Fudbaleri Vojvodine slavili protiv Rada u gostima

Fudbaleri Vojvodine pobedili su danas na Banjici ekipu Rada sa 2:1, u 18. kolu Superlige Srbije.
Strelci su bili Topić i Stojković za Vojvodinu, a Perendija za Rad.

U 21. minutu penal za Rad je izveo Perendija i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

Vojvodina je ubrzo izjednačila na 1:1. Slobodan udarac sa oko 30 metara iskosa je izveo Drinčić, a u šesnaestercu Rada je odlično skočio Topić i glavom prosledio loptu u mrežu.

Voša je preokrenula rezultat u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Drinčić je započeo kontranapad i dodao loptu do Bojića, koji je odlično proigrao Stojkovića, a on je najpre zaobišao istrčalog golmana Markovića, potom fintom prevario i jednog odbrambenog fudbalera Rada koji je pokušao da ga sustigne, a onda sa tri metra lako pogodio nebranjeni gol.

Drugo poluvreme prošlo je bez golova. U 82. minutu je dosuđen penal za Vojvodinu. U šesnaestercu Rada, Nešković se driblingom oslobodio Petrovića, koji ga ja faulirao, pa je sudija Aleksandar Živković dosudio jedanaesterac.

Penal za Vojvodinu je izveo Topić i šutirao u golmanovu levu stranu, ali je Marković odbranio.

Vojvodina se tako učvrstila se na drugoj poziciji, ima 39 bodova, dok je prva Crvena Zvezda sa 46.