Menu 021

Vojvodina poražena od Zlatibora, plaćen ceh slabe prve četvrtine

Košarkaši Vojvodine poraženi su na gostovanju Zlatiboru, rezultatom 118:108, u 15. kolu Košarkaške lige Srbije.
Novi Sad 13.01.2020. | 13:03 > 13:14
Slaba prva četvrtina koštala je crveno-beli tim prilike da se nadmeće za pobedu protiv Zlatibora. Jedino u prvom delu meča Novosađani nisu parirali timu iz Čajetine i to se na kraju pokazalo presudnim.

Zlatibor je poveo sa 34:24 u prvoj četvrtini, a do kraja meča je samo održavao prednost koju je stekao, dok Vojvodina nije uspevala da značajnije ugrozi rivala. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 62:49, ali su košarkaši Voše uspeli u drugom poluvremenu da se vrate na samo tri poena zaostatka.

Kada se očekivalo da prelome i vrate utakmicu u Egal, izabranici Filipa Soceka su posustali i Zlatibor se ponovo rezultatski odlepio, završivši treću četvrtinu sa 31:30 u korist domaćina. Voša je bila bolja u poslednjem delu igre, dobivši Zlatibor sa 29:25, ali to nije ni približno dovoljno da bi se učinilo nešto više od umanjena rezultatske razlike.

U timu Vojvodine najviše se istakao Enes Latifagić sa 22 poena, dok je u redovima domaćina najefikasniji bio Svetozar Popović upisavši 26 poena.

Posle 15 odigranih utakmica Vojvodina je ponovo na Začelju tabele, sa bodom zaostatka za Tamišem, Beogradom i Metalcem.

U narednom kolu, 18. januara, Vojvodina dočekuje Napredak, tim iz sredine tabele.
Autor: 021.rs
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.