FOTO, VIDEO: Voša ipak ide u plej-of, Partizan pao u nadoknadi vremena

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u plej-of Superlige nakon što su na domaćem terenu savladali Partizan rezultatom 3:2.

Strelci za Vojvodinu bili su Bojan Matić dva puta i Nikola Gajić, a za Partizan Zoran Tošić i Đorđe Ivanović.

Voša je povela u četvrtom minutu golom Matića. U prvom poluvremenu nije bilo većih šansi za Partizan, sve do poslednjeg minuta kada je golom iz slobodnog udarca Tošić izjednačio rezultat.

Drugo poluvreme obeležilo je uvredljivo skandiranje navijača Partizana koji su uzvikivali uvredljiv slogan "Pola Mađar, pola ustaša", zbog čega ih je spiker više puta upozoravao.

Sudija Đorđić je upravo zbog toga u šezdesetom minutu prekinuo meč, a igrači oba tima zajedno sa sudijama povukli su se sa terena. Meč je nastavljen nakon deset minuta pauze, ali su se i dalje mogle čuti uvrede sa tribina.

U 87. minutu odlučeno je da se meč produži za 16 minuta. U 99. minutu Matić je postigao još jedan gol za Vošu, uz asistenciju Dejana Zakića koji je u igru ušao u drugom poluvremenu. Minut pred kraj i Nikola Matić je pogodio mrežu, pa je Vojvodina povela rezultatom 3:1.

U poslednjem minutu produžetaka, Đorđe Ivanović postigao je gol za gostujući tim.

Vojvodina je tako u veoma čudnom meču poslednjeg kola uspela da se izbori za sedmu poziciju na tabeli i sa 20 bodova ide u plej-of.

• Felders

08.04.2019 07:52
    ''Navijači''
    Takozvani navijači su svakako odavno postali kancer društva. Pseudotribalne podele, maltretiranje nasumičnih ljudi zbog boje odeće (jer podseća na uniformu drugog tima), maltretiranje ljudi koji prođu kroz ''njihov kraj'', a da ne pominjem ugrožavanje normalnih građana i paralisanje grada od strane policije svaki put kad se igra utakmica zbog jedne grupe nedoraslih koji bi hteli da prave nered da se puste s lanca. E to je represija- a kako se oni ophode prema svetu, tako se i svet ophodi prema njima.
    Jedino mi je žao ljudi koji godinama navijaju a ne žele da imaju veze sa debilnim prepucavanjima nedoraslih ljudi niti osećaju veliku životnu potrebu da se međusobno pljuju po internet forumima i komentarima.