Neša Galija među kandidatima za mesto ministra kulture

Niški muzičar Nenad Milosavljević, poznatiji kao Neša Galija, jedan je od glavnih kandidata za mesto ministra kulture u rekonstruisanoj Vladi Srbije, ukoliko ovo ministarstvo pripadne socijalistima.
Niški muzičar Nenad Milosavljević, poznatiji kao Neša Galija, jedan je od glavnih kandidata za mesto ministra kulture u rekonstruisanoj Vladi Srbije, ukoliko ovo ministarstvo pripadne socijalistima.

Milosavljević je, inače, član Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije, a na čelo kulture će sesti ukoliko dođe do najavljene podele ministarstava između SPS i SNS.

Pored Milosavljevića, mogući naslednici Bratislava Petkovića su i režiser Srđan Dragojević i filmski producent Miroslav Mogorović.

Ministarstva finansija i privrede u konačnoj podeli karata mogla bi da pripadnu Srpskoj naprednoj stranci, dok će socijalisti najverovatnije morati da se zadovolje resorima regionalnog razvoja i lokalne samouprave koji je vodila Verica Kalanović iz URS, i kulture, kojom je rukovodio Bratislav Petković iz SNS.

U slučaju da Ministarstvo kulture ipak ostane u rukama SNS, u igri za prvog čoveka tog resora je Zoran Avramović, trenutno državni sekretar u Ministarstvu kulture.

Prema nezvaničnim informacijama, naprednjaci će u rokadi insistirati i na resoru privrede, čime će preuzeti potpunu kontrolu nad srpskom ekonomijom.

Naprednjaci idu ka tome da u bar jednom od ta dva ministarstva sedi ili stranac ili nestranački stručnjak.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • tea

    24.08.2013 14:43
    Neša je dobričina
    Nadam se da neće biti ministar kulture jer niko od primitivnih Srba ne zna da ceni njegovu umetnost koja je koliko-toliko doprinela kulturi ove od skoro ogavne Srbije prepune folkera. Upisala sam istoriju umetnosti svesna da neću imati posao zahvaljujući primitivizmu vas koji ovde komentarišete, pa me svaka reč koja je upućena protiv umetnika Neše Galije užasno podseća na surovu istinu.
  • Goran

    07.08.2013 12:18
    Dok smo 1995-1998 izlazili na demonstracije, i trazili pravdu Nesa Galija je svirao u skupstini za SPS budzovane 'bozicni koncert'. Da postoji ikakva kosmicka pravda, ovaj covek se bi na TV-u pojavio vise nikad. Apsolutno nikad.
  • anonimus

    06.08.2013 12:54
    --
    STRAŠNO!!!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Preminuo Vladimir Goati

Vladimir Goati, doktor političkih nauka, profesor, publicista i analitičar, preminuo je danas.

Počeli radovi na Prokopu

Na železničkoj stanici Prokop jutros, 16. jula, počeli su radovi na sanaciji stubova u podzemnom delu stanice.