ANKETA: Da li je rektor Đokić upravo postao najjači oponent Vučiću?

Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić već mesecima nalazi se na udaru predstavnika vlasti i medija bliskih naprednjacima.
ANKETA: Da li je rektor Đokić upravo postao najjači oponent Vučiću?
Foto: Screenshot
Naprednjaci već duže vreme govore o tome da će se rektor Đokić uključiti u izbornu trku, te da je viđen za jednog od predstavnika studentske liste.
 
Nakon dešavanja na rektoratu u utorak, postavlja se i pitanje da li je upravo Vladan Đokić postao najjači oponent Aleksandru Vučiću na političkoj sceni, u smislu podrške koju bi mogao da dobije u direktno suočavanju. 
Jer dugo se nije desilo da građani spontano počnu da skandiraju nečije ime, a upravo to se dogodilo u Beogradu tokom govora rektora sa balkona zgrade rektorata.
 
Đokić je, čini se, dobio dodatno na popularnost svojom "ležernom" reakcijom prilikom upada UKP-a u njegovu kancelariju, dok se sve prenosilo na Informeru. 
Simpatije je dobio i zbog govor, a neki su otišli dalje, navodeći da je u pitanju istorijski govor.
 
"Završiću onako kako sam počeo - sa istinom. Ova vlast ne napada Univerzitet zato što smo učinili nešto loše. Napada nas zato što smo učinili nešto dobro. Stali smo uz studente. Stali smo uz istinu. Stali smo uz Srbiju.  I to ćemo nastaviti da radimo. Sa resiverima ili bez njih. Nije u zlobi, u znanju je moć", reči su kojima je Đokić zaključio svoj govor.
 
Miloš Vučević i Ana Brnabić odmah su ovo okarakterisali kao politički govor, navodeći da je time najavio početak svoje kampanje.
 
U anketi nam recite da li se rektor Vladan Đokić profilisao kao najjači oponent Aleksandru Vučiću, a u komentarima obrazložite svoj stav.

Anketa

Da li je rektor Đokić upravo postao najjači oponent Vučiću?

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Brundo

    01.04.2026 21:34
    Djokić nije taj jer nije dovoljno radikalan.Ne treba narodu pojedinac koji će da ga vodi.Osim ako ne misilte da je narod stado ovaca kojem treba ovan vodja?Narodu treba pravde.Pošto su institucije koje bi trebale da obezbede pravdu uništene onda narod mora da uzme stvar u svoje ruke i obezbedi pravdu za sebe.Ako to ne uradi osudio je svoje potomke na ropstvo sa doživotnim naprednjacima na doživotnoj vlasti.
  • Jovana

    01.04.2026 19:39
    Mozda ce i pobediti ali tek ste/smo ga onda ugasili ali tu vas cekam.
  • Srbo

    01.04.2026 19:33
    Možda i jeste... Svakako ću ga podržati, ako to bude potrebno... Mislim, da je za skidanje ovog zla sa vlasti, na listi potreban neko poput Novaka Đokovića, s obzirom da vlast ima svo oružje u svojim rukama... Plašim se plitke pameti našeg biračkog tela, koje prihvata svaku njihovu laž kao istinu... I potreban nam je neko ko će njima oduzeti deo birača, jer će deo opozicije sigurno raditi za njih, kao i uvek...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija