FOTO Najbolji su, najbolji: Rukometaši Vojvodine podigli pehar šampiona države

Rukometaši Vojvodine podigli su pehar namenjen prvaku države.
Jovici Nikoliću, beku novosadskog kluba, trofej ARKUS lige uručio je Milorad Šolević, direktor superligaškog takmičenja, a prelazni pehar je kapitenu Svetislavu Verkiću uručila Milena Delić, predsednica Rukometnog saveza Srbije.

Medalje igračima i stručnom štabu dodelili su Milorad Šolević, direktor ARKUS lige i Zoran Tijanić, pomoćnik direktora ARKUS lige.

Vojvodina je još u 11. kolu plej-ofa obezbedila šampionsku titulu, a veliko slavlje sačuvala je za poslednji meč kod kuće u ovoj sezoni. Izabranici Borisa Rojevića osvojili su devetu titulu u nizu, ukupno desetu u istoriji kluba, pa će Novosađani ubuduće iznad grba kluba sa ponosom nositi zvezdicu.
 
 
Šampionsko slavlje uveličala je i ubedljiva pobeda, a svaki gol domaćina ispraćen je gromoglasnim ovacijama. 
 
 
Izabranici Borisa Rojevića večeras su nadigrali ekipu Dinama rezultatom 29:21 (16:7), a sjajan golgeterski učinak imao je Darko Milenković, koji je čak 12 puta zatresao mrežu rivala. 
 
Najveći adut Novosađana u prvom poluvremenu bila je čvrsta odbrana, iz koje su se rađale kontre i laki golovi. Najzaslužniji za to bio je golman Svetislav Verkić, koji je tokom prvih 30 minuta zaustavio devet od 16 šuteva pančevačkog kluba. 
 
Za MVP proglašen je Darko Milenković, najefikasniji igrač utakmice.
 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • ⭐️

    23.05.2022 07:51
    Ciribuuuu ciribaaaaa

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport

Poraz košarkaša Vojvodine u Skoplju

Košarkaši Vojvodine izgubili su u gostima od TFT Skoplje sa 71:75 u okviru drugog kola ABA 2 lige, posle neizvesne i uzbudljive, ali ne baš kvalitetne utakmice.

Neuverljiva pobeda košarkaša Vojvodine

U trećem kolu Košarkaške lige Srbije košarkaši Vojvodine savladali su Joker sa 87:81, posle solidne igre u prve tri trećine i bledog nastupa u završnih deset minuta.

Vojvodina ugošćuje Somborce

U trećem kolu Košarkaške lige Srbije, tim Vojvodine je domaćin Jokeru, a trener Marko Dimitrijević ističe da njegova ekipa postepeno podiže formu i kvalitet igre.