Otac Pavla Cicvarića: Vučinić po nalogu govorio o ubistvu, po nalogu se i izvinio
Radovan Cicvarić, otac studenta Pavla Cicvarića o čijem ubistvu je na TV Informer govorio naprednjak Siniša Vučinić, rekao je da nova izjava Vučinića ne umiruje niti je shvataju kao izvinjenje.
On ističe da je Vučinić po nalogu vrha vlasti govorio o ubistvu Pavla, kao što se po nalogu i izvinio pošto je događaj dobio veliki medijski odjek.
"Izjava Vučinića da je je izvučen iz konteksta ne umiruje, niti je shvatamo kao izvinjenje porodici zato što tog izvinjenja nema", rekao je otac Pavla Cicvarića u razgovoru za N1.
Istakao je da su Vučinićeve reči izgovorene na TV Informer najozbiljnija pretnja i da za to nisu potrebni kriminološki inspektori da bi se znalo.
"Radi se o čoveku koji je već 30 i više godina zapravo službenik DB, oficijano ili ne, zadužen za ovakve stvari. To je čovek koji je iznosio pretnje smrću desetinama ljudi u prethodnih 30 godina, koji je ispred službe bezbednosti zadužen za ovakve prljave stvari. Do poslednjeg minuta slobode branio je Slobodana Miloševića oružjem. I kada se ovakve reči čuju iz usta ovakvog čoveka možemo sa tim pretnjama da se suočimo na najozbiljniji mogući način", kazao je otac studenta.
On je podsetio da je Vučinić u 30 sekundi imenom i prezimenom pet puta pomenuo Pavlovo ime, a da je pre emisije, po sopstvenom priznanju, to ime zapisao na papir.
"Nema izgovora da se radi o nasumično izvučenom imenu. Ovo je ciljana pretnja, potpuno pripremljena, verovatno naređena iz nekog višeg nivoa, iz vrha vlasti i rukovodstva SNS. A što se tiče izvinjenja, to ne shvatmao kao izvinjenje. Nije nam pregazio travnjak ili obrao dve hrizanteme, on je ugrozio našeg sina i uneo osećaj nemira i nesigurnosti u porodicu", istakao je Radovan Cicvarić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić osudio je izjavu Vučinića i rekao da će nadležni dobiti nalog da provere da li se nešto krije iza tih tvdnji.
Radovan Cicvarić kaže da porodicu i njegovog sina nije kontaktirala nijedna državna institucija, a da predsednikove reči ne uzima kao iskrene.
"Zato što verujemo da je i istupanje na televiziji Vučinića bilo po nalogu najvišeg vrha vlasti, kao što je upućivanje ovih izvinjenja i to mu je naređeno da uradi zato što se u javnosti digla velika pažnja i razumeli su da to nije dobro za njih", kazao je Cicvarić.
Otac kaže da su preduzeli mere da se obezbedi sigurnost za njegovog sina, studenta Fakulteta političkih nauka u Beogradu, ali i određene pravne radnje.
"Grupa užičkih advokata podnela je jednu krivičnu prijavu, danas će to i u Beogradu da urade. Napravljena je jedna strategija kako da se sve to uradi. To su stvari koje mi možemo da uradimo i radimo ih. Ali hoću da naglasim da je i bez tih krivičnih prijava javno tužilaštvo, bez ikakve naše inicijative, dužno po zakonu da samostalno inicira određene radnje iz njihove nadležnosti. Mi nismo upoznti da se to dogodilo", rekao je otac.
Komentarišući podršku javnosti njegovom sinu, Radovan kaže da je ona važna i to ne samo u ovom slučaju.
"Na odgovornost svima nama je da pokušamo da ovo što se sada trenutno dešava ne pokazujemo kao izolovnani slučaj - jer on to nije. On je paradigma onoga što ova vlast jeste. Mi moramo da kada govorimo o Pavlu da govorimo o Lazaru, o Mili Pajić, o Dorotei, o desetinama zarobljenih i prognanih ljudi, o slomljenim vilicama, o mladim ljudima koji su udareni kolima na skupovima. Tek tada i na takav način možemo doći do toga da razumemo da živimo u zemlji koja je u toj meri ogrezla u represiju i diktaturu da je počela da poprima obrise najgorih diktatura koje pamtimo. Verujem da je to jedini način na koji treba posmatrati Pavlov slučaj, slučaj momka koji je u bukagijama doveden na sahranu svoga oca, potpuno poniženje da ga na očevu sahranu dovode na takav način", zaključio je Radovan Cicvarić.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Širi se Beograd na vodi: Planirana višespratnica od 120 metara i blok od 18 zgrada
05.05.2026.•
0
Beograd na vodi, kao jedan od najznačajnijih urbanih razvojnih projekata u regionu se širi.
U radnu grupu za izmenu "Mrdićevih zakona" imenovan i - Uglješa Mrdić
05.05.2026.•
5
Ministarstvo pravde postavilo je Uglješu Mrdića u Radnu grupu za izmenu takozvanih "Mrdićevih zakona".
Brnabić: Srbija lobira za evropski put
05.05.2026.•
5
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je u Kopenhagenu, na konferenciji predsednika parlamenata EU i zemalja kandidata, da Srbija lobira za evropski put.
Macut: Nisam uticao na rad fakulteta
05.05.2026.•
4
Premijer Srbije Đuro Macut naveo je da izbor za dekana Medicinskog fakulteta Univeziteta u Beogradu treba da "bude ono što i treba da bude, isključivo odluka o budućnosti fakulteta, a ne refleksija dnevne politike".
Analitičar Anđelković: Čak i da namesti izbore - jedna stvar bi Vučiću pokvarila sreću
05.05.2026.•
33
O prevremenim izborima se priča kao da će biti održani sutra, iako niko ne zna ni tačan datum ni njihov obim, odnosno da li će biti održani samo parlamentarni, samo predsednički izbori, ili će biti objedinjeni.
Generalni sekretar Ministarstva spoljnih poslova objašnjava zašto se menja izgled srpskog pasoša
05.05.2026.•
23
Usvojene su izmene dizajna pasoša Srbije. U izmenama pravilnika o obrascima pasoša promenjena je boja korica pasoša, prilagođen je grb, a svaka od 32 stranice putne isprave imaće drugačiji dizajn.
U Donjoj Gušterici na Kosovu grupa albanskih mladića pretukla Srbina
04.05.2026.•
10
Nepoznata grupa albanskih mladića fizički je napala danas pre podne Miroslava Gudžića iz Dobrotina, sa kojim se susrela na putu za Donju Guštericu kod Lipljana, videvši ga u automobilu srpskih tablica.
Devojčica teško povređena na putu Ivanjica-Guča
04.05.2026.•
0
Devetogodišnja devojčica teško je povređena danas na putu Ivanjica-Guča, javljaju beogradski mediji.
Samo Vučić, svuda Vučić: Dojče vele o tome kako srpska vlast tretira medijski prostor
04.05.2026.•
15
Na Dan slobode medija 3. maja, Srbija je vrlo blizu toga da u njoj odjekuje samo propaganda.
Samo 18 odsto nastavnika u Srbiji zadovoljno platom: Gde smo u odnosu na međunarodni prosek?
04.05.2026.•
13
Srbija se nalazi u grupi zemalja čiji su nastavnici najmanje zadovoljni svojim primanjima, pokazuju rezultati istraživanja TALIS 2024.
Milivojević: Opozicija sada "umesto samoodbrane" treba nedvosmisleno da podrži studentsku listu
04.05.2026.•
2
Predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević rekao je da zahtevi protesta "Srbija protiv nasilja" nisu ispunjeni ni za tri godine, te da opozicija sada "umesto samoodbrane" treba da podrži studentsku listu.
BIRODI: Dualno obrazovanje administrativno uspešno, ali uz manjak transparentnosti
04.05.2026.•
0
Biro za društvena istraživanja (BIRODI) saopštio je da sistem dualnog obrazovanja u Srbiji funkcioniše kao administrativno uspešan model.
Održan drugi sastanak Radne grupe za usklađivanje Mrdićevih zakona
04.05.2026.•
1
Radna grupa za pripremu izmena zakona iz oblasti pravosuđa u cilju usklađivanja sa preporukama eksperata Venecijanske komisije održala je danas drugi sastanak, navodi se u saopštenju koje prenosi RTS.
AMSS: Bez zadržavanja za putnička vozila na graničnim prelazima
04.05.2026.•
0
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da putnička vozila na graničnim prelazima prolaze bez zadržavanja.
Sindikat socijalne zaštite traži novi ugovor: Radnici ostali bez radno-pravne zaštite
04.05.2026.•
2
Sindikat zaposlenih u socijalnoj zaštiti danas je protestovao zbog prestanka važenja Posebnog kolektivnog ugovora za zaposlene u tom sektoru i tražio od reosornog ministarstva da hitno stvori uslove za usvajanje novog.
Lutovac: Studentski pokret "održava vatru", sprema se da vrhunac kampanje tempira kada budu raspisani izbori
04.05.2026.•
1
Bivši predsednik Demokratske stranke (DS) Zoran Lutovac ocenio je da studentski pokret "održava vatru" sadašnjom kampanjom "Studenti pobeđuju".
Izvoz iz Srbije: U hrani nađeni aflatoksin, trihineloza i metalna žica
04.05.2026.•
29
Šest namirnica izvezenih iz Srbije na tržište Evropske unije označeno je nebezbednim u prvom kvartalu 2026. godine.
Tokom prvomajskih praznika policija otkrila više od 24.000 saobraćajnih prekršaja
04.05.2026.•
2
Pripadnici saobraćajne policije su u periodu od 30. aprila do 3. maja kontrolisali 42.251 vozilo i otkrili 24.359 prekršaja.
SNS formirao vlast u Lučanima, izabrani predsednik opštine i Skupštine
04.05.2026.•
1
Na konstitutivnoj sednici u Lučanima za novog predsednika Opštine izabran je Milija Milenković, a za predsednika lokalne Skupštine Miloš Jovičić, funkcioneri Srpske napredne stranke (SNS).
Komentari 2
A
Ненад
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar