Ambasadorka Izraela u Beogradu o napadu na Iran: Ovaj rat će učiniti Izraelce bezbednijim

Ambasadorka Izraela u Beogradu Avivit Bar-Ilan rekla je da je cilj američko-izraelske vojne operacije protiv Irana da se potpuno eliminiše egzistencijalna pretnja njenoj zemlji.
Ambasadorka Izraela u Beogradu o napadu na Iran: Ovaj rat će učiniti Izraelce bezbednijim
Foto: Screenshot (RTS)
Ambasdorka je rekla za RTS da je sigurna da će ovaj rat na kraju učiniti Izraelce bezbednijim, kao i da je pre pokretanja operacije data "istinska šansa pregovorima" sa Iranom.
 
"Pretnja Izraelu i regionu je velika, rešeni smo da nastavimo sa ovom vojnom operacijom dok ne uspemo da eliminišemo ovu egzistancijalnu pretnju", rekla je ambasadorka.
 
Ona je naglasila da Izraelci ovog puta imaju vazdušnu nadmoć, i takođe dodala da gađaju samo "režim i vojne štabove" kako bi se eliminisala ta pretnja i "stvorili uslovi da iranski narod dobije bolju budućnost", te da, kako je ukazala, iranski režim gađa gusto naseljene civilne oblasti.
Dodala je da je Izrael ponosan na zajedničku vojnu operaciju sa partnerima Amerikancima kako bi se eliminisala ta pretnja jer, kako je rekla, nije to pretnja samo Izraelu, već se preti i izraelskim susedima i prijateljima u regionu Persijskog zaliva a neke rakete su dospele i do Kipra koji je evropska država.
 
Govoreći o početku napada na Hezbolah u Libanu, ambasadorka je rekla da ih je Izrael počeo tek nakon što je Hezbolah odlučio da podrži režim u Iranu i napadne Izrael. Kazala je da je i libanska vlada osudila ponašanje Hezbolaha i tražila njihovo razoružanje.
Ona je izrazila uverenje da su zaista dali istinsku šansu pregovorima, ali da je deo iranske pregovaračke taktike bio da iskoriste tu priliku da prikupe još projektila te da su Iranci od rata u junu prošle godine proizvodili desetine projektila mesečno.
 
"Kada su Amerikanci shvatili da su pregovori iscrpljeni, imali smo obaveštajne podatke da je namera iranskog režima da sakrije te projektile i nuklearni materijal i ovo je bio preventivni napad kako bismo sprečili sakrivanje tog oružja", rekla je ambasadorka.
 
Izrazila je uverenje da je rat u zajedničkom interesu Izraela i njegovih suseda iz Persijskog zaliva i da donosi "novu nadu i veliku šansu za drugačiji, novi Bliski istok".
 
Ambasadorka je rekla da je protekla noć bila mirnija od prethodnih od početka napada na Iran u subotu, ali da je i dalje na snazi vanredno stanje, što znači da svi ostaju kod kuće i blizu skloništa kao i da je vazdušni prostor Izraela zatvoren.
Ukazala je da je bilo mnogo žrtava u Izraelu i da su gađane civilne oblasti u Tel Avivu, Bešedi i drugde a da je najgori napad bio kada je bomba pala na sklonište u kom je poginulo devet ljudi.
 
"Ponosna sam na otpornost izraelskog naroda", rekla je ambasadorka i pokazala aplikaciju koja upozorava građane deset minuta unapred na opasnost i potrebu odlaska u sklonište.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Mira

    03.03.2026 11:52
    Je l?
    Je l se seća neko onog napada Amera jer su imali saznanja o nuklearnom naoružanju pa se ispostavilo da ipak toga nije bilo? Je l se sećate da Izrael ne dozvoljava prolazak konvojima Prve pomoći i dece koja umiru od gladi? Ako ćemo tako, ajmo svi da napadnemo Amere jer oni stalno prave novo naoružanje i stvaraju "nesigurnost" u svetu? Stidite se gospođo!
  • Rajko

    03.03.2026 11:42
    Izrael državica veličine Slovenije ,okružen je islamskim zemljama koje imaju milijardu stanovnika a sve su ih redom napadali i terorisali . Kad tad će im sve to doći na naplatu ...
  • Mika

    03.03.2026 11:38
    Mika
    Doticna ne govori istinu :
    U prehovorima je postignut napredak ali je Izrael ipak napao Iran.
    Izrael je gađao ženski koleđ i ubio 165 djevojčica, gađao nolnicu ubio 45 beba gađao sportsku salu i ubio 21 odbojkašicu i trenera
    Da ne nabrajam dalje ali ovo je Zlo od režima .

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija