Fudbaleri Proletera poraženi su na domaćem terenu od Metalca, rezultatom 2:1, u 23. kolu Superlige Srbije.
Gosti su do vođstva stigli u 7. minutu preko Aleksandra Vasiljevića, koji je preciznu udario loptu glavom nakon izvedenog kornera.

Ekipa sa Slane bare uspela je da izjednači u 30. minutu, preko Leandra. On je, kao i Vasiljević, bio najviši u skoku nakon izvedenog kornera, te je zatresao mrežu gostiju.

U nastavku je bilo poluprilika na obe strane, te se do odlaska na odmor rezultat nije menjao.

U drugom poluvremenu timovi pokušali da dođu do vođstva, a prvu dobru priliku je imao Proleter. Mitrović je nakon centaršuta pokušao snažnim udarcem glavom da savlada Puletića. Golman gostiju praktično je bio savladan, ali je ovog puta prečka bila 12. "igrač" Metalca.

Metalac je do vođstva došao u 57. minutu, kada je Maksimović odlično proigran, te je jednim pasom izbačena iz stroja čitava odbrana domaćim. Maksimović se našao sam pred golmanom Proletera, uspevši da ga savlada doneo je nova tri boda svom timu.

I ja mislio pas...
    No, nisu poraženi ni na "domaćem terenu" nego, koliko vidim, na Stadionu Vojvodine.
  • Bećar

21.02.2021 23:09
    Kakav naslov?
    Bogte, pise: 'Jedan pas izbacio...', a ja ded da vidim tog kera koji je izbacio odbranu!