Menu 021

Košarkaši Vojvodine razigrani protiv Metalca

Košarkaši Vojvodine savladali su u gostima ekipu Metalca, rezultatom 81:65, u 18. kolu Košarkaške lige Srbije.
Novi Sad 25.01.2021. | 10:30 > 10:33
Novosađani su do pobede u Valjevu stigli osvajajući četvrtine sa 26:18, 23:16, 22:14, 10:17.

Od samog starta su krenuli sigurno košarkaši Vojvodine i već u prvoj četvrtini napravili prednost od osam poena. Do poluvremena su tu prednost uvećali, a odličnim tempom nastavili su i u drugom poluvremenu.

Tek u poslednjoj četvrtini su dozvolili domaćinu da se malo razigra i da otopi razliku u poenima, ali su bili bezbrižni momci iz Novog Sada, jer su pobedu i nove bodove već stavili u džep.

Igrali su košarkaši Vojvodine dobro u svim aspektima igre, u odbrani su bili odgovorni, u napadu brzi i efikasni. Imali su u jednom momentu i 24 poena prednosti, što objašnjava "opuštanje" u poslednjoj četvrtini.

Najviše poena, ukupno 15, u ekipi Vojvodine postigao je Nikola Gaćeša, u skokovima se istakao Aleksa Nikolić, a u asistencijama kapiten Krsto Bjelica.

Narednu utakmicu Vojvodina igra 30. januara, kada će dočekati ekipu Pirota.

Voša je sa 29 bodova treća u šampionatu, ispred nje su Zlatibor sa 31 i Mladost sa 33 boda. Obe ekipe ispred Vojvodine imaju i utakmicu više u odnosu na novosadski tim.
Autor: 021.rs
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.