FOTO Ovako izgleda ručak na Antarktiku: Nesvakidašnja fotografija snimljena na -64 stepena

Fotograf Džef Keps, koji živi na Antarktiku, objavio je zanimljivu fotografiju svog ručka snimljenu na -64 stepena Celzijusa.
Fotografisao je potpuno zaleđene nudle i gazirani sok, prenosi Klix.ba.
Jednu devojku koja ga prati na Instagramu je zanimalo jesu li se baš ovako zaledili, na šta je on odgovorio da ih ne podupire ništa osim leda, iako je "trebalo malo poraditi na tome da izgledaju lepo".
Džef inače objavljuje mnoge zanimljive detalje života na Antarktiku. 
 
Nedavno je otkrio da nemaju vatromet, ali da ekstremnu hladnoću mogu iskoristiti u svoju korist kako bi napravili zadivljujuće prizore.
 
Budući da je gotovo 98 odsto Antarktika prekriveno ledom, ne iznenađuje činjenica da je ovde ranije izmerena temperatura od čak -89 stepena Celzijusa.
 
Podsetimo i da je u novebru prošle godine kompanija "Norse Atlantic Airways" saopšila kako je ušla u istoriju kao prva avio kompanija koja je avionom Boeing 787 Dreamliner sletela na Antarktik.
 

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Egiptu vraćena ukradena statua Ramzesa II

Statua stara 3.400 godina koja prikazuje glavu Ramzesa II, vraćena je iz Švajcarske u Egipat, nakon što je ukradena i prokrijumčarena iz zemlje pre više od tri decenije.

Mesec će dobiti svoju vremensku zonu

Bela kuća objavila je memorandum u kojem traži od američke svemirske agencije NASA da uspostavi novi standard za lunarne vremenske prilike do 2026. godine.