Nastavljeno suđenje u predmetu "Jovanjica": Koluvija ponovo izostao
Suđenje u postupku "Jovanjica" nastavljeno je danas nakon gotovo tri meseca pauze, bez Predraga Koluvije, optuženog da je organizovao grupu koja je uzgajala više od tonu i po marihuane.
Foto: 021.rs (ilustracija)
Kako piše KRIK, Specijalnom sudu u Beogradu fokus novinara danas nije bio na onome što se dešavalo u sudnici u kojoj su advokati pokušavali da ospore dokaze - fotografije marihuane otkrivene na imanju "Jovanjice", kao i predmete i dokumentaciju pronađene u prostorijama ove firme.
Njihova pažnja bila je usmerena na to da li će se i kada vlasnik "Jovanjice", optuženi Predrag Koluvija, pojaviti na suđenju. Očekivali se da predsednik sudskog veća Zoran Ganić objasni šta se dešava sa veštačenjem Koluvijine medicinske dokumentacije koje je ranije tražio.
Koluvija, naime, navodno ima zdravstvenih problema zbog kojih ne može da dolazi na suđenje i mora da miruje. Ipak, iako je lošeg zdravstvenog stanja za sud, nije za neke druge društvene aktivnosti - tako je viđan u javnosti, između ostalog, i na koncertu Jelene Tomašević, kako je ranije pisao BIRN.
Sumnjajući da njegovo zdravstveno stanje zapravo i nije toliko loše i da ga koristi kao izgovor da ne dolazi na suđenja, sudija Ganić naložio je da sudski veštaci analiziraju Koluvijinu medicinsku dokumentaciju i procene da li može da učestvuje na suđenju. Dok se to ne desi, postupak protiv Koluvije je razdvojio, da ne bi značajno usporio glavno suđenje.
S obzirom da sudija Ganić danas uopšte nije pomenuo veštačenje, tužilac Saša Drecun zatražio je na samom kraju suđenja da Koluvija bude vraćen u ovaj postupak.
"Koluvija se preko društvenih mreža svakodnevno javlja i obaveštava javnost o svojim kretanjima i posećuje sajmove i gostuje u podkastima. Ukazujem na potrebu spajanja postupka i da se obezbedi njegovo prisustvo na suđenju", rekao je Drecun.
Na ovo je reagovao Koluvijin advokat Aleksandar Živanović rekavši da postoji razlika između Koluvijinog prisustva u sudu i na drugim događajima.
"Pravimo razliku između kulturno-umetničkog događaja gde se pojavljuje kao posmatrač i suda gde se vodi postupak protiv njega i gde mu je zaprećena najstroža kazna. Okrivljeni tu treba da se brani, a ne samo da dođe i da posmatra tužioca, advokate, sudiju, već da se brani. To se ne može porediti", rekao je Živanović.
Sudija Ganić obrazložio je potom da veštačenje Koluvijine dokumentacije nije gotovo, kao i da je u međuvremenu dobio lekarsku dokumentaciju da je Koluvija imao još neku intervenciju.
"Ukoliko mi do kraja nedelje ne dođe vestačenje pisaću dopis da se to ubrza i uradi po naredbi, sačekaću do kraja nedelje. Postupak je razdvojen (u odnosu na Koluviju) i to nije predmet današnjeg postupka", rekao je sudija verovatno misleći, između ostalog, na posetu Koluvije sajmu naoružanja, što je on objavio na svojim društvenim mrežama.
Kako su ranije naveli advokati Predraga Koluvije, on je imao problema sa srcem, zbog čega je u Kliničkom centru operisan i ugrađen mu je pejsmejker, te mu je određeno strogo mirovanje.
Koluvija je u međuvremenu pokrenuo biznis i bavi se, kako se sam hvali na društvenim mrežama, uzgajanjem industrijske konoplje i proizvoda koji je sadrže.
Ceo tekst KRIK-a pročitajte OVDE.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Nauru će učestvovati na Ekspu 2027
17.01.2026.•
0
Republika Nauru, ostrvska država u srcu Okeanije, potvrdila je učešće na specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027, saopštilo je danas preduzeće Ekspo 2027 doo.
Monarhisti: Srbi na Kosovu postali stranci u rođenoj zemlji zahvaljujući režimu
17.01.2026.•
0
Savez Monarhisti - Pokret za Kraljevinu Srbiju upozorio je da primena Zakona o strancima na Kosovu i Metohiji stavlja Srbe u poziciju stranaca u sopstvenoj zemlji.
Izbori 2026: Vučić odugovlači, studenti jačaju kampanju
17.01.2026.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odlaže izbore, ali je neizvesno koliko mu to ide u prilog. Studenti se bave jačanjem logistike, dok se izvesno spremaju još neke opozicione kolone. Da li je to dovoljno za pobedu?
Ministarstvo: Kvar na deponiji Duboko izazvao izlivanja procednih voda u Turski potok
17.01.2026.•
0
Ministarstvo zaštite životne sredine saopštilo je da je sinoć uspešno saniran kvar u sabirnom šahtu lagune na deponiji "Duboko" kod Užica, zbog kojeg je došlo do izlivanja procednih voda u Turski potok.
EPS produžio rok za ostvarivanje popusta za decembarske račune
17.01.2026.•
0
Kompanija "Elektroprivreda Srbije" (EPS) saopštila je da je do 24. januara produžila rok za ostvarivanje popusta od sedam odsto za decembarske račune.
Mrdić: "Zbog lošeg rada tužilaštva neke stvari moraju da se menjaju"
17.01.2026.•
0
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Uglješa Mrdić, predlagač izmene seta pravosudnih zakona o kojima poslanici raspravljaju, rekao je danas da se nada promenama i u Zakonu o Tužilaštvu za organizovani kriminal (TOK).
Dolovac: Predložene izmene zakona urušavaju nezavisnost javnog tužilaštva
17.01.2026.•
0
Ambasadorka Nemačke u Srbiji, Anke Konrad, izrazila je zabrinutost zbog navedenih predloženih izmena i dopuna pravosudnih zakona.
Janjić: Ana Brnabić će biti u Srbiji tokom posete misije Evropskog parlamenta
17.01.2026.•
2
Poslanik stranke Srbija centar (SRCE) Stefan Janjić objavio je na društvenoj mreži Iks da će predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić ipak biti u Srbiji za vreme posete misije Evropskog parlamenta.
Osumnjičen za krađu novca iz crkve u Kragujevcu
16.01.2026.•
1
Kragujevačka policija uhapsila je B. M. (36) iz okoline Jagodine, koji je osumnjičen za krađu.
MUP: Saobraćajna policija će narednih dana pojačati kontrole
16.01.2026.•
2
MUP apeluje na vozače da dosledno poštuju saobraćajne propise, koriste propisanu zimsku opremu, prilagode brzinu stanju kolovoza i vremenskim uslovima i održavaju bezbedno odstojanje, kako bi se smanjio rizik od udesa.
Vlada Srbije: Bela tehnika za opštine koje su proglasile vanrednu situaciju
16.01.2026.•
0
Vlada Srbije je danas odlučila da lokalne samouprave koje su 12. januara imale proglašenu vanrednu situaciju zbog snežnih padavina, a prema spiskovima prijave štete, dobiju male kućne aparate i belu tehniku.
U Sopotu pronađeno beživotno telo muškarca
16.01.2026.•
0
Telo muškarca pronađeno je danas u šumi kod Ripnja, sela u beogradskoj opštini Sopot, javljaju mediji.
Direktor Srbijavoza: Otvaranje pruge do Budimpešte do 15. marta, osam polazaka dnevno, dva direktno za Beč
16.01.2026.•
25
Vršilac dužnosti direktora Srbijavoza Ljubiša Pejičić izjavio je da se puštanje u saobraćaj pruge između Beograda i Budimpešte očekuje između 20. februara i 15. marta.
Sindikat: Lončar kaže da je vlada dala novac za plate u Apoteci Beograd, zaposleni ih nisu dobili
16.01.2026.•
2
Predstavnica sindikata rekla je da je ministar Zlatibor Lončar na sastanku sa zaposlenima u "Apoteci Beograd" kazao da je iznenađen što im nije isplaćeno 500 miliona dinara koje je Vlada Srbije dala za njihove plate.
Firma u vlasništvu izdavača tabloida Alo kupila užičku "Televiziju 5"
16.01.2026.•
0
Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) saopštila je da je užičku "Televiziju 5" kupila firma u vlasništu preduzeća koje izdaje list "Alo".
Baro nakon sastanka sa Vučićem: Srbija i Francuska dele uverenje u snažnu Evropu
16.01.2026.•
1
Ministar spoljnih poslova Francuske Žan-Noel Baro objavio je danas posle sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem da Francuska i Srbija imaju zajedničko uverenje u snažnu i suverenu Evropu.
Evroparlamentarac Brandšteter: Ostajemo posvećeni demokratskim težnjama građana Srbije
16.01.2026.•
0
Evroparlamentarac Helmut Brandšteter iz poslaničke grupe Renew Europe izjavio je za 021.rs da će delegacija Evropskog parlamenta tokom predstojeće posete Srbiji razgovarati sa predstavnicima medija i različitim akterima.
Italijanski mediji: Policija pomešala srpskog konzula sa beguncem
16.01.2026.•
4
U Trstu je zamalo došlo, kako pišu italijanski mediji, do diplomatskog skandala u kom su učestvovali policija i srpski konzul.
Izmene pravosudnih zakona: "Cilj je multiplikacija malih 'Stefanovića' i 'Miloševića'"
16.01.2026.•
4
Izmene pravosudnih zakona u Skupštini Srbije nisu neke velike promene za režim, već "fino štelovanje", na osnovu "problema" koje je vlast uočila po sebe prethodnih godinu, dve, kaže advokat Jovan Rajić.
Komentari 2
pera
sale
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar