja merna mesta", izabrati opštinu, popuniti osnovne podatke i poslati slike stanja brojila.
Iz Elektrodistribucije Srbije navode da, ukoliko neko nije siguran da li je sve uradio kako treba, može to da proveri jednim klikom, te da je samo potrebno izabrati polje na kojem piše "Da li sam uspešno poslao prijavu?" i uneti šifru mernog mesta. Tako korisnik može dobiti informaciju kada i koje podatke o stanju brojila je poslao.
Iz Elektrodistribucije Srbije objašnjavaju da bi stanje brojila koje se šalje preko aplikacije ED Srbije bilo prihvaćeno, savet je da korisnici provere da li fotografišu brojilo za koje šalju prijavu i da slikaju celo brojilo.
"Moguće je prijaviti stanje više brojila sa jednog telefona, na primer i za stan, vikendicu, ali i za kuću u kojoj vam žive roditelji, samo se doda novo na kartici 'moja merna mesta' i pri sledećem slanju ne mora da se traži šifra mernog mesta po računu za električnu energiju", istaknuto je u saopštenju.
Takođe, brisanje mernog mesta je jednostavno, jer je potrebno samo pritisnuti odjava.
Dodaju da je samostalno slanje stanja brojila mogućnost za korisnike koji to žele, nije obaveza.
Iz Elektrodistribucije Srbije poručuju da svi koji još nisu slali stanje ili misle da je teško, mogu pročitati detaljno uputstvo u aplikaciji i na sajtu www.elektrodistribucija.rs.
Stanje brojila može da se prijavi i na internet stranici Elektrodistribucije Srbije za one kojima je draži veći ekran, a na istom mestu mogu da se pronađu kontakti za slanje mejlom, istaknuto je u saopštenju.
Za one koji više vole starije tehnologije, stanje brojila može da se prijavi i preko novoformiranog kontakt centra besplatnim pozivom na 0800 360 300 za celu Srbiju ili može da se dostavi lično na šaltere EDS.
Za korisnike koji imaju ugrađena pametna brojila stanje daljinski očitava isključivo EDS jednom mesečno.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Pojačan saobraćaj ka Nišu i na graničnim prelazima
03.08.2025.•
0
Pojačan je intenzitet saobraćaja na auto-putu ka Nišu i na graničnim prelazima sa Severnom Makedonijom i Bugarskom, kao i na auto-putu iz smera Hrvatske, saopštio je Auto moto savez Srbije (AMSS).
Počeli da važe novi iznosi minimalnih akciza za cigarete
03.08.2025.•
1
Od avgusta važe novi iznosi minimalnih akciza za cigarete, duvan za pušenje i ostale duvanske prerađevine, odnosno rezani duvan i duvan za lulu, na osnovu odluke koju je donela Vlada Srbije.
Vladimir Đukanović: Nisu normalni što hapse Momirovića, ako je tačno za njega - moraće celu Vladu da privedu
03.08.2025.•
4
Visoki funkcioner Srpske napredne stranke Vladimir Đukanović negirao je da su učesnici protesta, koji su od beogradske Autokomande krenuli duž Ulice vojvode Stepe u pravcu Trošarine, zapravo protestovali ispred njegove
Vladimir Kokanović imenovan za v.d. direktora Uprave za saradnju s dijasporom
03.08.2025.•
1
Vlada Srbije imenovala je Vladimira Kokanovića za vršioca dužnosti direktora Uprave za saradnju s dijasporom i Srbima u regionu u Ministarstvu spoljnih poslova, objavljeno je u Službenom glasniku.
Infrastruktura železnice: Kretanje po pruzi i kolosecima zabranjeno i opasno
03.08.2025.•
1
Kretanje po pruzi i zadržavanje na kolosecima je izuzetno opasno po život, posebno imajući u vidu leto, visoke temperature i turističku sezonu, ali je i strogo zabranjeno, saopštila je "Infrastruktura železnica Srbije".
VIDEO Završen potest studenata i zborova u Beogradu: "Pravda spava, vi nećete"
02.08.2025.•
1
Protest “Pravda spava, vi nećete” koji je počeo u 20 časova na kružnom toku kod Autokomande u Beogradu, završen je oko 22.30h.
VIDEO: Studenti, građani i ratni veterani u Novom Pazaru blokirali magistralu ka Crnoj Gori
02.08.2025.•
9
Studenti Državnog univerziteta u Novom Pazaru, ratni veterani i žitelji tog grada blokirali su magistralni put koji vodi ka Crnoj Gori.
Mladić teško povređen, sumnja se da je gurnut niz stepenice
02.08.2025.•
0
Mladić star 23 godine teško je povređen oko 18 časova u Beogradu.
Macut i Porfirije o presudi Dodiku: Usmerena protiv srpskog naroda, dovodi u pitanje njegov opstanak u BIH
02.08.2025.•
8
Premijer Srbije Đuro Macut ocenio je da je pravosnažna presuda predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodika usmerena "ne samo protiv jednog čoveka, već protiv institucija Republike Srpske i čitavog srpskog naroda".
Putevi Srbije: Ne otvarajte SMS poruke o nenaplaćenoj putarini ili prekoračenju brzine
02.08.2025.•
3
Javno preduzeće "Putevi Srbije" upozorili su građane i vozače da ne otvaraju SMS poruke o nenaplaćenoj putarini ili prekoračenju brzine, jer je u pitanju prevara.
Dačić: Dva aktivna požara u okolini Negotina, jedinicama nedostaje ljudstvo
02.08.2025.•
1
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su na teritoriji Negotina aktivna dva požara, da tamošnjim jedinicama nedostaje ljudstvo.
Uhapšen muškarac u Leskovcu: Policija mu u stanu našla više od kilograma kokaina
02.08.2025.•
0
Policija je u Leskovcu uhapsila M.M. (36) iz tog grada, zbog sumnje da se bavio prodajom narkotika, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Zagorka Dolovac nije prisustvovala sednici Saveta za nacionalnu bezbednost - zašto?
02.08.2025.•
11
Hapšenje 12 osoba u vezi sa korupcijom na projektu rekonstrukcije pruge Novi Sad - Subotica, nije bilo tema današnjeg Saveta za nacionalnu bezbednost.
Zastoj na više graničnih prelaza: Najduže se čeka na Gradini i Batrovcima
02.08.2025.•
0
Sve kategorije vozila na prelazu Gradina sa Bugarskom na izlaz iz zemlje čekaju dva sata, a na ulaz oko pola sata, isto koliko i na granici sa Hrvatskom kod Batrovaca, saopštili su "Putevi Srbije".
Predsednik Republike o hapšenjima: Glavni potpisnik nije ni diran, Momirovića i Vesića priveli ni zbog čega
02.08.2025.•
33
Predsednik republike Aleksandar Vučić izjavio je da je nalog za privođenje ministra Tomislava Momirovića i Gorana Vesića bio izdat "ni zbog čega" i da je to, kako je kazao, "skandalozno".
Studenti pozvali na blokadu Autokomande: "Pravda spava, vi nećete"
02.08.2025.•
5
Studenti u blokadi pozvali su građane na blokadu Autokomande u 20 časova.
Promovisani najmađi oficiri Vojske Srbije
02.08.2025.•
11
Svečanim defileom, ispraćajem zastave i naletom vazduhoplova Vojske Srbije u kasarni "General Jovan Mišković" na Banjici, promovisani su najmlađi oficiri Vojske Srbije.
Šta je poručio Vučić koalicionim partnerima: "Sviđa im se - sviđa, ne sviđa im se - baš me briga"
02.08.2025.•
5
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kaže da se Socijalistička partija Srbije i SDP Rasima Ljajića "uvek žale da im je teško mada imaju sve privilegije, od direktorskim mesta, a nikad nisu izneli jasan stav o nečemu".
Vučić: Srbija ne prihvata presudu suda BiH o Dodiku
02.08.2025.•
28
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je, posle sednice Saveta za nacionalnu bezbednost, da Srbija ne prihvata odluku suda u BiH kojom je osuđen predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.
Advokat Tomislava Momirovića: Posao ministra radio je časno i pošteno
02.08.2025.•
11
U tužilaštvu za organizovani kriminal u toku su saslušanja osumnjičenih da su prilikom projekta "Modernizacija i rekonstrukcija pruge Novi Sad - Kelebija", oštetili budžet Srbije za više od 115 miliona dolara.
Komentari 6
Maja
Neću
Novosadjanka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar