
Grad ponovo pokušava da uzme u zakup 36 vozila na tri godine
Grad Novi Sad je ponovo raspisao javnu nabavku za zakup 35 automobila i jednog kombija na period od tri godine.

Foto: 021.rs
Tender je raspisan nakon što je prvobitna javna nabavka, procenjena na 90 miliona dinara bez PDV-a, poništena jer jedina ponuda nije ispunila konkursne uslove, što je u većini slučajeva bio nedostatak gumenih patosni u vozilima.
Ovaj novi tender je raspisan nakon što je Gradsko veće po drugi put u ovoj godini smanjilo vrednost nabavke sa prvobitnih 92 miliona na samo 15 miliona dinara.
Kako Novi Sad u novom tenderu uzima u zakup isti broj vozila, sa istom specifikacijom i konkursnom dokumentacijom, izvesno je da je vrednost nabavke ista, s tim da će se plaćanje obaviti u tri budžetske godine.
Grad ugovorom predviđa da u 2021. godini izdvoji 15 miliona dinara, a da potom ostatak isplati u 2022. i 2023. U ugovoru se kaže i da "ukoliko usled objektivnih okolnosti, koje ne zavise od volje naručioca (Novog Sada), u 2022. i 2023. godini, ne budu obezbeđena sredstva za ove namene, ugovor će se smatrati raskinutim u pogledu pojedinačnog vozila danom isteka roka za koji je plaćena zakupnina, i neće se smatrati da naručilac nije ispunio svoje ugovorne obaveze."
Kao i u prvoj neuspeloj nabavci, Grad pokušava da uzme u zakup 11 automobila u srebrno metalik boji sa benzinskim motorom od minimum 900 kubika, 10 automobila u beloj akrilnoj boji sa benzinskim i motorom na gas minimalne snage 1.350 kubika, kao i osam crnih metalik automobila sa dizel motorom od 1.950 kubika. Planiran je operativni lizing nad četiri limuzine u crnoj metalik boji sa dizel motorom od minimum 1.950 kubika koje su najverovatnije namenjene za duža putovanja, jer se za njih traži i navigacioni sistem sa mapom Evrope.
Tender obuhvata i zakup još dva vozila, u srebrno metalik boji, sa nešto snažnijim motorima. Na kraju, u zakup se uzima i teretno vozilo - kombi.
Rok za dostavljanje ponuda je 27. avgust u Službi za zajedničke poslove u Žarka Zrenjanina 2a.
Kažimo i da je zimus kada je 021.rs otkrio da Grad planira da izdvoji 750.000 evra za nova vozila, gradonačelnik Miloš Vučević izjavio da se radi o neophodnoj nabavci jer je poslednja veća kupovina vozila bila pre gotovo deceniju, za vreme njegovog prethodnika, te da postoji potreba za obnovom voznog parka.
Podrži 021
021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Šampionat u brzom vezivanju pertli sutra u Novom Sadu
28.05.2022.•
2
Četvrti nacionalni Šampionat u brzom vezivanju pertli za učenike prvog i drugog razreda osnovne škole održaće se u nedelju, 29. maja u Novom Sadu.
Izabrano novo rukovodstvo NDNV-a: Slađana Gluščević izvršna direktorica
28.05.2022.•
0
Novinarka Slađana Gluščević izabrana je za izvršnu direktoricu Nezavisnog društva novinara Vojvodine (NDNV) odlukom novog Upravnog odbora izabranog na današnjoj Skupštini NDNV-a.
Malo osveženja, pa od srede ponovo vrućine
28.05.2022.•
0
U Novom Sadu sutra pretežno oblačno i sveže, povremeno s kišom.
Vučević: Andrej Vučić je jedan od najstručnijih i najfunkcionalnijih ljudi u SNS
28.05.2022.•
88
Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević oglasio se preko društvenih mreža, nakon snimanja emisije "Ozbiljno sa Đukom".
Dim i smrad prekrili Temerin i Sirig: Požar na deponiji i dalje gori, pojedini se evakuišu
28.05.2022.•
30
Treći dan od izbijanja, požar na deponiji u Temerinu još uvek nije ugašen, a dim je prekrio neselje.
Humanitarni ponedeljak na Štrandu: Posetioci pomažu lečenje Konstantina
28.05.2022.•
2
Akcija "Humanitarni ponedeljak" na Štrandu u ponedeljak, 30. maja namenjena je ponovo Konstantinu Jankoviću.
Besplatni časovi matematike za novosadske osmake, prvi čas u utorak
28.05.2022.•
1
Udruženje NS blok organizuje već osmu godinu besplatne časove namenjene učenicima osmih razreda radi pripreme za polaganje završnog ispita i upisa u srednju školu.
Ako ostajete u gradu: Detaljni vodič kroz novosadski vikend
28.05.2022.•
0
Vikend je tu i najviše događaja biće organizovano upravo u ovom periodu.
Stižu lepe vesti: Za jedan dan u Novom Sadu rođeno 20 beba
28.05.2022.•
1
U protekla 24 časa u novosadskoj Betaniji rođeno je 20 beba.
Zakazivanje za lične karte i pasoše i nedeljom na Bulevaru oslobođenja
28.05.2022.•
3
MUP je saopštio da je, zbog povećanog interesovanja građana, omogućeno zakazivanje termina za izdavanje pasoša i ličnih karata elektronskim putem u nedelju, u Beogradu i Novom Sadu.
U Novom Sadu skoro 140 slučajeva kovida, 19 pacijenata u bolnici na Mišeluku
27.05.2022.•
2
Tokom prethodnog dana u Vojvodini je registrovano 47 novih slučajeva kovida.
"Srbija voz": Na brzom vozu "Soko" nije bilo požara, već manjih tehničkih problema
27.05.2022.•
24
Preduzeće "Srbija voz" saopštilo je danas da nije tačna informacija da je bilo požara u vozu "Soko", već da je zamenjena jedna elektromotorna garnitura zbog "manjih tehničkih problema".
Zbiljić i zvanično novi predsednik FK Vojvodina, ovo su planovi za klub
27.05.2022.•
21
Predsednik kompanije "Energotehnika Južna Bačka" i OK Vojvodina Dragoljub Zbiljić i zvanično je novi predsednik Fudbalskog kluba Vojvodina.
Odsek za medijske studije na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu slavi 18. rođendan
27.05.2022.•
0
Dvodnevnim naučnim skupom "Mostovi medijskog obrazovanja 2022" započelo je danas obeležavanje punoletstva Odseka za medijske studije na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.
FOTO, VIDEO: Kafići iz Modene preseljeni, počelo i premeštanje komunalne infrastrukture
27.05.2022.•
44
U centru je počela primena novog režima ulaska u pešačku zonu zbog gradnje podzemne garaže u Ulici Modene. Pojedine bašte kafića iz ove ulice su premeštene u Ilije Ogranjovića ili na Trg slobode.
Američki ambasador posetio Novi Sad: Grad ima evropski duh
27.05.2022.•
5
Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević sastao se u Gradskoj kući sa ambasadorom Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji Nj. E. Kristoferom Hilom.
Vikend pred nama - da ostanete u krevetu
27.05.2022.•
0
Vikend pred nama biće tmuran, kišovit i znatno svežiji.
MAPA: Novi radovi i nove zabrane - šta je najbolje zaobići u Novom Sadu
27.05.2022.•
5
Broj radova na ulicama grada je porastao.
Međunarodni dan bicikla u Novom Sadu: Za bicikliste doručak, Kritična masa i bioskop na otvorenom
27.05.2022.•
1
Novosadska Kritična masa, tradicionalna biciklistička vožnja kroz Novi Sad, u petak, 3. juna obeležiće Međunarodni dan bicikla na ulicama našeg grada.
Rundek za 021: Gledam kako rastu temperature i, ko zna, možda će maslina biti tu oko Novog Sada
27.05.2022.•
3
Darko Rundek će zajedno sa svojom Ekipom nastupiti u Novom Sadu u subotu i nedelju, 28. i 29. maja, u SKCNS Fabrika.
Za "Soko" na relaciji Novi Sad - Beograd biće posebni popusti za studente, penzionere i radnike
27.05.2022.•
7
Za vožnju brzom prugom na relaciji Novi Sad - Beograd biće napravljeni posebni paketi po još nižim cenama za studente, penzionere i one koji putuju zbog posla.
Komentari 1
Dragan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar