Prekinuto suđenje za dizanje u vazduh Snajperovog poršea, odbrana tvrdi da je sud pristrasan
Posle gotovo tri godine suđenja, a pred početak iznošenja završnih reči, dvojici optuženih za pokušaj ubistva Slobodana Milutinovića Snajpera, pretres je prekinut.
Foto: 021.rs
Branilac jednog od optuženih tražio je izuzeće čitavog velikog veća na čelu sa predsednicom Ivanom Josifović, javlja Dnevnik.
Odbrana je to obrazložila utiskom da je veće pristrasno.
Zamerke su stavljene, između ostalog, na dokazni materijal u čiju autentičnost se sumnja, kao i na dužinu suđenja u kojem je bilo deset ročišta.
Izricanje presude je otkazano, a čeka se odluka Višeg suda o ovom zahtevu.
Kako podseća Dnevnik, na završetku dokaznog postupka, 16. maja, raspravljalo se o obimnom broju dokaza, navodno, pribavljenih suprotno odredbama Zakona o krivičnom postupku koje je odbrana osporavala i tražila njihovo izuzimanje.
Veliko veće odbilo je tada ukidanje pritvora.
Podsetimo, za dizanje u vazduh poršea Slobodana Milutinovića Snajpera, 12. februara 2020. godine, sudi se Nj. K. (36) iz Beograda i S. Đ. (29) iz Barande.
Na suđenju optuženi nisu priznali delo za koje se terete, a oštećeni nije zahtevao njihov krivični progon. Sva trojica su se izjasnila da se ne poznaju i da nemaju nikakvih saznanja o suprotnim stranama u postupku, sve do početka pretresa.
Oni su ispričali da im je događaj plasiran preko medija i da je to sve što znaju.
Optuženi su se prvo branili ćutanjem, a posle su na sudu izneli odbranu, pa je tako Nj. K. izjavio da on jeste kriminalac, ali ne i ubica, jer se bavi prodajom kola.
Dodajmo i da se protiv oštećenog Milutinovića u sudu vodi više postupaka za razna dela, a već desetak dana je u bekstvu jer se nakon šetnje nije vratio u kućni pritvor gde je bio uz nošenje nanogvice.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika
Iznošenje završnih reči u slučaju meštanina Temerina optuženog da je sekirom ubio oca zakazano za 23. februar
08.02.2026.•
0
Iznošenje završnih reči u postupku koji se vodi protiv G. N. (37) iz Temerina, okrivljenog da je u noći između 25. i 26. decembra 2023. godine sekirom ubio svog oca M. N. (76), zakazano je za 23. februar.
Maloletnik iz Novog Sada uhapšen zbog posedovanja ručne bombe, uočen ispred kluba u Beogradu
07.02.2026.•
4
Sedamnaestogodišnji mladić iz Novog Sada uhapšen je sinoć u Beogradu zbog posedovanja ručne bombe.
VIDEO: U razmaku od desetak minuta zapalili se točkovi dva gradska autobusa
06.02.2026.•
13
Danas je, u razmaku od desetak minuta, došlo do dva manja požara na točkovima gradskih autobusa.
Novosadski inspektori zaplenili 80 kilograma marihuane u Beogradu
06.02.2026.•
11
Inspektori novosadske kriminalističke policije pronašli su 80 kilograma marihuane pretresom automobila na području Beograda.
Novo hapšenje zbog projekata u Novom Sadu: Udruženje dobilo 1,3 miliona i nije sprovelo aktivnosti
06.02.2026.•
20
U Novom Sadu je uhapšen M. Č. zbog sumnje da je zloupotrebio položaj odgovornog lica.
Uhapšen zastupnik još jednog udruženja građana: Oštetio budžet Novog Sada za 2,3 miliona dinara
05.02.2026.•
10
Novosadska policija uhapsila je S. V. (34) iz Novog Sada zbog zloupotrebe položaja odgovornog lica.
Blagajnica banke sebi prebacila novac klijenata - više od 10 miliona dinara
05.02.2026.•
2
D. I. (30) iz okoline Bača uhapšena je zbog zloupotrebe položaja odgovornog lica.
Osuđen na sedam godina zatvora za pljačku menjačnice u Temerinu
05.02.2026.•
4
Z. P. (37) je presudom Višeg suda u Novom Sadu proglašen krivim za pljačku menjačnice u Temerinu, odnosno za razbojništvo u saizvršilaštvu, i osuđen na sedam godina zatvora.
Policija pretresla Novosađanina i pronašla mu sedam paketića marihuane, a kod kuće i municiju
03.02.2026.•
1
Novosadska policija uhapsila je Đ. L. (27) iz Novog Sada zbog trgovine drogom i nelegalnog oružja, odnosno municije.
Podignuta optužnica protiv trenera zbog nesreće kod Novog Sada u kojoj je poginuo mladi džudista
03.02.2026.•
2
Protiv S. S. (43) iz Smederevske Palanke podignuta je optužnica zbog saobraćajne nesreće koja se dogodila na auto-putu kod Novog Sada, u kojoj je smrtno stradao jedan mladi džudista, dok je više njih povređeno.
Ponovo produžen pritvor osumnjičenom za nesreću u Jevrejskoj u kojoj je poginuo taksista
01.02.2026.•
1
Beograđaninu A. S. (25), koji se tereti da je u Jevrejskoj ulici izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je poginuo pedesettrogodišnji vozač SOS taksija, produžen je pritvor do 2. marta.
Uhapšena dvojica dilera, pronađeno 60 grama amfetamina
30.01.2026.•
0
Novosadska policija uhapsila je G. P. (22) iz Novog Sada i S. I. (26) iz okoline Leskovca, osumnjičene za trgovinu drogom.
Uhapšen zbog pljačke kladionice u Novom Sadu
29.01.2026.•
2
Novosadska policija uhapsila je B. Č. (45) iz Novog Sada, osumnjičenog za razbojništvo.
VIDEO: Ponovo goreo napušteni objekat na Detelinari
29.01.2026.•
0
Tokom poslepodneva došlo je do požara na Detelinari.
Ponovo produžen kućni pritvor kamiondžiji osumnjičenom da je naleteo na policajca na auto-putu kod Novog Sada
29.01.2026.•
0
Vozaču kamiona M. P. (39) iz Lučana, koji se sumnjiči za saobraćajnu nesreću na auto-putu Novi Sad-Subotica, u kojoj je poginuo policajac na dužnosti Dejan Srdić(40) iz Inđije, produžena je mera zabrane napuštanja stana.
Novosađanin pretio radnici prodavnice replikom pištolja i oduzeo joj novac od pazara
28.01.2026.•
0
Novosađanin D. Ž. (33) uhapšen je zbog razbojništva.
FOTO: Novosadska policija zaplenila više od 60 kg marihuane i uhapsila državljanina Crne Gore
28.01.2026.•
4
Novosadska policija je u saradnji sa graničnom uhapsila M. D. (26), državljanina Crne Gore, zbog trgovine drogom.
Meštanin Temerina uhapšen zbog pokušaja ubistva: U kafani u Bečeju oštrim predmetom ubo meštanina u vrat
27.01.2026.•
2
Policija u Bečeju uhapsila je M. N. (34) iz Temerina zbog pokušaja ubistva.
Još jedna lažna dojava o bombi u novosadskom sudu: Kvalifikovano krivično delo
27.01.2026.•
3
U zgradi novosadskog suda dojavljena je bomba oko 9.30 časova.
Iz prodavnice u Bačkoj Palanci ukrala dva mobilna telefona
26.01.2026.•
0
Policija u Bačkoj Palanci rasvetlila je krađu za koje je osumnjičena M. M. (31) iz ovog mesta.
Provalio u kafanu u Đurđevu i ukrao novac, policija ga zatekla u lokalu
26.01.2026.•
0
Policija u Žablju uhapsila je N. J. (40) zbog teške krađe.
Komentari 4
Vinko Močaj
Marko
Dudarim II
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar