Batak pred utakmicu Voše i Javora: Meč u Ivanjici možda i utakmica sezone
Trener fudbalera Vojvodine Radoslav Batak rekao je da je predstojeća superligaška utakmica u Ivanjici protiv Javora možda i meč sezone za njegov tim.
Foto: FK Vojvodina
"Pred nama je jako bitna utakmica i ja sam je okarakterisao odmah nakon pobede nad Čukaričkim, kao utakmicom sezone. Ta tri boda mogu da nas opredele, da li se borimo za sam vrh, treću ili četvrtu poziciju ili za petu koja vodi u Evropu", rekao je Batak.
Vojvodina u subotu gostuje ekipi Javora, u utakmici 27. kola Super lige Srbije.
Vojvodina je trenutno peta na tabeli domaćeg šampionata sa 46 bodova, dok je Javor na 11. poziciji sa 25 osvojenih bodova.
"Javor je disciplinovana ekipa, dobro organizovana na svom terenu, a dobro se sećam i prvog susreta jesenas na 'Karađorđu' kada Vojvodina nije nimalo lako došla do pobede. Svesni svega toga, već danas putujemo u Ivanjicu i nadamo se da ćemo se vratiti sa tri boda, što neće biti nimalo lako", rekao je Batak.
Trener Vojvodine je naveo i da Uroš Vitas i Stefan Đorđević neće biti spremni za ovaj meč.
"Za sada se samo Čumić oporavio i na njega ćemo moći da računamo. I dalje ne možemo da računamo na Đorđevića i Vitasa i svi ostali su spremni", rekao je Batak.
On se osvrnuo i na činjenicu da će Vojvodina igrati na teškom terenu, tradicionalno neugodnom za sve rivale, ali je istakao da su to uslovi na koje njegov tim mora da se prilagodi.
"Igramo ovu našu ligu i to moramo da prihvatimo, nije ni prvi ni poslednji put da Vojvodina gostuje u Ivanjici i moramo da prihvatimo sve okolnosti. U Ivanjici vlada prava fudbalska atmosfera, to je teško gostovanje, ali uz sve te okolnosti treba da stavimo naš krajnji cilj, a to je pozitivan rezultat", naglasio je Batak.
Utakmica Javor - Vojvodina na programu je u subotu od 16 časova.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Potonuće košarkaša Vojvodine
28.04.2026.•
0
Po običaju, vodeći novosadski tim je i tek završene sezone uporedo igrao u dva takmičenja, Košarkaškoj ligi Srbije i, mnogo važnije, u ABA 2 ligi, u kojoj se nadmeće druga garnitura ekipa iz regije.
Voša napadala, ali nije uspela da pobedi ekipu Železničara
26.04.2026.•
5
Fudbaleri Vojvodine remizirali su na svom "Karađorđu" sa ekipom Železničara rezultatom 0:0 u trećem kolu plej-ofa Super lige Srbije.
Odbojkaši Vojvodine u finalu Superlige Srbije: Ubedljiva pobeda nad Zvezdom u majstorici
25.04.2026.•
3
Odbojkaši Vojvodine igraće u finalu plej-ofa Superlige Srbije, pošto su večeras u Beogradu, u majstorici, pobedili Crvenu zvezdu sa 3:0, po setovima 25:21, 25:21 i 25:19.
Poražavajući završetak loše sezone Vojvodine
25.04.2026.•
3
Košarkaši Vojvodine su i u poslednjem kolu KLS na domaćem terenu izgubili od OKK Beograda sa 75:100 (43:58), što je njihov čak dvanaesti neuspeh.
Tanjga: Do poslednjeg kola želimo da se borimo za drugo mesto
25.04.2026.•
4
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga i ofanzivac Marko Mladenović optimisti su pred duel sa Železničarom.
Vojvodina sezonu zatvara duelom protiv OKK Beograda
24.04.2026.•
0
Košarkaši Vojvodine u poslednjem, 30. kolu KLS u subotu dočekuju OKK Beograd u Maloj dvorani Spensa od 18 časova.
Novosađanin u idealnom timu Evrolige
24.04.2026.•
1
Košarkaški reprezentativac i centar Olimpijakosa Nikola Milutinov izabran je u idealnu petorku Evrolige za sezonu 2025/26.
Bez golova na derbiju: Voša pritiskala, Partizan sa igračem manje sačuvao mrežu
22.04.2026.•
8
Fudbaleri Vojvodine remizirali su sa ekipom Partizana rezultatom 0:0 u drugom kolu plej-ofa Mocart Bet Superlige Srbije.
Dragoljub Zbiljić predsednik FK Vojvodina do 2030.
20.04.2026.•
18
Fudbalski klub Vojvodina je saopštio da će Dragoljub Zbiljić ostati predsednik "stare dame" u svom drugom predsedničkom mandatu do 2030. godine.
Poraz Vojvodine u Gajdobri
18.04.2026.•
6
U 29. kolu KLS košarkaši Vojvodine pretrpeli su novi, jedanaesti poraz.
Tanjga: Dve, tri situacije odredile su tok utakmice
18.04.2026.•
12
Šef stručnog štaba Vojvodine, Miroslav Tanjga rezimirao je utiske posle poraza od Crvene zvezde sa 4:1.
Voša sa igračem manje izgubila od Zvezde
18.04.2026.•
13
Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostima od Crvene zvezde rezultatom 4:1 u prvom kolu plej-ofa Super lige Srbije.
Odbojkaši Vojvodine u polufinalu plej-ofa, u majstorici srušili Spartak
17.04.2026.•
1
Odbojkaši Vojvodine plasirali su se u polufinale plej-ofa domaćeg šampionata, pošto su u Subotici, u majstorici, savladali Spartak sa 3:2 u Setovima.
Tanjga optimista pred gostovanje Crvenoj zvezdi
16.04.2026.•
4
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga optimista je pred gostovanje Crvenoj zvezdi u prvom kolu plej-ofa Superlige Srbije.
Vojvodina pobedila, mladi predstavljeni publici
11.04.2026.•
2
Košarkaši Vojvodine su u 28. kolu KLS savladali Borac iz Zemuna sa 77:66 (37:23) i zadržali se na četvrtoj poziciji.
Zemunci u subotu gostuju na Spensu
10.04.2026.•
0
U okviru 28. kola KLS košarkaši Vojvodine će u subotu na Spensu ugostiti tim Borca iz Zemuna, novajliju u ligi koji celu sezonu igra veoma solidno, a u poslednjih šest susreta je izborio čak pet pobeda.
Raspored fudbalera Vojvodine u plej-ofu: Odmah gostuje Crvenoj zvezdi
10.04.2026.•
5
Fudbaleri Vojvodine u plej-of ulaze kao drugoplasirana ekipa na tabeli Mocart Bet Super lige Srbije i do kraja prvenstva odigraće četiri meča na svom "Karađorđu".
Vojvodina savladala Radnički i osigurala drugo mesto u plej-ofu Super lige
08.04.2026.•
4
Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom "Karađorđu" ekipu Radničkog rezultatom 3:2 u 30. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.
VIDEO Tuča na utakmici: Sukob igrača Slobode i navijača Veternika, stradao i policajac
06.04.2026.•
10
Na utakmici Srpske lige - grupa "Vojvodina", u duelu Slobode iz Donjeg Tovarnika i Veternika, došlo je do tuče.
Besplatno na "Karađorđe" na meč Vojvodine i Radničkog
06.04.2026.•
4
Ulaz na meč između Vojvodine i Radničkog iz Niša, u poslednjem kolu pred plej-of, biće besplatan.
Voši bod u Loznici
04.04.2026.•
7
Fudbaleri Vojvodine remizirali su u gostima sa ekipom IMT-a rezultatom 0:0 u 29. kolu Super lige Srbije.
Komentari 1
Салајка
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar