Košarkaši Vojvodine poraženi od Zlatibora na debiju u drugoj ABA ligi

Košarkaši Vojvodine poraženi su u prvom kolu ABA lige 2 od ekipe Zlatibora iz Čajetine rezultatom 74:79.
U utakmici u Turističkom rekreativnom kompleksu Zlatibor domaća ekipa napravila je razliku u prvoj četvrtini dobivši je rezultatom 12:23.

Već drugi deo igre pripao je košarkašima Voše (20:12), pa je na poluvremenu domaća ekipa vodila sa tri poena razlike.

Vojvodina je bila ubedljiva u trećoj četvrtini koju je dobila rezultatom 25:12, te je u poslednji deo igre ušla sa 10 poena prednosti.

Ipak, u završnici meča ekipa Zlatibora odigrala je mnogo bolje dobivši poslednji četvrtinu sa 15 poena razlike, pa je konačni rezultat bio 74:79 u korist domaćina.

Ubedljivo najefikasniji igrač na utakmici bio je Amerikanac Li Ros koji je za ekipu iz Čajetine postigao 31 poen, dok su najefikasniji košarkaši među crveno-belima bili nedavno pridošli Amerikanac Nil i Rakićević koji su postigli po 17 poena.

U narednom, drugom kolu ekipa Vojvodine igraće u četvrtak protiv Mladosti iz Zemuna.