Studentski protest završen ispred Rektorata: Građani pozvani na veliki skup 23. maja

Studentski protest "(Ne)bojte se, i dalje smo tu" završen je popodne ispred zgrade Rektorata Univerziteta u Beogradu.
Studentski protest završen ispred Rektorata: Građani pozvani na veliki skup 23. maja
Foto: Beta/Miloš Miškov
Akademci su pozvali građane da ponovo izađu na ulice u subotu, 23. maja, za kada su ranije najavili veliki skup na Trgu Slavija.
 
Studenti i drugi građani su današnje okupljanje počeli u 11.52 časova ispred Pravnog fakulteta odavanjem pošte poginulima od pada nadstrešnice ulaza Železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra 2024.
U povorci su prošli centralnim gradskim ulicama, te i pored Skupštine Srbije i zgrade Predsedništva, i Pionirskog parka kojeg duže od godinu dana okupiraju pristalice vlasti, zabranjujući prolazak svima drugima.
 
Akademci su na čelu kolone nosili veliki transparent "Studenti pobeđuju".
Ljudi iz kolone su skandirali parole protiv vlasti, a oni iz parka su im iza tranparenta "Srbija pobeđuje" uz glasnu muziku pokazivali tri prsta.
 
Između su bili policajci s opremom za razbijanje demonstracija.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Majka

    11.05.2026 15:05
    Studetska setnja
    Studenti i ovi koji su im se pridruzili mogu i dalje samo da setaju.Mozda i stranku da nazovu po aktivnostima "Stranka onih koji setaju" ili "Stranka onih koji buce",posto im je jedan od slogana bio da je buka u modi.Ovde osim bruke nema niceg.
  • @Aleksej

    11.05.2026 12:53
    Bas tako plan "ovih" nam je svima poznat, tako da ne moze biti gore od toga sigurno ono sto nude studenti.

    Moze da bude gore, jos kako.
  • Антун Чупак

    11.05.2026 08:21
    Prsli ki trska!!!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Starović: Srbija se zalaže za fazno pristupanje EU

Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je u Nikoziji da se Srbija zalaže za fazno pristupanje EU, uz ocenu da to ne predstavlja zamenu za punopravno članstvo, već je "most koji vodi tom cilju".