VIDEO Veliki protest učenika i građana održan u Bečeju: "Podrška nastavnicima, vidimo se u Beogradu"
Veliki protest učenika, građana i prosvetnih radnika održan je u Bečeju, a učenici iz osam vojvođanskih gradova pešačili su više od 50 kilometara kako bi podržali svoje nastavnike.
Na protestu su učestvovali učenici, studenti i građani iz Zrenjanina, Kikinde, Novog Bečeja, Novog Miloševa, Bočara, Vrbasa, Sombora i Srbobrana.
Učenici iz ovih mesta stigli su peške, prelazeći desetine kilometara kako bi izrazili solidarnost sa prosvetnim radnicima i podržali njihove zahteve.
Protestu se pridružila i manja grupa učenika iz Vršca, njih oko trideset, preneo je portal Webinfo.
Pešačenje od preko 50 kilometara
Za neke učenike ovaj put trajao je dva dana, a drugi dan bio je posebno naporan zbog nepogodne obuće, žuljeva, bolova u mišićima i umora. Ipak, nijedna od ovih prepreka nije uspela da im skine osmeh sa lica.
Grupa Zrenjaninaca, njih oko 170, krenula je u sredu, 5. marta, prenoćila u Osnovnoj školi "Milan Stančić Uča" u Kumanu, a zatim nastavila put do Bečeja, gde su prenoćili u sportskom centru.

Učenici iz Kikinde i Novog Miloševa su, nakon napornog puta, noć proveli u Osnovnoj školi "Josif Marinković" u Novom Bečeju.
Danas su u Bečej peške pristigli i Novobečejci, Kikinđani i Novomiloševčani.
Okupljanje i program na trgu
Po dolasku u Bečej, učesnici su, Novosadskom ulicom krenuli u protestnu šetnju, zatim su prošli Zelenom ulicom, da bi se na kraju kroz Glavnu ulicu uputili do gradskog trga, gde su ih dočekali okupljeni građani.
Skup je organizovala neformalna grupa mladih "Bečej se budi", uz podršku poljoprivrednika i motociklista, a pridružio im se i veliki broj građana.
Program su upotpunili zajednički nastup hora iz Zrenjanina i mešovitog hora iz Bečeja, dok su se prisutnima obratili učenik bečejske Gimnazije Mihajlo Gucunja, kao i predstavnici učenika iz ostalih gradova.
U ime prosvetnih radnika koji su u blokadi, govor je održala psihološkinja Margarita Berček iz Osnovne škole "Zdravko Gložanski", a jedinstvena poruka svih govornika bila je: "Vidimo se 15. marta u Beogradu!"
Nakon skupa, veliki broj taksi vozila bio je spreman da besplatno razveze učenike.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Otvoren stečaj nad zadrugom iz Iđoša
06.07.2026.•
0
Privredni sud u Zrenjaninu doneo je rešenje o otvaranju stečaja nad Zemljoradničkom zadrugom "Jovan Gligorin" iz Iđoša.
Totalno pijan vozio automobil po Zrenjaninu: Imao 2,7 promila alkohola u krvi
06.07.2026.•
0
Zrenjaninska policija podneće prekršajnu prijavu protiv 57-godišnjaka zbog vožnje sa skoro 2,7 promila alkohola u krvi.
Subotica: Izazvao udes vozeći pijan i drogiran
05.07.2026.•
2
Policija u Subotici iz saobraćaja je jutros isključila vozača (46) zbog sumnje da je u blizini centra izazvao saobraćajnu nezgodu pod dejstvom alkohola i narkotika.
Platforma za evropsku Srbiju počinje da deluje i u Vojvodini: Saopšteno šta će joj biti fokus i cilj
05.07.2026.•
15
Platforma za evropsku Srbiju od danas zajedno deluje i na nivou Vojvodine gde će se organizacije naročito fokusirati na borbu protiv korupcije i kriminala u vojvođanskim mestima.
Nova nedelja, nova prilika da nekome pomognete: Prikupljanje krvi u Novom Sadu i širom Vojvodine
05.07.2026.•
0
Ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv na više lokacija širom Vojvodine.
Održan skup podrške Andreju Tanku u Pančevu
04.07.2026.•
1
Skup podrške Andreju Tanku održan je u Pančevu.
SSP: Naprednjaci već tri puta otvarali Osmeh Vojvodine, Vučić neka obiđe somborsku bolnicu
04.07.2026.•
8
Predsednica Gradskog Odbora opozicione Stranke slobode i pravde u Somboru Sonja Petreš je kazala da su naprednjaci dosad već triput svečano otvarali i obilazili deonicu brze saobraćajnice "Osmeh Vojvodine" kod Bezdana.
Vučić obišao "Osmeh Vojvodine": Na autoputevima u Srbiji nema rupa, nagrada za onog ko ih pronađe
04.07.2026.•
23
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je danas kod Bezdana radove na izgradnji deonice brze saobraćajnice "Osmeh Vojvodine" od Bačkog Brega do Srpske Crnje.
Skup podrške Andreju Tanku danas u Pančevu
04.07.2026.•
7
Studenti u blokadi pozvali su građane da im se pridruže na skupu podrške Andreju Tanku, koji će biti održan u subotu, 4. jula, u Pančevu.
Uhapšena dvojica iz Rume zbog sumnje da su ubili muškarca i zakopali njegovo telo
04.07.2026.•
0
P. J. (44) i P. J (19) iz Rume uhapšeni su zbog sumnje da su izvršili krivično delo teško ubistvo nad A. L. (40) iz Stare Pazove.
Tinejdžer povređen u Sremskoj Mitrovici nakon strujnog udara na železničkoj stanici
03.07.2026.•
4
Na železničkoj stanici u Sremskoj Mitrovici sinoć je povređen maloletnik, potvrđeno je za N1 u PU Sremska Mitrovica.
Nalazi ukazuju na manjak kiseonika u Tisi, za uginuće ribe u DTD kod Bečeja i dalje nema odgovora
03.07.2026.•
8
Analiza vode iz Tise kod Sente nije potvrdila akcidentalno zagađenje, već ukazuje da je nizak nivo kiseonika mogao da doprinese uginuću ribe. Za Kanal DTD kod Bečeja rezultati analiza još nisu poznati.
Vozač autobusa na putu za Suboticu usmrtio državljanina Poljske, pa pobegao
03.07.2026.•
19
Pedesettrogodišnji vozač autobusa uhapšen je zbog sumnje da je noćas, na auto-putu Novi Sad-Subotica, naleteo na pešaka (36), državljanina Poljske, a potom se udaljio u pravcu Subotice.
Festival "Youth Fest" u Zrenjaninu košta 4,8 miliona dinara: Evo ko je organizator
03.07.2026.•
1
U Zrenjaninu u subotu, 4. jula, počinje manifestacija "Youth Fest".
Vukovci u Zrenjaninu mogu besplatno na gradski bazen
03.07.2026.•
2
Vukovci osnovnih i srednjih škola u Zrenjaninu moći će besplatno da kortiste gradski bazen.
Tri godine bez izbora u MZ u Subotici: Opozicija optužuje, vlast čeka usklađivanje zakona
02.07.2026.•
6
Odbornici i odbornice Skupštine grada Subotica su, uprkos protivljenju opozicije, usvojili odluku prema kojoj će članovi saveta mesnih zajednica nastaviti da obavljaju funkciju u tehničkom mandatu do novih izbora.
Radovi na deonicama kod Rume i Šapca: Izmene u saobraćaju do sredine jula
02.07.2026.•
3
Zbog radova na putnoj infrastrukturi na više deonica u Sremu i Mačvi, doći će do privremenih izmena u režimu saobraćaja.
Elektrodistribucija upozorava na lažne radnike koji traže potpise u Zapadnobačkom okrugu
02.07.2026.•
10
Elektrodistribucija Srbije upozorava da se u Zapadnobačkom okrugu određene osobe lažno predstavljaju kao radnici EDS-a i nude građanima da potpišu navodne zahteve za besplatnu zamenu stubova distributivne mreže.
JP "Inđija put" dodelilo dva posla istoj firmi u dva dana
02.07.2026.•
0
Javno preduzeće "Inđija put" u razmaku od svega dva dana dodelilo je istom izvođaču dva ugovora ukupne vrednosti 37,75 miliona dinara bez PDV-a, odnosno 45,16 miliona dinara sa PDV-om.
Izmenjen režim saobraćaja od Kuzmina do Sremske Rače: Radovi do 3. avgusta
02.07.2026.•
0
Režim saobraćaja izmenjen ne na deonici od Kuzmina do graničnog prelaza Sremska Rača.
Podignuta optužnica protiv dvojca koji je ubio taksistu iz Odžaka: Vezali ga za stub, mučili i usmrtili
01.07.2026.•
3
Više javno tužilaštvo u Somboru podiglo je optužnicu protiv M. D. i Z. K. zbog teškog ubistva taksiste Aleksandra Stankovića iz Odžaka 28. decembra prošle godine.
Komentari 10
NS
Bečejka 2
Lovro
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar