
Batak pred Partizan: Borba za Evropu je maraton, a ne trka na 100 metara
Fudbaleri Vojvodine dočekaće Partizan, u subotu, 1. aprila, na "Karađorđu", u utakmici 28. kola Superlige Srbije.

Foto: FK Vojvodina
Voša je peta na tabeli sa 47 bodova, a šest poena više ima trećeplasirani Partizan, te je ovo za novosadski tim direktan duel u borbi za Evropu.
Trener Vojvodine Radoslav Batak kaže da je pred njima derbi i da znaju ko im dolazi u gosti. Ne treba, smatra on, trošiti mnogo reči o ekipi koja je prezimila u Evropi i koja je imala dobre utakmice u Ligi konferencija.
"U prvenstvu su imali određeni pad, međutim, u svakoj od tih utakmica su stvarali šanse po gol protivnika. Imaju individualni kvalitet u fazi napada i tu ne smemo da im ostavljamo mnogo prostora i želimo da ih držimo daleko od gola. Mi smo se dobro pripremali tokom ove dve nedelje, u sklopu priprema odigrali smo i tu jednu prijateljsku utakmicu. Nakon povrede, vratio se ove nedelje i Nemanja Nikolić koji je jako bitan za našu igru i videćemo za koliko minuta će biti spreman. Nažalost, Uroš Vitas, koji je jedan od lidera ekipe, nije uspeo da se oporavi, ali je dobra vest da će od danas biti na treninzima sa ekipom", poručuje Batak.
Osim Vitasa, za meč neće biti spreman ni Bjeković, koji se povredio na treningu.
On je naglasio da u Vojvodini ne žele da se bave dešavanjima unutar Partizana, već samo onim stvarima na terenu.
"Ja želim da se mi bavimo samo njihovim dešavanjima na terenu, a ne i u klubu. Svaku ekipu moramo da respektujemo i da ne dozvolimo nikom nijedan trenutak opuštanja. Treba da uđemo dobro u utakmicu, kao protiv Čukaričkog, da nametnemo naš ritam i naš tempo i da većina stvari zavisi od nas", ističe Batak.
Tradicija protiv Partizana nije najbolja, crno-beli imaju sedam pobeda na poslednjih osam utakmica, što je motiv više za Vojvodinu.
"Mi možemo da prihvatimo ulogu favorita samo zbog toga što igramo kod kuće i što su naši ciljevi najveći mogući. Ispred sebe imamo jedan Partizan, ali on je još samo jedan rival ispred nas koga želimo da pobedimo. Negativna tradicija protiv Partizana nas sigurno dodatno motiviše, ali i da opterećuje, baš kao i protiv Čukaričkog, ali takve utakmice donose neki sportski pritisak koji prestaje kada utakmica počne", kaže Batak.
Ispred Vojvodine je težak raspored i Batak želi da njegova ekipa borbu za Evropu posmatra kao maraton, a ne trku na 100 metara.
"Ispred nas je gust i težak raspored, jer posle ove, imamo utakmicu za pet dana, pa onda opet za tri, četiri dana i ovo moramo da gledamo kao jedan maraton, a ne trku na 100 metara. Kao što je sutra najbitnija, tako je i ona posle nje. Moramo da gledamo širu sliku i šta nam sve to donosi. Imamo još neke nedoumice i ko će biti štoperi, ali uglavnom više verujem igračima, jer su oni ti koji mi šalju impulse da vidim koliko su spremni. Imamo još današnji trening, videćemo ko se kako oseća i onda ćemo da sklapamo kockice za sutra", zaključuje Batak.
Utakmica je na programu u subotu u 20 časova. Gde da kupite karte pročitajte na OVOM LINKU.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Trijumfi Havranove i Ivanovića u trostavu u triler završnici Kupa Srbije
22.06.2025.•
0
Aleksandra Havran i Marko Ivanović osvojili su zlatne medalje u gađanju puškom iz trostava drugog dana finalnog turnira Kupa Streljačkog saveza Srbije malokalibarskim oružjem u Novom Sadu.
Finale Kupa Streljačkog saveza Srbije u Novom Sadu: Jasmina Milovanović osvaja drugo zlato zaredom
21.06.2025.•
0
Jasmina Milovanović je drugu godinu za redom osvojila zlatnu medalju u gađanju sportskim pištoljem na finalnom turniru Kupa Streljačkog saveza Srbije koji se održava ovog vikenda u Novom Sadu.
Marko Poletanović ponovo u Vojvodini
21.06.2025.•
2
Fudbalski klub Vojvodina saopštio je da je Marko Poletanović ponovo zadužio dres "stare dame".
Stefan Dodić ostaje u Voši još dve sezone
19.06.2025.•
0
Rukometni klub Vojvodina saopštio je da je Stefan Dodić produžio ugovor na još dve sezone.
Milan Jovanović produžio ugovor sa Vojvodinom: Ostaje još dve sezone
18.06.2025.•
0
Levi bek Rukometnog kluba Vojvodina Milan Jovanović produžio je ugovor sa novosadskim klubom potpisavši novi ugovor na još dve sezone.
Vladan Novevski ponovo u Vojvodini
17.06.2025.•
0
Vladan Novevski ponovo se priključio timu Vojvodine.
Džon Meri ponovo u Vojvodini
16.06.2025.•
1
Fudbalski klub Vojvodina saopštio je da je Džon Meri drugo letnje pojačanje "stare dame".
Vojvodina dovela prvo pojačanje: Ibrahim Mustafa
16.06.2025.•
4
Napadač iz Gane Ibrahim Mustafa prvo je letnje pojačanje Vojvodine.
Fudbaleri Voše od sutra na pripremama, Uzuegbunam se posle decenije vratio u tim
15.06.2025.•
3
Fudbaleri Vojvodine će u ponedeljak, 16. juna početi sa pripremama za narednu sezonu, a tim je pojačao Džonmeri Uzuegbunam, bivši igrač Novog Pazara, koji je pre 10 godina igrao za Vojvodinu.
Evropsko prvenstvo za veterane u stonom tenisu od danas na Novosadskom sajmu
15.06.2025.•
0
Evropsko prvenstvo za veterane u stonom tenisu počeće danas, 15. na Novosadskom sajmu i trajati do 21. juna.
Vaterpolistkinje Srbije pobedile Finsku u Novom Sadu
08.06.2025.•
0
Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je u Novom Sadu Finsku 30:7 (5:1, 11:1, 8:3, 6:2), u poslednjem, trećem kolu Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Voša poklekla, rukometaši Partizana posle 13 godina prvaci Srbije
04.06.2025.•
3
Rukometaši Partizana osvojili su večeras titulu prvaka Srbije, prvu posle 13 godina, nakon što su u Novom Sadu, u drugoj utakmici finalne serije, pobedili Vojvodinu sa 28:22 (12:11).
Poraz rukometaša Vojvodine od Partizana u finalu plej-ofa Superlige
31.05.2025.•
0
Rukometaši Partizana poveli su protiv Vojvodine u finalu plej-ofa Superlige Srbije, pošto su večeras na svom terenu u Beogradu pobedili 29:25 (18:14), u prvoj utakmici u seriji.
Rukometni spektakl u Novom Sadu: Najmlađi pokazali šta znači borbenost
30.05.2025.•
0
U Sportskom centru Slana bara u Novom Sadu održano je regionalno finale Wiener Städtische KUP-a u okviru Sportskih igara mladih.
Vojvodina bez Evrope posle poraza od Partizana
25.05.2025.•
31
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od Partizana rezultatom 3:2 (2:0) u meču 37. kola Super lige Srbije.
Rukometaši Vojvodine u finalu plej-ofa Superlige Srbije protiv Partizana
24.05.2025.•
0
Aktuelni šampioni rukometaši Vojvodine plasirali su se u finale plej-ofa Superlige Srbije, pošto su u revaš utakmici polufinala na svom terenu u Novom Sadu pobedili Metaloplastiku 36:31 (21:15).
Tanjga pred meč sa Partizanom: Igraćemo bez kalkulacija
24.05.2025.•
2
Trener Vojvodine Miroslav Tanjga i napadač Jusuf Bamidele sigurni su da će se ekipa predstaviti na pravi način u predstojećem derbiju sa Partizanom.
Tanjga ostaje trener Vojvodine
23.05.2025.•
9
Miroslav Tanjga ostaje trener Vojvodine i naredne dve sezone.
Tanjga o dešavanjima tokom finala: Ako ovako treba da igramo fudbal, onda ne treba ni da ga igramo
21.05.2025.•
24
Trener Vojvodine Miroslav Tanjga čestitao je Crvenoj zvezdi na osvojenom Kupu Srbije, ali je istovremeno skrenuo pažnju na nefudbalske stvari koje su se dešavale tokom finala.
Voša ostala bez pehara Kupa Srbije
21.05.2025.•
13
Fudbaleri Vojvodine poraženi su u finalu Kupa Srbije od Crvene zvezde rezultatom 3:0.
Finale Kupa: Vojvodina devet godina bez pobede protiv Zvezde
21.05.2025.•
12
Fudbaleri Vojvodine u finalu Kupa Srbije igraju protiv Crvene zvezde, aktuelnog šampiona Srbije. Meč se igra u Zaječaru, na stadionu "Kraljevica".
Komentari 2
Novo naselje fkv
Pezos
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar