Zamenik predsednika skupštine tužio svoju opštinu
Zamenik predsednika Skupštine opštine Gornji Milanovac Dragan Đorđević tužio je opštinu za neisplaćeni funkcionalni dodatak u iznosu od milion dinara u prethodnom mandatu, saopšteno je u Demokratskoj stranci u Gornjem Milanovcu.
Kako je izjavio potpredsednik Opštinskog odbora DS Dobrosav Lazarević reč je o funkcioneru koji je godinama invalidski penzioner i sada se nalazi na funkciji zamenika predsednika Skupštine opštine, u drugom mandatu.
"Od opštine smo dobili zvanične podatke da ovaj funkcioner SPS mesečno prima 35.000 dinara kao zamenik predsednika Skupštine, zatim još 15.000 kao predsednik Komisije za planove i 6.000 dinara, po sednici, kao predsednik gradske mesne zajednice", rekao je Lazarević. On je novinarima podelio zvaničan odgovor od opštine i rekao da Đorđević ova sredstva prima u ovom mandatu iako je stekao invalidsku penziju sa mesta predsednika Izvršnog saveta Skupštine opštine, a pre toga je bio direktor Katastra.
"Opštinu je tužio za prethodni mandatni period kada je bio zamenik predsednika i potražuje 996.179 dinara, plus zatezne kamate za svakih 48 neisplaćenih meseci a tu dolaze sudski troškove i takse, što će dostići skoro dva miliona dinara" objasnio je Lazarević. Demokrate posebno ističu da Đorđević sve to prima od poreskih obveznika i plus invalidsku penziju i pitaju da li je to u skladu sa štednjom koja se proklamuje u Srbiji a broj nezaposlenih se sve više povećava.
Dragan Đorđević nije ništa demantovao ali ni komentarisao.
Komentari 7
Pokac
Hvala Vam na dodatnom razjasnjenju i elokventnom i dobronamernom odgovoru. Sve ste pogodili, bas kao i prvi put. Ostaje mi samo da se divim Vasem intelektu i Vasim opservacijama. Kad porastem, voleo bih da budem isti Vi - ako je ikako moguce da priroda dozvoli da se to ponovi. Voleo bih i da se licno upoznamo, pa da mi natenane objasnite koja je moja klinicka slika, gde sve to gresim u zivotu i kako da se popravim u skladu sa Vasim merilima i sudom.
Nemam dovoljno intelektualne snage da uzvratim na tako lep komentar koji ste mi ostavili, te cu se samo prepustiti paznji svog izabranog lekara i nadleznih institucija.
Iskreno se nadam da cemo se jednom i licno upoznati i da cu tada biti dovoljno mentalno sposoban da se moje ludilo/psihicka bolest ne ispolji do te mere da nekako omete taj nas susret.
Srdacan pozdrav i oprostite sto sam na trenutak pomislio da bi trebalo da Vam odgovorim. Ocigledno je da ste osoba koja prevazilazi sve moje verbalne sposobnosti, te cu sad zacutati, a kao sto rekoh, ostaje mi nada da cu nekada moci licno da Vam uzvratim na dobroti koju ste iskazali ovom prilikom.
Dotle, srdacan pozdrav i sve najbolje u zivotu.
S postovanjem,
Pokac
G
Ako ste sa druge strane lice koje pokušava da postigne empatiju drugih šireći oko sebe lažnu patetiku, onda ste poštovani gospodine moguće mentalno obolelo lice kojem je možda potrebno lečenje. Stoga pokušajte da sagledate svoje ponašanje i uporedite ga sa drugima u svojoj neposrednoj blizini, te donesite odluku da li ćete se obratiti svom izabranom lekaru - sasvim je moguće da ste samo lice željno pažnje koja vam manjka u sopstvenom životu odnosno okruženju, što je više socijalna potreba gde bi trebali da o tome razgovarate sa porodicom ako vam odnosi nisu narušeni, ali neretko takva lica sa sobom nose i mnogo dublje i teže traume zbog kojih se tako ponašaju, te za dobro vašeg neposrednog okruženja a i vas, korisno je da potražite pomoć.
Pokac
Na osnovu Vaseg dobronamernog saveta pretpostavljam da ste Vi, nakon citanja mog komentara o lopovu koji ceo zivot zivi na drzavnoj sisi, a pritom izgleda voli da povuce i malo veci cug, tacno utvrdili moje imovno stanje, status, a ocigledno i koeficijent inteligencije i broj cipela (verovatno Vam i nije bilo tesko kod ove dve zadnje brojke jer se, eto priznajem, poklapaju - a kazu i da imam bas malo stopalo... tuga jedna).
Dakle, hvala Vam na toploj reci i prijateljskom savetu. Ustedeo sam bas na hlebu, mleku i slicnim tricarijama ovaj mesec i tako sam uplatio internet, ali sad vidim da to nije za mene. Svecano Vam obecavam da cu se popraviti i biti uzoran gradjanin koji ce imati i pravo radno vreme (pretpostavljam da je to ono do 14h, posto vidim da je Vasa blagoglagoljiva i nadasve visokoumna ocena moje licnosti i mog internet nastupa data u 15:33, po lokalnom vremenu).
U svakom slucaju, sasvim ste u pravu i nadam se da cete sad mirno moci da pratite sta ko pise u komentarima i da tako, za razliku od mene, pametno iskoristite svoje vreme.
S postovanjem,
Pokac
P.S. Evo, jos jedan dokaz moje gluposti, jer u naslovu vec pise moje ime. Ah... "Nije zvaka za seljaka"... Oprostite mi, ako ikako snage smognete...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar