Do sada je završeno desetak kilometara pruge u planiranoj rekonstrukciji deonice Titel - Orlovat, objavila je Infrastruktura železnice Srbije.
Gotovo u potpunosti je rekonstruisana pruga između Titela i Perleza, u dužini od oko osam i po kilometara, a završava se i rekonstrukcija koloseka u stanici Perlez, čime će biti okončana prva faza radova.
Dodaju da je pola posla završeno i na deonici između Perleza i Farkaždina dugoj oko šest i po kilometra te da završetak na toj deonici očekuju do kraja godine.
Pripremni radovi su u toku na devet kilometara dugoj deonici između Farkaždina i Orlovata.
Rekonstrukcija 24 kilometra duge pruge Titel - Orlovat, koja je deonica pruge ka Novom Sadu, počela je u septembru. Rekonstrukcija obuhvata radove na gornjem stroju pruge, a predviđeno je da radovi traju 200 dana.
Između Titela i Orlovata predviđena je zamena šina i pragova, kao i posipanje novog tucanika. Za ovu deonicu biće korišćene demontirane šine sa trase brze pruge Beograd - Subotica. Rekonstrukcijom nosivost pruge biće povećana sa dosadašnjih 16 na 22,5 tona.
U okviru ovih radova biće obnovljeno 14 putnih prelaza, od kojih je jedan u Perlezu automatski, dok su ostali obeleženi znacima vertikalne i horizontalne signalizacije.
Infrastruktura železnice iz sopstvenih sredstava finansira rekonstrukciju deonice između Titela i Orlovata, a radove izvodi novosadski ZGOP.
Radovi se izvode u intervalu od sedam do 17 sati, a kada ih nema odvijaće se teretni saobraćaj na deonici od Novog Sada do Orlovata i dalje prema Pančevu, odnosno Zrenjaninu.
Na ovom železničkom pravcu ne odvija se saobraćaj putničkih vozova.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Zrenjaninska policija uhapsila je M. K. P. (27) iz okoline tog grada zbog sumnje da je vozeći pod dejstvom alkohola i benzodiazepina naleteo na dve biciklistkinje.
Pančevačka policija, u saradnji sa pripadnicima Žandarmerije, pojačano kontroliše sportsko-rekreativna plovila i male nautičare, sa ciljem unapređenja bezbednosti plovidbe na rekama.
Više javno tužilaštvo u Pančevu donelo je naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenog M.J. (29) iz Pančeva, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela ubistvo u pokušaju i izazivanje opšte opasnosti.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) objavio je podatke prema kojima je danas u podne najtoplije bilo u Somboru, gde je izmerena temperatura od 34 stepeni Celzijusa.
M. J. (29) iz Pančeva uhapšen je istog dana kada je na Tamišu skuterom prevrnuo čamac sa decom i tereti se za pokušaj ubistva, rekao je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.
Kamion cisterna koji je prevozio hemikalije prevrnuo se na zapadnoj obilaznici oko Subotice, neposredno pre uključenja na auto-put Subotica - Novi Sad.
Direktor Osnovne škole "15.oktobar" u Pivnicama Patrik Malina anonimno je prijavljen, jer se "škola koristi za obračunavanje sa onima koji drugačije misle".
Pančevačka policija uhapsila je M.J. (29) iz tog grada zbog sumnje da je sinoć oko 19 časova na reci Tamiš upravljao motornim skuterom i tom prilikom naletao na kajak u kojem se nalazilo više lica.
Na skupovima u Bačkoj Palanci i Vrbasu došlo je do incidenata kada su SNS aktivisti počeli da gađaju građane vatrometom i petardama građane koji su protestovali.
U Uskoj ulici u Bačkoj Palanci počeo skup na kojem je prisutan veliki broj građana sa obe strane - i pristalica Srpske napredne stranke i građana koji su se okupili da podrže napadnutog sugrađanina Dragana Prpu.
Komentari 2
Pitam
VV
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar