Odbojkaši Vojvodine bez titule u Kupu, Partizan odbranio trofej

Odbojkaši Vojvodine nisu uspeli da osvoje Kup Srbije.
Trofej Kupa odbranio je Partizan koji je u Ubu savladao Vojvodinu sa 3:2, po setovima 21:25, 25:22, 18:25, 25:19 i 15:7, posle 132 minuta igre.
 
Gledaoci su imali priliku da prate sjajnu odbojkašku predstavu, u kojoj se za nijansu bolje snašao Partizan.
Obe ekipe ušle su pomalo stegnuto u uvodni set, što je donelo nekoliko grešaka, koje su uticale na to da rezultat bude izjednačen. Nije dugo vremena trebalo da se i jedni i drugi opuste, što je donelo istinsku borbu za svaku loptu i svaki poen. Prvo uzbuđenje viđeno je pri rezultatu 10:10, kada je Partizan uspešnim napadom Luke Tadića i greškom rivala poveo sa 12:10.
 
Ipak, nije dugo potrajalo to vođstvo Beograđana, jer je Vojvodina ubrzo, preko Mehića i Parapunova, uz uspešan blok Simića, povela sa 17:14. Ovo je ujedno bio i presudni momenat u prvom setu, pošto je aktuelni šampion Srbije do kraja vešto čuvao stečeno vođstvo i sa 25:21 poveo sa 1:0.
Na krilima sjajne igre iz prvog seta, Novosađani su nastavili sa agresivnom igrom, kako u odbrani tako i u napadu. Na taj način su izabranici Slobodana Boškana najpre poveli sa 5:3, pa sa 10:7 i 15:12. Međutim, nije se predavala ekipa Bojana Janića i pored raspoložene igre rivala. Batak i Bjelica su uspešnim blokovima, uz odličnu igre ostatka tim, napravili seriju od 4:0 i preokrenuli rezultat u svoju korist (16:15). Beograđani su u završnici samo potvrdili bolju igru, povećali vođstvo i sa 25:22 stigli do izjednačenja.
 
Ništa manje nije bilo zanimljivo u trećem setu. Partizan je bolje otvorio ovaj period i odmah je stekao četiri poena prednosti (8:4). Imala je Vojvodina spreman odgovor i odmah je poenima Petra Krsmanovića stigla do izjednačenja. Prava rezultatska klackalica viđena je sve do rezultata 13:13, kada je na liniju stao David Mehić, koji je odličnim servisima, uz tri vezana asa, omogućio svojoj ekipi da povede sa 18:13. Pokušao je Partizan u završnici da uhvati korak za rivalom, ali je Vojvodina bila dovoljno koncentrisana i sa 25:18 ponovo povela.
 
Nakon izjednačenog uvoda u četvrtom setu, prošlogodišnji pobednici Kupa Srbije su preciznim serivisima Bjelice i Mrdaka, ali i sigurnom igrom ostatka ekipe, stigli do vođstva od 14:9. Pokušala je Vojvodina da smanji zaostatak, ali kad god je bila blizu, Partizan bi podizao nivo igre. Sve to uticalo je na to da crno-beli po drugi put dođu do izjednačenja i izbore taj-brejk.
 
Čitavo finale stalo je u odlučujući peti set. Partizan je bio agresivniji na startu i poveo je sa 3:1, pa sa 5:3 i 7:4. Nisu se na tom zaustavili Beograđani i u potpunosti su zaustavili rivala. Odličan je bio Mandić na servis liniji, a njegovi saigrači u odbrani i napadu. Tako je Partizan stigao do čak sedam meč lopti i odmah iskoristio prvu za drugi uzastopni trofej Kupa Srbije.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Čika

    27.02.2023 03:45
    Tužno...
    ...je što u Voši igraju istrošeni stranci i po koji tatin sin zarad šake eura. Poslednji trzaji nekada odbojkaškog giganta...
  • Gledalac u penziji

    26.02.2023 23:38
    Bila jednom jedna Vojvodina sila odbojkaška sve dok sportski direktor i bivši sportski direktor i sadašnji trener nisu oterali sponzora i ubili u pojam momke koji vredno treniraju a ne igraju dovodjenjem “pojačanja” za sezonu a nisu se bavili stvaranjem tima u sezoni pa makar i bez trofeja.
    Uspeh će biti ako budu prošli plej off a o tituli na žalost igrači mogu samo da sanjanju zahvaljujući gorepomenutima. Da ne spominjem ponovo dovodjenje “navijača” na utakmice koji tu ne treba i ne smeju da budu okruženi policijom.
    Šteta za moju Vošu, e moja Vošo….
  • Dusan Dzigurski

    26.02.2023 22:45
    Nije vazno
    Napred Voso, posle poraza te volim jos i vislje nego ranije!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport