Novi protest studenata danas u Beogradu: "U ponedeljak sve staje"

Studenti u blokadi održaće danas, 8. septembra protest "Indeks jači od pendreka".
Novi protest studenata danas u Beogradu: "U ponedeljak sve staje"
Foto: 021.rs

"U ponedeljak sve staje. Ponedeljak ne sme biti samo još jedan radni dan. Vidimo se na ulici", rekli su studenti u najavi na Instagramu.

Okupljanje je od 14 časova ispred zgrade Vlade Srbije.

Šetaće se do Palate pravde do zgrade Jedinice za obezbeđenje određenih ličnosti i objekata, kao i do Sektora unutrašnje kontrole Ministarstva unutrašnjih poslova.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Mirjana

    08.09.2025 13:00
    Dosta je bilo
    Učenici i studenti treba da se posvete svom osnovnom zadatku – učenju. Njihova dužnost je da stiču znanje, završe školu i kroz obrazovanje i rad steknu iskustvo koje će im omogućiti da jednog dana doprinesu boljitku države i naroda. Mesto im je u školskim klupama, a ne na ulici, gde često svojim ponašanjem remete red i mir, i maltretiraju obične građane koji pošteno rade i ne žive na račun drugih.

    Neradnici treba da prestanu da traže izgovore i da pronađu posao kako bi zarađivali za život svojim radom. Svako ko je sposoban za rad, dužan je da doprinosi društvu, a ne da se oslanja na tuđi trud i žrtvu.

    Svi koji se ne pronalaze u radu, učenju i doprinosu zajednici – neka slobodno potraže svoju sreću u nekoj drugoj zemlji, gde će možda imati mogućnost da se ponašaju onako kako misle da je ispravno. Srbija mora biti zemlja reda, rada i poštovanja osnovnih vrednosti.
  • Мира

    08.09.2025 12:50
    Стварно је доста
    Сви који су незадовољни животом у Србији, могу да купе карту у једном правцу и преселе се тамо где им више одговара. Тамо нека протестују. Мислим да је доста и да нико нема право да ме малтретира, јер ја и остали који не мислимо као они, имамо право на другачији начин живота.Желим да живим и радим нормално.
  • Ž. K.

    08.09.2025 11:28
    Pitanje za predsednika
    Htela bih da pitam Vučića da li mogu da obučem gaće koje ja hoću ili moram prvo da se obratim njemu za dozvolu?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija