Detaljnom kontrolom je utvrđeno da je reč o robi trgovačkog karaktera i to 727 kilograma suvomesnatih proizvoda (goveđa pršuta), 181 kilogram mesnih proizvoda (ćevapi) i 160 kilograma mlečnih proizvoda (surutka i kajmak).
Unos mesa i mlečnih proizvoda iz trećih zemalja u zemlje EU je zabranjen, dok u Srbiju može da se unese do jedan kilogram takvih proizvoda, pod uslovom da su u fabričkom pakovanju i sa proizvođačkom deklaracijom.
Foto: Uprava carina
Na snazi je pojačan oprez zbog rizika od širenja bolesti životinja.
Foto: Uprava carina
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Pera
jaka stvar
Plavuša
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar